• Wyjazd klas I d i II a do BTD w Koszalinie

• 19.12.2019 13:21
      • Ostatni przedświąteczny tydzień obfituje w naszej szkole w różnego rodzaju kulturalne przedsięwzięcia, do których należy zaliczyć wyjazd klas I d i II a do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie na spektakl zatytułowany „Like Fake. Historia, której nie było”. Sztuka Tomasza Ogonowskiego jest przewrotną osadzoną w „sieciowej” współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywającą się w świecie nastolatków, w którym królują wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Kluczem do zrozumienia sztuki jest zdanie wypowiadziane przez jednego z bohaterów: „Nic nie jest takie, jakim się wydaje”.

•  Widz winien odpowiedzieć sobie na nasuwające się pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne - blichtr, poklask i pieniądze czy może bliskość drugiego człowieka, szacunek i wyrozumiałość?
        Do niezaprzeczalnych atutów widowiska należy jego wizualno – muzyczna strona. Za wizualizację odpowiadał rozpoznawalny i ceniony w Polsce Mikołaj Ludwik Szymkowiak, wyjątkowe i niecodzienne scenografię i kostiumy przygotowała poznańska Grupa Mixer, muzykę skomponował wybitnie utalentowany koszalinianin Maciej Osada – Sobczyński.

Opiekę na młodzieżą sprawowały p. Joanna Łozicka – Szymańska  (wychowawczyni I d), p. Elwira Medzińska (wychowawczyni II a) i p. Anna Traczyk (szkolny bibliotekarz). [A. T.]