• NOWE  KSIĄŻKI  W  BIBLIOTECE  SZKOLNEJ
          • NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Ten początek roku kalendarzowego jest dobry dla naszej szkolnej biblioteki: w pierwszych dniach lutego księgozbiór powiększył się o 20 książek, na których przeczytaniu zależy wielu uczniom. Skąd to przekonanie? W dniach 19, 20 i 23 I szkolny bibliotekarz we wszystkich klasach przeprowadził  ankietę dotyczącą zakupowych życzeń mających wzbogacić  biblioteczne zasoby.
        • Spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Białogard

• W dniu 03.02.2023r. odbyło się spotkanie uczniów należących do szkolnego Koła Ekologicznego ECO AMICI wraz z opiekunami z przedstawicielką Nadleśnictwa Białogard Panią Katarzyną Stypułą. Pani wykonująca zawód leśniczego szkółkarza  przypomniała młodym przyrodnikom, jakie formy ochrony przyrody obowiązują w naszym kraju. Opowiedziała także wszystkim słuchaczom , jakie zabiegi ochronne są prowadzone wobec różnych obiektów i miejsc przyrodniczo cennych na lokalnym terenie. Nie zabrakło  ciekawostek i informacji na temat gatunków podlegających ochronie, tj.: żubr, wilk, ryś i orzeł bielik.
            Spotkanie zakończyło się zaproszeniem przez Panią leśnik do  odwiedzin i zwiedzania w najbliższym czasie szkółki leśnej, gdzie odbędzie się wspólne ognisko.

•             DOBRA PROPOZYCJA NA FERIE: KONKURS  BIBLIOTECZNY
          • DOBRA PROPOZYCJA NA FERIE: KONKURS BIBLIOTECZNY

•                          Stefan Żeromski: „Rozdziobią nas kruki, wrony…”
            Dwutygodniowe  ferie są  czasem dobrym na to, aby sięgnąć po książkę. Szkolny bibliotekarz proponuje niewielkich rozmiarów utwór Stefana Żeromskiego „Rozdziobią nas kruki, wrony…”, który drukiem po raz pierwszy został wydany w 1895 roku, a odnosi się do jednego z powstań mających miejsce w czasie, gdy Polska znajdowała się pod zaborami. Po przeczytaniu lektury bibliotekarz zaprasza do rozwiązania testu wyboru i przesłania odpowiedzi pocztą zwrotną najpóźniej 26 lutego br.