• ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU  BIBLIOTECZNEGO  DLA  KLAS  TRZECICH: „ZAMEK  W  ZAMKU”
      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO DLA KLAS TRZECICH: „ZAMEK W ZAMKU”

• 29.10.2020 11:42
      • Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas trzecich konkurs biblioteczny pod hasłem  „Zamek w zamku ”. Przystąpiły do niego  42 osoby, które pracowały indywidualnie. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 10 różnego typu zadań, np.:  rozpoznać po twarzach  i przedmiotach trzymanych w rękach/znajdujących się obok,  jacy polscy pisarze/poeci znajdują się  na portretach autorstwa Zbigniewa Lengrena . Było ich 10. Przedstawiały m.in. Jana Kochanowskiego umiejscowionego pod lipą, Bolesława Prusa z lalką w ręce, Henryka Sienkiewicza trzymającego w rękach płonącą pochodnię oraz miecz; uzupełnić związki frazeologiczne (np. być podobnym … , smalić …, przeczytać …); podać dwa zupełnie różne znaczenia  wyrazów i form gramatycznych (np. bal, kadż, koło).
      • Zdaniem organizatora imprezy, zadania nie należały do specjalnie trudnych, a   na pewno  stanowiły doskonałą zabawę, o czym świadczyć mogą atmosfera i dobry nastrój, który udzielił się chyba wszystkim uczestnikom konkursu. Polecenia pobudzały  wyobrażnię  uczniów oraz zachęcały  do intelektualnego wysiłku, co ostatecznie  przełożyło się na dobre wyniki, chociaż palma zwycięstwa zespołowo   i indywidualnie przypadła klasie III b. Można było zauważyć, że trzecioklasiści chętnie  i z przyjemnością  wykonywali konkursowe zadania. Podobnie  i bibliotekarz miał wiele przyjemności sprawdzając je. A oto jak wyglądają wyniki:

ZESPOŁOWO: I  MIEJSCE klasa III b, II MIEJSCE klasa III a

INDYWIDUALNIE:  I  MIEJSCE:  Karolina Górniak III b

II MIEJSCE: Weronika Kamińska, Aleksandra Kubicka  III b                                                                                                                          III  MIEJSCE : Olga Dywizjusz III b

Szkolny bibliotekarz dziękuje uczniom obu  klas  trzecich za udział we wspólnej zabawie, dla których ten konkurs był ostatnim z proponowanych dla nich w tym roku szkolnym. [A. T.]