• Zajęcia w Izbie Tradycji Regionalnej - 2.X.2018r.

• 03.10.2018 08:33
        • Uczniowie klasy I b z inicjatywy i pod opieką Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, mieli dzisiaj możliwość zapoznać się z ekspozycjami stałymi i wystawą czasową prezentowanymi w Izbie Tradycji Regionalnej.
          O zbiorach opowiadał i po Izbie młodzież oprowadzał prowadzący placówkę Grzegorz Dymiński.
          Ostatnie 10 minut zostało przeznaczone na zapoznanie pierwszoklasistów z zasobami Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego oraz organizowanymi w niej imprezami.
        • Tydzień Bibliotek w naszej szkole

• 18.05.2018 11:36
        •       Każdego roku w dniach od 8 do 15 V Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, który ma przyczynić się do promocji czytelnictwa i bibliotek poprzez podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji, a także zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
        • OTWARCI NA POMOC

• 11.04.2018 14:22
        •         Począwszy od 5 III trwa w naszej szkole - zbliżająca się do końca - zbiórka przyborów szkolnych, zabawek i odzieży dla polskich dzieci mieszkających w Gródku [Jagiellońskim] koło Lwowa (ukr. Городок). W LO akcję tę, za zgodą dyrektora placówki Daniela Glinki, rozpropagował i prowadzi szkolny bibliotekarz, a podchwycił ją od Parafialnego Zespołu Caritas białogardzkiej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Przez ok. 5 tygodni pracownicy i uczniowie liceum do biblioteki, szkolnego centrum zbiórki, dostarczyli osiem pokażnych rozmiarów reklamówek nowych i używanych rzeczy, wśród których królowały ubrania oraz różnokolorowe pluszaki, ale były też artykuły spożywcze i szkolne oraz książki. Wszystko to, co zostało przyniesione, było w dobrym i bardzo dobrym stanie, dzięki czemu bez wahania można było artykuły te w całości przekazać  osobom koordynującym akcję z ramienia PZC. Ponieważ rzeczy spływały w różnym czasie, bibliotekarz do siedziby PZC odnosił je trzykrotnie.
        • Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego

• 06.04.2018 11:42
        • Tuż przed przerwą w nauce z okazji Wielkanocy, 26 III, nauczycielka języka rosyjskiego przeprowadziła Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego. Do udziału we wszystkich wcześniejszych edycjach zapraszała uczniów klas trzecich, a więc kończących trzyletnią naukę w szkole, a tym samym  trzyletni szkolny kurs języka rosyjskiego.
        • II a i II b w Czytelnii Księgozbioru A. Kwaśniewskiego

• 28.03.2018 21:42
        • 28 III, w środę, klasy 2 a i 2 b pod opieką bibliotekarza Anny Traczyk i nauczyciela historii Artura Knapa byli w Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie zaprezentowany im został projekt Marcina Pierzchlińskiego na temat najciekawszych, najpiękniejszych i najdziwniejszych bibliotek w Polsce i na świecie.