Uczniowie uczniom

Uczniowie LO bardzo aktywnie włączają się w działalność charytatywną pomagając innym. Szczególnym przejawem tej pomocy są akcje organizowane lub współorganizowane przez uczniów Liceum dla potrzebujących kolegów ze szkoły. W ciągu ostatniego dziesięciolecia w tym zakresie na uwagę zasługują następujące inicjatywy:

- w 2005 r. uczniowie zaangażowali się w akcję pomocy, której celem była zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na  leczenie ucznia liceum Michała Łazarza, który w grudniu 2004 r. uległ wypadkowi kolejowemu;

- akcja „Pociąg Wsparcia dla Michała”, która odbyła się 23 kwietnia 2012 r.  zorganizowana z inicjatywy przyjaciół i kolegów Michała Wudzińskiego (ucznia klasy II c), miała na celu pozyskanie funduszy potrzebnych na jego leczenie, (u Michała wykryto ostrą białaczkę), zachęcanie mieszkańców Białogardu do rejestrowania się do banku dawców szpiku oraz uświadomienie jak ważna jest profilaktyka, a przede wszystkim pomoc i wsparcie bliskich. Chętnych dawców szpiku rejestrowano w niepublicznej szkole Sukces. Właśnie ta placówka  była inicjatorem tej części akcji. Natomiast uczniowie naszej szkoły zorganizowali imprezę miejską z udziałem wszystkich szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z powiatu, zakładów pracy, służb mundurowych i mieszkańców naszego miasta, którzy chcieli wesprzeć Michała w jego walce z chorobą. W trakcie imprezy odbywały się pokazy wokalne, taneczne, sprawnościowe, licytacje. Wystąpili m. in. uczennice LO, Jola Tubielewicz, uczniowie ZSP Białogard, Tip, Arek Stankiewicz z zespołem APM, Parno Foro Roma, członkowie stowarzyszenia „Szansa”. Odbyły się: konkursy, gry i zabawy (przy współpracy z LOK Białogard), pokaz samoobrony przedstawiony przez uczniów ZSP z Tychowa, lekcja instruktażowa nordic walking Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, które były przeznaczone na leczenie dla Michała. Głównym organizatorem akcji z ramienia LO była Anna Dziwior-Dudek, a głównym inicjatorem była uczennica klasy II a Dominika Lewandowska. W przygotowanie akcji włączyła się szczególnie młodzież z klas II a i II c - byli to koledzy i przyjaciele Michała.

Oprócz LO organizatorami akcji byli: parafia pw. NNMP,  Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, Liga Obrony Kraju - zarząd rejonowy w Białogardzie, Urząd Miasta Białogard, Starostwo Powiatowe w Białogardzie, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Białogardzie. Sponsorami zaś byli: firma Imperial, Agencja Ochrony Szabel, West-Trans, Świtała International, Mirosław Stawiński i Piotr Gierczyk, Beata Łobacz i Wiesław Olejarz.

- w latach 2012-2015 uczniowie naszej szkoły organizowali akcję zbierania plastikowych nakrętek w celu pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnej uczennicy Jowity Przybysz;

- w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klasy III a zaangażowali się w pomoc charytatywną na rzecz chorego chłopca. Zorganizowali m. in. w szkole charytatywny kiermasz ciast oraz kwestowali  w kościele pw. NNMP w Białogardzie.