Menu główne

 • V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS rozstrzygnięty

  V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS rozstrzygnięty

  7 grudnia w auli naszej szkoły zostały wręczone nagrody i dyplomy laureatom V MIEJSKIEGO KONKURSU WIEDZY O HIV/AIDS pt. „Żyję bez ryzyka”, którego organizatorem było nasze Liceum i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białogardzie.

  Laureaci konkursu:
  Szkoły ponadgimnazjalne
  I miejsce - Bartosz Błażejczyk – ZSP
  II miejsce - Julia Jerenkiewicz – LO
  III miejsce - Zuzanna Amarowicz – LO

  Oddziały gimnazjalne
  I miejsce - Aleksandra Roman – SP4
  II miejsce - Rozalia Materko – SP4
  III miejsce - Weronika Chyła – SP1
  III miejsce - Olga Sowa – SP1

  Szkoły podstawowe
  I miejsce - Klaudia Możdżonek – SP5
  II miejsce - Natalia Wielocha – SP5
  III miejsce - Kornelia Milto – SP5

  GRATULUJEMY !!!

  V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS rozstrzygnięty - Obrazek 1 V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS rozstrzygnięty - Obrazek 2 V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS rozstrzygnięty - Obrazek 3V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS rozstrzygnięty - Obrazek 4  

 • Szlachetna paczka w naszej szkole

  Szlachetna paczka w naszej szkole

  W dniu 6 grudnia klasa 1a przy wsparciu wychowawczyni Elwiry Medzińskiej i ks.Tomasza Kędzierskiego przyłączyła się do akcji „Szlachetna Paczka", która już kolejny raz organizowana jest w naszym mieście.
  Młodzież, o niezwykłej wrażliwości serca, postanowiła zrezygnować z obdarowywania siebie nawzajem prezentami mikołajkowymi i przeznaczyć pieniądze na zakup artykułów spożywczych oraz środków czystości dla wybranej osoby potrzebującej takiego wsparcia.
  Dodatkowo słowa podziękowania należą się panu Janowi (pragnie pozostać anonimowy), który pomógł nam wesprzeć i uszczęśliwić człowieka w potrzebie i ufundował drewno opałowe dla samotnego seniora.
  „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).
  Klaso 1a! Kochani! Jesteście wspaniali Szlachetna paczka w naszej szkole - Obrazek 1

  Szlachetna paczka w naszej szkole - Obrazek 2 Szlachetna paczka w naszej szkole - Obrazek 3 Szlachetna paczka w naszej szkole - Obrazek 4Szlachetna paczka w naszej szkole - Obrazek 5

 • Konkurs biblioteczny dla klas trzecich rozstrzygnięty
  07.12.2018

  Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas trzecich konkurs biblioteczny: „Zamek w zamku ”. Przystąpiło do niego 31 osób, które za wyjątkiem jednego ucznia  z III a  , pracowali   w parach.  W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 10 różnego typu zadań, np. :  rozpoznać po twarzach  i przedmiotach trzymanych w rękach/znajdujących się obok,  jacy polscy pisarze znajdują się na dziesięciu portretach autorstwa Zbigniewa Lengrena (np. Jan Kochanowski /lipa, Bolesław Prus/lalka, Henryk Sienkiewicz/płonąca pochodnia, miecz) ; uzupełnić związki frazeologiczne (np. potępić w …, smalić …, lekki jak …); podać dwa zupełnie różne znaczenia  wyrazów i form gramatycznych (np. kadż, pal, koło).

  Zdaniem organizatora imprezy, zadania były tak sobie trudne, a już  na pewno  stanowiły doskonałą rozrywkę, o czym świadczyć mogą atmosfera i dobry nastrój, który udzielił się chyba wszystkim uczestnikom konkursu. Polecenia pobudzały  wyobrażnię  uczniów oraz zachęcały  do intelektualnego wysiłku, co ostatecznie  przełożyło się na dobre i wyrównane wyniki. Szczególną inwencję i poczucie humoru konkursowiczów można było zauważyć , gdy starali się uzupełnić związki frazeologiczne, dzięki czemu nasz słownik wzbogacił się o kolejne, np. „smalić się na raka”, „panna z kotem”, „potępić w niezapomnienie” lub utworzyć stopień wyższy przymiotników i zbliżonych do nich imiesłowów przymiotnikowych, np. pusty – pustszy, stalowy – stalowiejszy, męski – najmęższy. Panteon polskich pisarzy powiększył się np. o Jana Matejkę, Romana Dmowskiego, Marię Skłodowską – Curie.  Tak jak trzecioklasiści dobrze się bawili wykonując konkursowe zadania, tak i bibliotekarz miał wiele przyjemności sprawdzając je. A oto jak wyglądają wyniki:

  Lokata

  Klasa

  I

  III b

  II

  III a

   

   

   

  Szkolny bibliotekarz dziękuje uczniom klas  trzecich za udział we wspólnej zabawie, dla których ten konkurs był ostatnim z proponowanych dla nich w tym roku szkolnym. [A. T.]

