• Rozstrzygnięcie Przedmikołajkowego Konkursu Bibliotecznego
     • Rozstrzygnięcie Przedmikołajkowego Konkursu Bibliotecznego

     • W zaproponowanym uczniom kl. I – IV przez szkolnego bibliotekarza konkursie pod hasłem  PÓŁ  ŻARTEM,  PÓŁ  SERIO: PRZEDMIKOŁAJKOWY KONKURS  BIBLIOTECZNY czynny udział wzięły 23 osoby, które  odpowiedziały na pytania oraz uzupełniły luki, a następnie dostarczyły  bibliotekarzowi rozwiązanie we wskazanym terminie. 
    • DWIE GODZINY Z PANIĄ DULSKĄ, JEJ RODZINĄ I PROBLEMAMI
     • DWIE GODZINY Z PANIĄ DULSKĄ, JEJ RODZINĄ I PROBLEMAMI

     • 28 XI uczniowie klas II e i II f pod opieką swoich wychowawczyń, pp. Barbary Małachowskiej – Tkaczyk i Joanny Szwed, a także p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, mieli niekłamaną przyjemność obejrzenia w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie „Moralności pani Dulskiej”, spektaklu wyreżyserowanego przez Pawła Szostaka, który opracował go również muzycznie, a będącego w repertuarze BDT od połowy czerwca bieżącego roku. W obsadzie sztuki znaleźli się lubiani i cenieni koszalińscy aktorzy,  kilku z których nasi licealiści mieli  okazję widzieć i podziwiać we wcześniej oglądanych przedstawieniach: Żanetta Gruszczyńska – Ogonowska, Beata Niedziela, Katarzyna Ulicka – Pyda i Piotr Krótki. Na dwie godziny widzowie przeniesieni zostali do mieszkania zajmowanego przez rodzinę Dulskich i towarzysząc jej, zanurzyli się w jej codzienny byt i życiowe problemy.

      W teatralnej ulotce prezentującej bieżący repertuar na temat „Moralności pani Dulskiej” napisano: „Moralność pani Dulskiej” to opowieść o rodzinie jakich wiele. Każdy, kto do niej należy, jest złakniony miłości, ale nie potrafi jej dawać. W zimnym domu, w którym jedyne ciepło bije z kaflowego pieca, często mówi się o Bogu i moralności, ale są to jedynie frazesy.
      Dulscy zamiast kochać, uczą oceniać ludzi. Szczere rozmowy należą tu do rzadkości, a jedynym bogiem, którego czci się naprawdę jest pieniądz. Czy w takim świecie uczucie może przetrwać? Jak w tym chocholim tańcu chciwości odnajdują się kolejne pokolenia?                

      Spektakl bierze udział w IX Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

      *Korzystając z okazji szkolny bibliotekarz informuje, że w szkolnej bibliotece na półkach czekają na czytelników dramaty i powieści autorstwa Gabrieli Zapolskiej: „Szkice teatralne”, „Utwory dramatyczne”, „Córka Tuśki”, „Janka”, „O czym się nawet myśleć nie chce”, „Przedpiekle”, „Sezonowa miłość”, „Szkice powieściowe”, „Zaszumi las”

      [A.T.]                                                                                                                                                       

      *Fot. Zaczerpnięte ze strony internetowej BTD.

       

    • Nowa wielofunkcyjna tablica wyników w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bogusława X
     • Nowa wielofunkcyjna tablica wyników w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bogusława X

     • Zakup i montaż wielofunkcyjnej tablicy wyników w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bogusława X przy ulicy Grunwaldzkiej 46  w Białogardzie 

      Na realizację zadania Powiat Białogardzki otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach udzielania pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2023 roku.

      Dofinansowanie: 30.000 zł.

      Wartość zadania: 60.000 zł.

      W ramach zadania zakupiono specjalistyczną, elektroniczną tablicę wyników do hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bogusława X w Białogardzie.

      Zakup tablicy usprawni organizację imprez sportowych, podnosząc ich jakość i rangę, przyczyni się do poprawy stanu bazy sportowej w województwie zachodniopomorskim, poprawy zdrowia i ogólnej sprawność fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży zamieszkujących województwo zachodniopomorskie.

       

       

    • PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO: PRZEDMIKOŁAJKOWY KONKURS BIBLIOTECZNY
     • PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO: PRZEDMIKOŁAJKOWY KONKURS BIBLIOTECZNY

     • Za oknem, jak to w listopadzie, deszczowy szary dzień. Stąd pomysł na lekki przedmikołajkowy konkurs biblioteczny, w którym rzeczywistość przeplata się z nierzeczywistością. Do wzięcia w nim udziału szkolny bibliotekarz zaprasza wszystkich chętnych uczniów klas I – IV. Należy odpowiedzieć na pytania lub uzupełnić luki, a następnie rozwiązanie przesłać przez Librusa na adres szkolnego bibliotekarza w nieprzekraczalnym terminie 30 XI.                                                                                                           
    • „Świat lalek wg Marka Kopczyńskiego”
     • „Świat lalek wg Marka Kopczyńskiego”

