• Wycieczka edukacyjna

• 07.03.2024 20:41
        • 6 marca br. uczniowie - członkowie szkolnego koła ekologicznego „Eco-Amici” wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. W trakcie wizyty młodzież uczestniczyła w wykładzie i warsztatach na temat: ZMIANY KLIMATU - „Co nas to w ogóle obchodzi?”, które poprowadził dyrektor placówki Pan Radosław Wąs. Po prelekcji w audytorium nastąpiło zwiedzanie tematycznej Sali Odnawialnych Źródeł Energii z bogatą bazą dydaktyczną. Dodatkową atrakcją pobytu było oglądanie akwariów ryb słodkowodnych, obrazujących życie w pięciu rodzajach jezior i rzekach naszego kraju. Można było również zapoznać się z jedną z metod monitoringu jakości wód z wykorzystaniem małża – skójki zaostrzonej. Wyjazd stał się dla młodych ekologów okazją do poszerzenia wiedzy w dziedzinie ochrony środowiska przyrodniczego, a także refleksji nad wpływem człowieka na stan otaczającej przyrody.
          Opiekunowie koła:
          Joanna Grędecka
          Barbara Małachowska - Tkaczyk
        • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta

• 05.03.2024 11:27
        • 5 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczym Eko-Planeta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki.
          Szkolny koordynator konkursu Joanna Grędecka.

• ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

• 11.10.2023 12:34
        • 10 października z okazji obchodów Światowego Dnia Drzewa członkowie szkolnego koła ekologicznego ECO AMICI wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach terenowych, w czasie których dokonali inwentaryzacji obiektów przyrodniczo-cennych na terenie parku miejskiego przy osiedlu Olimpijczyków w Białogardzie. Młodzi ekolodzy wykonali pomiary najbardziej okazałych gatunków drzew, które mogłyby być uznane za pomniki przyrody. Niektóre z nich ocenili jako osobliwości dendrologiczne, które wzbogacają nasze otoczenie. Mieli okazję poznać
          bioróżnorodność występującą w parku, a także rozpoznawać gatunki występujących tam roślin.
          Po zakończeniu akcji wszyscy razem spędzili czas przy wspólnym ognisku.
        • Dzień Wody

• 04.04.2023 12:49
        •     Z okazji Światowego Dnia Wody obchodzonego 22 marca członkowie szkolnego koła ekologicznego ECO-AMICI wzięli udział w zajęciach związanych z tematyką ochrony wód. Przygotowali i przedstawili dwie prezentacje na temat  światowych zasobów wody, ich znaczenia dla planety, a także negatywnych skutków działalności człowieka na ekosystemy wodne.