 • "Słodkie Mikołajki"

  "Słodkie Mikołajki"

  Tradycyjnie w dniu 6 grudnia  wszyscy nasi uczniowie, bez względu na to czy byli grzeczni, czy nie, otrzymali od Samorządu Uczniowskiego małe słodkie upominki :) cool

 • Konkurs biblioteczny w klasie III b
  06.12.2018 "Zamek w zamku" tak był zatytułowany konkurs biblioteczny dla klas trzecich. 5 XII zmierzyło się z nim dwanaścioro uczniów z kl.III b. I tym sposobem wszystkie klasy - począwszy od I a, a skończywszyna III b- mają za sobą konkursy biblioteczne przewidziane na ten rok.
  szkolny. Brawo dla wszystkich uczestników, tym bardziej, że wygrani są
  wszyscy.

   
 • KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS DRUGICH: „DUDEKÓWNA SZŁA Z PANEM PIÓRO” ROZSTRZYGNIĘTY
  03.12.2018 Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas drugich konkurs biblioteczny: „Dudekówna szła z panem Pióro ”. Przystąpiło do niego 56 osób, które za wyjątkiem dwojga uczniów – po jednej osobie z II a i II b , pracowali   w parach. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 7 różnego typu zadań, np. :  uchwycić różnicę między parami wyrazów i wyobrazić sobie sytuację, w której mogą być one błędnie użyte np. rzewnie – żywnie; podstawny – postawny);wskazać środowisko, dla którego charakterystyczne są podane wyrazy i zwroty (np. docisnąć do dechy, lewy kurs, kicha nawala, wyciągnąć setkę; dać zmianę, przetrenować się, złapać drugi oddech, spalony); podać właściwą wskazaną formę rzeczowników i wyrażeń (np. M l. poj. rzeczownika „Hiszpanie”; D l. poj. rzeczownika „siemię”); odnaleźć błędy w zdaniach i tak je przekształcić, by były poprawne(np. Czy można dosypać cukier do cukiernicy?).
 • V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS
  30.11.2018 30 listopada odbył się w naszej szkole V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pt. „Żyję bez ryzyka”. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, który co roku przypada 1 grudnia. W konkursie uczestniczyło 43 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych w Białogardzie. Patronat nad konkursem objęła Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Białogardzie, a fundatorami nagród są: Starostwo Powiatowe w Białogardzie, Urząd Miasta w Białogardzie i PSSE w Białogardzie. Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe.
  Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godz. 14.00 w Auli naszego LO.
 • Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 4-"Andrzejki"

  Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 4-"Andrzejki"

  29 listopada 2018r. opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pani Sabina Derewońko i pani Monika Niewińska-Sęk udały się wraz z uczennicami Zuzanną Amarowicz i Hanną Drewnowską do Szkoły Podstawowej nr 4 w Białogardzie,  aby tam wraz z drugoklasistami świętować „Andrzejki”. Uczniowie wzięli udział w różnych zabawach. Nie zabrakło lania wosku, wróżb numerologicznych czy poznawania imion przyszłych sympatii. Spotkanie było radosną zabawą, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość wink

  Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 4-"Andrzejki" - Obrazek 1      Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 4-"Andrzejki" - Obrazek 2     Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 4-"Andrzejki" - Obrazek 3   Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 4-"Andrzejki" - Obrazek 4

 • Warsztaty w klasach III na temat cyberprzemocy

  Warsztaty w klasach III na temat cyberprzemocy

  27 listopada 2018r. uczniowie z klas III a i III b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez pedagoga szkolnego Sabinę Derewońko nt. „Cyberprzemocy”. Zajęcia przeprowadziła pani Ewa Mostek z Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców. Uczniowie dowiedzieli się jakie formy może przyjmować cyberprzemoc, jakie emocje może rodzić cyberprzemoc u jej ofiar, jakie może nieść dla nich konsekwencje, jakie są możliwe konsekwencje przemocy w sieci dla sprawców tego typu działań, jak powinna zachować się ofiara cyberprzemocy i gdzie może szukać pomocy, jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy oraz jak zachowywać się, by zmniejszyć ryzyko bycia ofiarą cyberprzemocy.

  Warsztaty w klasach III na temat cyberprzemocy - Obrazek 1

   

 • Konkurs biblioteczny w klasie II a
  30.11.2018 W czwartek, 29 XI, na uczniów klasy II a czekała miła niespodzianka: konkurs biblioteczny zatytułowany "Dudekówna szła z panem Pióro". Przystąpiło do niego 17 osób, które w ciągu 45 minut rozwiązywało 7 mniej lub bardziej trudnych i złożonych zadań.
   
 • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w listopadzie 2018 r.
  30.11.2018

  6 listopada – udział młodzieży w projekcji filmu „Najlepszy” w ramach projektu KinoSzkoła

  6 listopada – konkurs biblioteczny w klasie I b „Humanistyczny zawrót głowy”

  6 listopada – wyjazd uczniów klas trzecich na PUM w Szczecinie

  7 listopada – konkurs biblioteczny w klasie I a „Humanistyczny zawrót głowy”

  9 listopada – uroczysta akademia poświęcona 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 • Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS

  Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS

  23 listopada 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Uczniowie z klas I i II odpowiadali m.in. na następujące pytania: co zawiera wirus HIV w swoim rdzeniu, które komórki krwi atakowane są przez wirusa, co oznacza osoba seronegatywna, co to jest okienko serologiczne, co oznacza zakażenie HIV drogą wertykalną? Pięciu uczniów będzie reprezentowało naszą szkołę w Miejskim Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS, który organizowany jest po raz V w naszym Liceum, a odbędzie się 30 listopada 2018r. o godz.13.00 w auli szkoły.

  .Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS - Obrazek 1   Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS - Obrazek 2        Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS - Obrazek 3

 • Zajęcia klasy II a e Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego
  26.11.2018 Uczniowie kl. II a nareszcie doczekali się i w piątek, 23 XI, gościli w Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie wysłuchali prelekcji Marcina Pierzchlińskiego zatytułowanej "Biblioteka w filmie polskim i zagranicznym".
   
 • Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych

  Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych

  Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa zachodniopomorskiego do pobrania stąd.

 • SPACERKIEM PO DZIEŁACH WSZYSTKICH SZEKSPIRA

  SPACERKIEM PO DZIEŁACH WSZYSTKICH SZEKSPIRA

  Środowe przedpołudnie 21 XI uczniowie kl. II a oraz dwóch chłopców z kl. II c wraz z Anną Dziwior – Dudek, wychowawczynią II a/nauczycielką języka polskiego i Anną Traczyk, nauczycielką języka rosyjskiego/szkolnym bibliotekarzem, spędzili czas w koszalińskim BTD oglądając  spektakl w reżyserii Piotra Krótkiego „Dzieła wszystkie Szekspira, w nieco skróconej wersji”. Zabawa była przednia, a pozwoliła ona w ciągu 100 minut poznać – fakt, że pobieżnie –  ponadczasowe utwory Szekspira, np. „Romea i Julię”, „Tytusa Andronikusa”, „Juliusza Cezara”, „Hamleta” i wiele, wiele innych, jakoże spod pióra  geniusza ze Stratfordu wyszło, nie licząc dwóch poematów i sonetów, 37 dramatów. Gwarantem dobrej zabawy, obok tekstów, były różnorodna muzyka, taniec, niebanalna scenografia  i ogromne umiejętności aktorskie Katarzyny Ulickiej – Pydy, Piotra Krótkiego i Jacka Zdrojewskiego. [A. T.

  SPACERKIEM PO DZIEŁACH WSZYSTKICH SZEKSPIRA - Obrazek 1 SPACERKIEM PO DZIEŁACH WSZYSTKICH SZEKSPIRA - Obrazek 2 

   

 • Nowy numer "Obiektywu" juz jest!!!

  Nowy numer "Obiektywu" juz jest!!!

  Zapraszamy do lektury najnowszego, specjalnego numeru naszego periodyku "Obiektyw". Dostepny jest w wersji on-line na stronie internernetowej oraz w wersji papierowej w szkolnej bibliotece. 

  Polecamy i życzymy miłej lektury!!!

 • Konkurs biblioteczny w klasach II b i II c
  20.11.2018

  W piątek, 16 XI, aż 39 drugoklasistów, uczniów II b i II c, wzięłoudział w konkursie bibliotecznym, którego tytuł brzmiał wielce oryginalnie: DUDEKÓWNA  SZŁA  Z  PANEM  PIÓRO.

 • Zajęcia w Czytelnii Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego
  15.11.2018 15 XI uczniowie kl. III b pod opieką nauczyciela historii i szkolnego
  bibliotekarza odwiedzili Czytelnię Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie mieli możliwość posłuchania ciekawej prelekcji na temat bibliotek w polskich i zagranicznych filmach popartej multimedialną prezentacją przygotowanej przez Marcina Pierzchlińskiego,pracownika tejże placówki.
 • Konkurs biblioteczny w klasie III a
  14.11.2018
  W środę,14 XI, dziewiętnaścioro uczennic i uczniów z kl. III a pozytywnie odpowiedziało na zaproszenie szkolnego bibliotekarza i wzięło udział w konkursie bibliotecznym dla trzecioklasistów: "Zamek w zamku", w którym w ciągu 45 min. zmierzyć się trzeba było z dziesięcioma zadaniami i ... nie dać się wpuścić w maliny.
 • Zebranie z rodzicami 14 listopada 2018 r.

  Zebranie z rodzicami 14 listopada 2018 r.

  Zapraszamy rodziców na zebranie w dniu 14 listopada o godz. 16.30. 

  Część pierwsza zebrania to spotkania z wychowawcami, część druga to spotkania z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

  Cele spotkania to omówienie bieżacych ocen, frekwencji i wydarzeń z życia szkoły.

  Serdecznie zapraszamy smileysmiley

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
  ul. Grunwaldzka 46
  78-200 Białogard
 • (+94) 312-23-31

Galeria zdjęć