• Wycieczka edukacyjna

• 07.03.2024 20:41
      • 6 marca br. uczniowie - członkowie szkolnego koła ekologicznego „Eco-Amici” wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. W trakcie wizyty młodzież uczestniczyła w wykładzie i warsztatach na temat: ZMIANY KLIMATU - „Co nas to w ogóle obchodzi?”, które poprowadził dyrektor placówki Pan Radosław Wąs. Po prelekcji w audytorium nastąpiło zwiedzanie tematycznej Sali Odnawialnych Źródeł Energii z bogatą bazą dydaktyczną. Dodatkową atrakcją pobytu było oglądanie akwariów ryb słodkowodnych, obrazujących życie w pięciu rodzajach jezior i rzekach naszego kraju. Można było również zapoznać się z jedną z metod monitoringu jakości wód z wykorzystaniem małża – skójki zaostrzonej. Wyjazd stał się dla młodych ekologów okazją do poszerzenia wiedzy w dziedzinie ochrony środowiska przyrodniczego, a także refleksji nad wpływem człowieka na stan otaczającej przyrody.
        Opiekunowie koła:
        Joanna Grędecka