• Studniówka - 26.01.2019 r.

• W dniu 26 stycznia 2019 r. odbyła się studniówka uczniów klas trzecich. Bal został przygotowany przez rodziców maturzystów we współpracy z wychowawcami.

• Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w styczniu 2019 r.

• 3 stycznia – próbny egzamin maturalny z języka polskiego

4 stycznia – próbny egzamin maturalny z matematyki

7 stycznia – próbny egzamin maturalny z języka obcego

8 stycznia – próbny egzamin maturalny z dodatkowego przedmiotu

9 stycznia – Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego

10 stycznia – Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap szkolny

11 stycznia – zajęcia w klasie III b nt. motywacji do nauki

17 stycznia – czwarty apel porządkowo-informacyjny

18 stycznia – spotkanie klas drugich z policjantką, zajęcia nt. narkotyków

23 stycznia – wyjazd klasy I b do BTD w Koszalinie

zebranie z rodzicami – spotkanie z terapeutą uzależnień
                                B. Mieszkowiczem – Adamowiczem

26 stycznia – studniówka

• Spotkanie Pana Dyrektora Daniela Glinki z uczniami

• Dzisiaj (17 stycznia 2019 r.) odbyło się kolejne spotkanie Pana Dyrektora Daniela Glinki z uczniami naszej szkoły.
            Pan Dyrektor podsumował wyniki I semestru. Pogratulował klasie IIa najwyższej średniej ocen oraz klasie I b najlepszej średniej frekwencji.
            Następnie omówiono bieżące sprawy szkoły, w tym bezpieczeństwo w czasie zbliżających się ferii zimowych.
            Pani Anna Traczyk razem z Panem Dyrektorem wręczyli nagrody laureatom konkursów bibliotecznych, a Pani pedagog Sabina Derewońko przedstawiła propozycje Samorządu Uczniowskiego na najbliższy czas.
            Na koniec Pan Dyrektor zachęcił uczniów do dalszego angażowania się w życie szkoły.

• KONKURS FOTOGRAFICZNY "ZIMOWY PEJZAŻ"

• Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym
            pt. "Zimowy pejzaż".

Założenia ogólne:

1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski działający w Liceum Ogólnokształcącym
            im. Bogusława X w Białogardzie.

2. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły.
            3. Komisję, która będzie czuwać nad prawidłowym przebiegiem konkursu, powołuje Dyrektor szkoły.
            4. Organizatorzy konkursu przewidują nagrody dla zwycięzców.
            5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18.02.2019r.
            6. Nagrody i upominki zostaną wręczone 19.02.2019r.

Cele konkursu:
            1. Zachęcanie młodzieży do czynnego obcowania z naturą poprzez fotografię.
            2. Uwrażliwienie na piękno natury , rozwijanie wyobraźni i spostrzegawczości.
            3. Rozwijanie umiejętności obserwacji świata wokół nas.
            4. Zaszczepianie i rozwijanie pasji fotograficznej.
            5. Pobudzenie aktywności twórczej uczestników.

Kryteria oceniania prac:
            1. Ogólne wrażenie artystyczne.
            2. Interpretacja tematu.
            3. Pomysłowość.
            4. Jakość zdjęć.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Uczestnik konkursu może zaprezentować tylko jedną fotografię.
            2. Fotografia musi być stworzona przez ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława X
            w Białogardzie.

3. Fotografia powinna przedstawiać dowolny krajobraz zimowy np.: góry, łąki, lasy, stawy, rzeki.
            4. Fotografia musi być zapisana w formacie JPG, a wymiary najmniejszego boku muszą wynosić min 1600 pixeli.
            5. Fotografia nie może być modyfikowana w programach graficznych.
            6. Fotografię należy przesłać  do dnia 14.02.2019r. do godziny 0:00  na adres
            samorzad@lobialogard.pl lub dostarczyć w formie elektronicznej do pedagoga szkolnego do dnia 14.02.2019r. do godz. 13.00.

7. Uczestnik konkursu wysyłając fotografię pod wskazany adres e-mail powinien w polu tekstu e-maila wpisać w kolejności:

1. imię, nazwisko uczestnika i klasę;
            2. swój dowolny Nick (pseudonim), który będzie opisywał zdjęcie uczestnika;
            3. tytuł zdjęcia uczestnika.

Wszystkie fotografie zostaną zaprezentowane na stronie Liceum dnia 18.02.2019r.

• Akcja "Wielka zbiórka dla schroniska"

• W dniu 3 stycznia organizatorki akcji „Wielka zbiórka dla schroniska” Sandra Szadziewska i Martyna Jonko dostarczyły zwierzakom zebrane rzeczy.
            Akcja udana. Uczniowie chętnie zaangażowali się i trochę tego zebraliśmy
            W imieniu zwierzaków dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.
            Gratulujemy Sandrze i Martynie – dobra robota !!!

• Próbne egzaminy maturalne

• Nasi maturzyści od 3 do 8 stycznia zmagają się z próbnymi egzaminami maturalnymi. Zdają kolejno: język polski, matematykę,  język obcy i wybrany przedmiot dodatkowy.
            Trzymamy kciuki !!!