RZECZYWISTOŚĆ II WOJNY ŚWIATOWEJ WIDZIANA OCZYMA DZIECKA
- 27.11.2024 10:01
- Jednym z pięknych zbytkowych obiektów Białogardu jest Brama Wysoka (zwana Połczyńską), będącą jedną z pięciu bram, które niegdyś strzegły wjazdu do miasta. Jest fragmentem murów obronnych, które w średniowieczu okalały miasto. Po gruntownym wyremontowaniu Bramy i przywróceniu jej świetności, otworzono w niej Galerię. Liczy ona dwa piętra. Na parterze mieści się część biurowa, a na pierwszym i drugim piętrach znajduje się część wystawowa. W Galerii organizowane są wystawy czasowe i tematyczne, przede wszystkim prac lokalnych artystów . Galeria jest własnością Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.
- więcej
JESIENNO – ZIMOWY KONKURS BIBLIOTECZNY: CZAS OCZEKIWANIA …
- 31.10.2024 11:43
- Szkolny bibliotekarz zaprasza wszystkich licealistów do wzięcia udziału w drugim – z czterech zaplanowanych - tegorocznym konkursie bibliotecznym zatytułowanym CZAS OCZEKIWANIA. Na odpowiedzi przesłane drogą elektroniczną lub dostarczone na piśmie do biblioteki bibliotekarz oczekuje do 5 XII włącznie. Każda osoba biorąca udział w konkursie zostanie uhonorowana drobną, aczkolwiek miłą nagrodą, co nastąpi 6 XII w dzień imienin Mikołaja.
- więcej
OSIEMDZIESIĄT MINUT Z SZEKSPIREM
- 18.10.2024 08:24
- *Czy w osiemdziesiąt minut można zapoznać się ze wszystkimi dziełami Williama Szekspira,autora tragedii, komedii, kronik historycznych, spod pióra którego wyszło 38 sztuk, 154sonety, …, w większości napisanych między 1586 a 1612 roku? Tak, jest to możliwe podwarunkiem wybrania się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego wKoszalinie i obejrzenia spektaklu zatytułowanego „Dzieła wszystkie Szekspira … w nieco króconej wersji”, autorami którego są Adam Long, Daniel Singer i Jess Winfield. Przekładudokonał Włodzimierz Kaczkowski, reżyserii podjął się Piotr Krótki, a scenografia i kostiumy pozostawały w gestii Beaty Jasionek.
- więcej
"PAN TADEUSZ" ... W DWIE GODZINY ...
- 07.10.2024 11:28
- „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza to jeden z najważniejszych utworów w polskiej literaturze. Uznany za naszą narodową epopeję, jest baśniowym wspomnieniem nieistniejącego już świata, opisem wielkiej tęsknoty do wolnej ojczyzny, a jednocześnie gorzką refleksją na temat polskich narodowych przywar.
- więcej
ROZWIĄZANIE JESIENNEGO KONKURSU BIBLIOTECZNEGO: W KRĘGU ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI JULIUSZA SŁOWACKIEGO
- 04.10.2024 10:38
- W pierwszym tegorocznym konkursie bibliotecznym skierowanym do uczniów klas I – IV wzięło udział 14 uczestników, w większości trzecioklasistów, przy czym były to jedynie dziewczęta. Bez trudu dało się zauważyć wielkie zaangażowanie i chęć udzielenia prawidłowych odpowiedzi.
- więcej