Menu główne

Wspomnienia absolwentów o naszej szkole

Teresa Rucińska, absolwent rocznik 1982 
           W liceum uczyłam się w latach 1978 – 1982. Byłam w klasie matematyczno-fizycznej, której wychowawczynią była prof. Waleria Buchowska. Była wspaniałym nauczycielem i pedagogiem. Miała swoiste poczucie humoru. Pamiętam powiedzenie Pani Buchowskiej: „z was będą tacy matematycy, jak ze mnie baletnica”. Za złe zachowanie i lekceważący stosunek do nauki mieliśmy zawsze dużo zadane do domu. Do dzisiaj wspominam sławne „5” lub „10”. Była to ilość karnych ćwiczeń ze zbioru zadań. Jak się okazało, był to niezawodny sposób na przygotowanie nas do matury.
 

              Wspaniałe były lekcje chemii z panią Czarnecką i lekcje fizyki z panem Pastwą. Zajęcia były ciekawe, wzbogacone licznymi doświadczeniami. Lekcje biologii prowadzone przez panią Teodorę Roślik wspominam z ogromną przyjemnością. Była nauczycielem pasjonatem. Kochała swój przedmiot. Niezwykle sympatycznym i wesołym nauczycielem był pan Stanisław Junikiewicz. Prowadził przysposobienie obronne. Zajęcia techniczne prowadził pan Zbigniew Pietrzak. Pamiętam jak sami musieliśmy zrobić śrubokręt i pulpit z lampkami..

             Z okazji 20 lecia zdania matury był zjazd klasowy. Odnaleźliśmy się na nowo. Odnowiły się znajomości i wspomnienia. Okazało się, że poukładaliśmy sobie całkiem nieźle to nasze życie. Większość z nas zdobyła wyższe wykształcenie i pracuje na odpowiedzialnych stanowiskach. Z sentymentem i należnym szacunkiem wspominamy naszych profesorów i białogardzki ogólniak.

 

Aktualności

Kontakt

  • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
    ul. Grunwaldzka 46
    78-200 Białogard
  • stacjonarny: 94 312-23-31
    komórkowy: 519 849 355

Galeria zdjęć