• Warsztaty dla Młodszych Ambasadorów - Poznań 22.03.2022

• W dniu 21.03. br. uczennice klas trzecich: Agata Lewicka, Gabriela Jankowska i Amelia Didycz wraz z opiekunem Barbarą Małachowską- Tkaczyk, wzięły udział w szkoleniu dla młodszych ambasadorów programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego w Poznaniu. Maturzystki poznały podstawowe informacje o Parlamencie Europejskim, jego znaczeniu i możliwościach jaki oferuje młodym Europejczykom. Co więcej podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z życiem i aktywnością we wspólnocie Europejskiej, a także wymieniły się spostrzeżeniami dotyczącymi Europejskich wartości, celów młodzieżowych oraz scenariuszy przyszłości UE.

• Euroscola w Strasburgu

• W piątek, 10.12.2021 grupa naszych uczniów, młodszych Ambasadorów Parlamentu Europejskiego wzięła udział w ostatniej tegorocznej sesji Euroscola Online. Wraz z nami w Strasburgu było 2310 uczniów z 77 szkół z całej Europy! W tym ponad dwugodzinnym wydarzeniu uczniowie gościli wirtualnie w budynku Parlamentu Europejskiego i dzielili się pomysłami na temat „Cyfrowej transformacji: Jaka jest Twoja wizja epoki cyfrowej” oraz mieli możliwość zadawać pytania, na które odpowiadał szef wydziału parlamentarnej Komisji Specjalnej ds. Ingerencji Zagranicznych w Procesy Demokratyczne UE Markus Warasin, wiceprzewodnicząca PE Nicola Beer oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Maria Sassoli.

Transmisję Euroscoli z 10.12.2021 można obejrzeć na Facebooku pod linkiem:

• Młodsi Ambasadorowie uczniom - Lekcje europejskie w naszym LO

• Na początku grudnia uczennice klasy 3f: Amelia Didycz i Gabriela Jankowska jako Młodsze Ambasadorki Parlamentu Europejskiego przeprowadziły w klasach pierwszych lekcje europejskie.  Uczniowie pogłębili wiedzę na temat Unii Europejskiej i krajów członkowskich oraz wspólnie wysłuchali hymnu UE, finałowej kantaty z IX Symfonii Ludwiga van Beethovena, pt. „Oda do radości” oraz sprawdzili swoją wiedzę w interaktywnych grach i quizach.

Lekcje zostały przeprowadzone w ramach programu EPAS Szkoła- Ambasador Parlamentu Europejskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom quizu o krajach UE.

• Interaktywne Gry o Różnorodności Językowej

• Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych 2021 grupa uczniów naszej szkoły, między innymi Młodsi Ambasadorowie programu EPAS – Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskich Interaktywnych Grach o Różnorodności Językowej zorganizowanych przez Fundację Polskie Forum Migracyjne i Biuro Parlamentu Europejskiego W Polsce. Spotkanie prowadziła trenerka PFM oraz nauczyciele języków obcych, a zadaniem było wykonanie interaktywnych zadań z wykorzystaniem języków obcych i wiedzy na temat różnorodności językowej Europy.

Głównym celem zajęć online było wzmocnienie kompetencji językowych uczniów, wsparcie ich w przełamywaniu bariery językowej w posługiwaniu się językami obcymi, wsparcie kompetencji poznawczych i społecznych oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, wspaniałą pracę zespołową i gratulujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.