• OSIEMDZIESIĄT MINUT Z SZEKSPIREM

• 18.10.2024 08:24
      • *Czy w osiemdziesiąt minut można zapoznać się ze wszystkimi dziełami Williama Szekspira,autora tragedii, komedii, kronik historycznych, spod pióra którego wyszło 38 sztuk, 154sonety, …, w większości napisanych między 1586 a 1612 roku? Tak, jest to możliwe podwarunkiem wybrania się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego wKoszalinie i obejrzenia spektaklu zatytułowanego „Dzieła wszystkie Szekspira … w nieco króconej wersji”, autorami którego są Adam Long, Daniel Singer i Jess Winfield. Przekładudokonał Włodzimierz Kaczkowski, reżyserii podjął się Piotr Krótki, a scenografia i kostiumy pozostawały w gestii Beaty Jasionek.
      • W obsadzie znaleźli się uznani aktorzy koszalińskiego teatru: Katarzyna Ulicka – Pyda, Piotr Krótki i Jacek Zdrojewski. W informacji zachęcającej do obejrzenia w/w sztuki można przeczytać: Przyrządzona na bazie twórczości geniusza ze Stratfordu, podana w lekkiej, żartobliwej formie potrawa, doprawiona mieszanką wielorakich teatralnych konwencji, ze szczyptą czarnego humoru. Jednym słowem wiele hałasu o poskromienie dwóch panów z Werony przez wesołe kumoszki z Windsoru z pomocą miarki za miarkę, co prowadzi do komedii omyłek i straconych zachodów miłości. Każdy widz, bez wątpienia, znajdzie tu cos dla siebie.

**Zachęta brzmi ciekawie i intrygująco, a czy rzeczywiście każdy oglądający ten spektaklznajdzie w nim coś ciekawego dla siebie, mogli przekonać się uczniowie kl. II b i III e, którzypod opieką p. Iwony Mystek i p. Artura Knapa, swoich wychowawców oraz p. Anny Traczyk,szkolnego bibliotekarza, 15 X mieli możliwość w BDT obejrzeć „Dzieła wszystkie …”. [A.T.]