Wspomnienia absolwentów o naszej szkole

Paulina Smętek, absolwentka rocznik 2002

Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie skończyłam w 2002 roku.  Do dziś wspominam z sentymentem cztery lata spędzone  w murach tej szkoły.

Byłam uczennicą klasy humanistycznej. Było w niej wiele indywidualności. Pod względem nauki byliśmy mocną klasą. Angażowaliśmy się w życie szkoły. Z naszej inicjatywy powstała gazetka „Z Liceum X”, uruchomiliśmy radiowęzeł, dzięki któremu w czasie przerw można było posłuchać muzyki, braliśmy udział w wielu olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Dyrekcja i grono pedagogiczne było zawsze życzliwie nastawione do naszych pomysłów. Nie mogę powiedzieć, że szkoła nas w czymś ograniczała. Każdy mógł się rozwijać, realizować swoje pomysły, nikt nie narzucał toku myślenia. Nauka w  liceum umożliwiła nam dobry start w dorosłość. O wysokim poziomie kształcenia może świadczyć fakt, że wielu absolwentów z mojego rocznika studiuje na prestiżowych kierunkach wielu polskich uczelni.