Menu główne

Spotkanie z lokalnymi artystami

W piątkowe przedpołudnie, 13 XII, uczniowie klasy II b oraz grupy z II a i III c mieli wielką przyjemność spotkać się z trójką lokalnych poetów: pp. Jadwigą Kulik, Katarzyną Anną Śliwiak i Marianem Kwidzińskim, którzy są dobrze znani mieszkańcom Białogardu i okolic ze względu na fakt prezentowania swojej twórczości w ramach Białogardzkiego Klubu Miłośników Poezji „Cztery Pory Roku”. Goście zostali zaproszeni przez szkolnego bibliotekarza za życzliwym pośrednictwem p. Joanny     Kowalewskiej.                                                                                                                                                                 

Licealiści usłyszeli wybrane przez poetów liryki, których ciekawa przesycona indywidualizmem interpretacja na pewno zapadła im tak w pamięć, jak i w serce. Ze szczególnym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali wierszy czytanych po kaszubsku z poetyckiego dorobku p. M. Kwidzińskiego, który urodził się i wychowywał na Kaszubach.  Na miłą i przyjazną atmosferę spotkania wpływ miały także lekki ton prowadzonych rozmów i wypowiedzi  twórców,  co z kolei pozwoliło im szybko nawiązać  dobry kontakt z młodzieżą. Urozmaiceniem przygotowanym przez  p. M. Kwidzińskiego była przyniesiona przez niego płyta z poezją śpiewaną do wierszy białogardzkich poetów, m.in. p. J. Kulik, w wykonaniu białogardzkich wokalistów z muzyką i w aranżacji Marka Kopczyńskiego.                                                                                        

Swoistego klimatu spotkaniu przydało pomieszczenie, w którym się ono odbywało – w  tzw. Kawiarence Herbertowskiej umiejscowionej w szkole na poziomie – 1. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o dwa tomiki wierszy p. K. A. Śliwiak, które zostały przez nią podarowane szkole: „Listy do M…” oraz „Cywilizacja duszy”.                                                                                 

Informacja dla  lubiących poezję: w szkolnej bibliotece na półce z poezją  czytelnicy znajdą tomiki z lirykami naszych gości: „ W kópunce” i „Poetycki wachlarz”. [A. T.]

          

Aktualności

Kontakt

  • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
    ul. Grunwaldzka 46
    78-200 Białogard
    e-mail: sekretariat@lobialogard.pl
  • stacjonarny: 94 312-23-31
    komórkowy: 519 849 355

Galeria zdjęć