• PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO: PRZEDMIKOŁAJKOWY KONKURS BIBLIOTECZNY

• 18.11.2023 16:02
        •              Za oknem, jak to w listopadzie, deszczowy szary dzień. Stąd pomysł na lekki przedmikołajkowy konkurs biblioteczny, w którym rzeczywistość przeplata się z nierzeczywistością. Do wzięcia w nim udziału szkolny bibliotekarz zaprasza wszystkich chętnych uczniów klas I – IV. Należy odpowiedzieć na pytania lub uzupełnić luki, a następnie rozwiązanie przesłać przez Librusa na adres szkolnego bibliotekarza w nieprzekraczalnym terminie 30 XI.
        • „Świat lalek wg Marka Kopczyńskiego”

• 30.10.2023 10:24
        • Dwadzieścia lat temu p. Marek Kopczyński zapoczątkował działalność Teatru Lalek Marko, który z powodzeniem działa do dziś: uczy, bawi, wzrusza i dostarcza niezapomnianych przeżyć (to dotyczy nie tylko tych  najmłodszych widzów).
          W październiku tego roku przyszedł czas na zaprezentowanie w całej krasie lalek będących wytworem rąk p. Marka. Wystawę zatytułowaną „Świat lalek wg Marka Kopczyńskiego” można obejrzeć w części ekspozycyjnej białogardzkiego CKiSE.
        • Śladami białogardzkich artystów

• 16.10.2023 12:35
        • W Bramie Wysokiej, położonej w obrębie Starego Miasta, funkcjonuje Galeria Sztuki będąca własnością CKiSE. Odbywają się tam różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne. W ostatnich dniach miał miejsce projekt CKiSE zatytułowany „XI przykazanie – nie zapomnij”, którego celem jest ocalenie od zapomnienia białogardzkich artystów: Wojciecha Sawilskiego, Czesława Kopczyńskiego, Stanisława Mroczkowskiego i Kazimierza Rajkowskiego, a składają się nań film wspomnieniowy prezentujący ich sylwetki  oraz mini wystawa ich prac. 10 X w gościnne progi Bramy zawitała klasa II a. Rolę gospodyni i przewodnika wzięła na siebie p. Wanda Korobowicz. Nieco później – 13 X - z powyższej propozycji skorzystała klasa II b.

• KONKURS  BIBLIOTECZNY „NAD  NIEMNEM”, CZYLI  PRAWIE „PAN  TADEUSZ” ROZSTRZYGNIĘTY!
        • KONKURS BIBLIOTECZNY „NAD NIEMNEM”, CZYLI PRAWIE „PAN TADEUSZ” ROZSTRZYGNIĘTY!

• 29.09.2023 11:40
        •          11 IX, tuż po 12. odsłonie Narodowego Czytania, którego tym razem lekturę stanowiła powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, szkolny bibliotekarz, włączając się w działania promujące utwór, zaprosił  do tematycznego konkursu bibliotecznego uczniów wszystkich klas licealnych : I – IV. Na przesłanie odpowiedzi zwrotnych osoby chętne miały dwa tygodnie. Dla laureatów konkursu przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, na które złożyły się przede wszystkim książki i oceny z języka polskiego – bdb – za aktywność. W tym miejscu szkolny bibliotekarz dziękuje sponsorom : pp. Katarzynie Bąk, Agnieszce Sucheckiej, Annie Traczyk i Justynie Wilczyńskiej.

• NAD  NIEMNEM, czyli prawie PAN  TADEUSZ: konkurs biblioteczny
        • NAD NIEMNEM, czyli prawie PAN TADEUSZ: konkurs biblioteczny

• 11.09.2023 12:02
        • Za nami 12. Odsłona Narodowego Czytania. Tym razem  lekturę stanowiła powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, arcydzieło dojrzałego pozytywizmu, której pierwsze wydanie – w trzech tomach - ukazało się w Warszawie w 1888 r.                                                                                                                                                                         Szkolny bibliotekarz, włączając się w działania promujące utwór, zaprasza do tematycznego konkursu bibliotecznego uczniów wszystkich klas licealnych : I – IV. Na odpowiedzi przesłane zwrotnie bibliotekarz oczekuje do 24 IX włącznie. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.