• WSZYSTKO JEST POEZJĄ, KAŻDY JEST POETĄ*

•             Dla uczniów klas I a i IV c bieżący tydzień rozpoczął się od spotkania z poezją, która „przemawia do człowieka albo od pierwszego wejrzenia, albo wcale”. Na zaproszenie szkolnego bibliotekarza, za wiedzą i aprobatą dyrektora LO p. Daniela Glinki, 19 grudnia w szkole gościli i swoją poezję prezentowali, a także dzielili się swoimi przemyśleniami i próbowali w formie wierszowanej odpowiedzieć na pytanie: dlaczego piszę wiersze, lokalni poeci, którzy są członkami Klubu Miłośników Poezji „Cztery Pory Roku” działającego w Białogardzie. Po raz kolejny szkoła miała przyjemność gościć p. Jadwigę Kulik i p. Mariana Kwidzińskiego, którym towarzyszyła i zwróciła się ze słowem wstępnym do młodzieży p. Joanna Kowalewska, dobry duch Klubu. Oboje poeci przed prezentacją (a i pomiędzy) swoich utworów,  to i owo  opowiedzieli o sobie i swoich zainteresowaniach.