• Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w marcu 2019 r.

• 1 marca – szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

1 marca – szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego

2-3 marca – udział W. Zwiranowskiego w 50 Olimpiadzie języka rosyjskiego – etap okręgowy

4 marca – konkurs Ekoplaneta

12 marca – konkurs historyczny „Krąg”

14 marca – szkolny konkurs matematyczny „Dzień liczby PI”

18 marca – I etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

20 marca – udział delegacji naszej szkoły w warsztatach w Urzędzie Miasta „Demokracja
            w praktyce”

21 marca – Dzień wiosny na sportowo

22 marca – warsztaty historyczne prowadzone przez przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Panów Tomasza Kocenta i Krzysztofa Wudzińskiego oraz pochodzącego z Białogardu, stryjecznego wnuka ostatniego Żołnierza Wyklętego chor. Antoniego Dołęgi "Znicza", Pana Ronalda Werelicha, wręczenie wyróżnień za działalność społeczną i propagowanie postaw patriotycznych dla uczniów Hanny Drewnowskiej i Jakuba Filipskiego

25 marca – II etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

22, 25, 26 marca – warsztaty „Poznaj, zrozum, zaakceptuj AUTYZM” prowadzone przez panią Annę Pius

27 marca – III Piknik Młodych Naukowców

28 marca – spotkanie z lekarzem panią Beatą Sielewicz w ramach zajęć zawodoznawczych

• Warsztaty "Demokracja w praktyce"

• 20 marca w Urzędzie Miasta Białogard odbyły się warsztaty „Demokracja w praktyce”, w których wzięła udział delegacja naszego LO.
            Uczniowie w ramach warsztatów analizowali prawa i wolności obywatelskie zawarte w Konstytucji RP z 1997 roku. W czasie warsztatów mówiono o wartości konstytucji jako ustawy zasadniczej. Młodzież miała również możliwość spotkać się z Panią Burmistrz Białogardu Emilią Bury i porozmawiać na temat aktywności obywatelskiej oraz oczekiwań młodego pokolenia wobec władz naszego miasta.

• Wręczenie wyróżnień naszym uczniom za działalność społeczną

• W dniu 22 marca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Panów Tomasza Kocenta i Krzysztofa Wudzińskiego oraz pochodzącego z Białogardu, stryjecznego wnuka ostatniego Żołnierza Wyklętego chor. Antoniego Dołęgi "Znicza", Pana Ronalda Werelicha z rodziną.
            Na początku spotkania płk ZPRP Tomasz Kocent zaprezentował działalność związku w naszym regionie. Następnie dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia za działalność społeczną i propagowanie postaw patriotycznych. Otrzymali je Hania Drewnowska i Kuba Filipski Gratulujemy !
            W następnej części spotkania Pan Ronald Werelich opowiedział o swoim bohaterskim krewnym.
            W spotkaniu wzięli udział również uczniowie ZSP w Białogardzie wraz z opiekunami, którym dziękujemy za przybycie.

• VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

• W dniu 18 marca odbył się I etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, którego organizatorem jest nasze LO
            Nagrody ufundował Starosta Białogardzki Pan Piotr Pakuszto, który objął Patronat nad konkursem (Dziękujemy )
            Konkurs jest ujęty w wykazie konkursów Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i uwzględniany w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020.
            Wyniki I etapu będą znane w najbliższą środę i przesłane do szkół.
            Najlepsi spotkają się z komisją konkursową w II etapie (ustnym) w poniedziałek 25 marca

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszego LO mieli okazję wziąć udział w projekcji filmu prezentującego sylwetki "Wyklętych Bohaterów", który poprzedzony był krótką prelekcją.

• Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego - 1 marca 2019 r.

• W piątek, 1 III, odbył się Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego, w którym udział wzięło 13 uczniów z klas drugich. Co łączy tę piętnastkę?  W ciągu 90 minut indywidualnie lub w parach rozwiązywano 18 zadań o różnej trudności pod względem leksykalnym, ortograficznym i gramatycznym. Na wyniki trzeba odrobinę poczekać... [A. T.]