     • Dwadzieścia lat temu p. Marek Kopczyński zapoczątkował działalność Teatru Lalek Marko, który z powodzeniem działa do dziś: uczy, bawi, wzrusza i dostarcza niezapomnianych przeżyć (to dotyczy nie tylko tych  najmłodszych widzów).
      W październiku tego roku przyszedł czas na zaprezentowanie w całej krasie lalek będących wytworem rąk p. Marka. Wystawę zatytułowaną „Świat lalek wg Marka Kopczyńskiego” można obejrzeć w części ekspozycyjnej białogardzkiego CKiSE.
     • Olimpiada z Języka Angielskiego

     • W dniu 20 października nasi wspaniali szkolni Angliści zmagali się z Ogólnopolską Olimpiadą Języka Angielskiego, której etap szkolny przeprowadziły panie Joanna Szwed i Wirginia Itrich. Test był niezwykle trudny, więc jak widać na zdjęciach wszyscy skupieni i pogrążeni w pracy. Czekamy na wyniki.
    • Śladami białogardzkich artystów
     • Śladami białogardzkich artystów

     • W Bramie Wysokiej, położonej w obrębie Starego Miasta, funkcjonuje Galeria Sztuki będąca własnością CKiSE. Odbywają się tam różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne. W ostatnich dniach miał miejsce projekt CKiSE zatytułowany „XI przykazanie – nie zapomnij”, którego celem jest ocalenie od zapomnienia białogardzkich artystów: Wojciecha Sawilskiego, Czesława Kopczyńskiego, Stanisława Mroczkowskiego i Kazimierza Rajkowskiego, a składają się nań film wspomnieniowy prezentujący ich sylwetki  oraz mini wystawa ich prac. 10 X w gościnne progi Bramy zawitała klasa II a. Rolę gospodyni i przewodnika wzięła na siebie p. Wanda Korobowicz. Nieco później – 13 X - z powyższej propozycji skorzystała klasa II b.
       
    • ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

     • 10 października z okazji obchodów Światowego Dnia Drzewa członkowie szkolnego koła ekologicznego ECO AMICI wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach terenowych, w czasie których dokonali inwentaryzacji obiektów przyrodniczo-cennych na terenie parku miejskiego przy osiedlu Olimpijczyków w Białogardzie. Młodzi ekolodzy wykonali pomiary najbardziej okazałych gatunków drzew, które mogłyby być uznane za pomniki przyrody. Niektóre z nich ocenili jako osobliwości dendrologiczne, które wzbogacają nasze otoczenie. Mieli okazję poznać
      bioróżnorodność występującą w parku, a także rozpoznawać gatunki występujących tam roślin.
      Po zakończeniu akcji wszyscy razem spędzili czas przy wspólnym ognisku.
    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 6 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Największą liczbę głosów zdobył uczeń klasy 3 b Jan Niemczyk, który tym samym został Przewodniczącym SU.
    • KONKURS BIBLIOTECZNY „NAD NIEMNEM”, CZYLI PRAWIE „PAN TADEUSZ” ROZSTRZYGNIĘTY!
     • KONKURS BIBLIOTECZNY „NAD NIEMNEM”, CZYLI PRAWIE „PAN TADEUSZ” ROZSTRZYGNIĘTY!

     •          11 IX, tuż po 12. odsłonie Narodowego Czytania, którego tym razem lekturę stanowiła powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, szkolny bibliotekarz, włączając się w działania promujące utwór, zaprosił  do tematycznego konkursu bibliotecznego uczniów wszystkich klas licealnych : I – IV. Na przesłanie odpowiedzi zwrotnych osoby chętne miały dwa tygodnie. Dla laureatów konkursu przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, na które złożyły się przede wszystkim książki i oceny z języka polskiego – bdb – za aktywność. W tym miejscu szkolny bibliotekarz dziękuje sponsorom : pp. Katarzynie Bąk, Agnieszce Sucheckiej, Annie Traczyk i Justynie Wilczyńskiej.
       
    • NAD NIEMNEM, czyli prawie PAN TADEUSZ: konkurs biblioteczny
     • NAD NIEMNEM, czyli prawie PAN TADEUSZ: konkurs biblioteczny

     • Za nami 12. Odsłona Narodowego Czytania. Tym razem  lekturę stanowiła powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, arcydzieło dojrzałego pozytywizmu, której pierwsze wydanie – w trzech tomach - ukazało się w Warszawie w 1888 r.                                                                                                                                                                         Szkolny bibliotekarz, włączając się w działania promujące utwór, zaprasza do tematycznego konkursu bibliotecznego uczniów wszystkich klas licealnych : I – IV. Na odpowiedzi przesłane zwrotnie bibliotekarz oczekuje do 24 IX włącznie. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.
       
    • Zebranie z Rodzicami
     • Zebranie z Rodzicami

     • W środę 13 września 2023 r. odbędzie się zebranie z Rodzicami. Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy na spotkanie z Dyrektorem szkoły i nauczycielami o godz.16.20 w auli LO.

      Rodziców klas drugich, trzecich i czwartych zapraszamy na spotkanie z wychowawcami o godz. 16.30 w wyznaczonych salach lekcyjnych.