• TYDZIEŃ  BIBLIOTEK: ZAPROSZENIE  DO  UDZIAŁU  W  KONKURSIE  BIBLIOTECZNYM :   ZNAM „PANA  TADEUSZA”
          • TYDZIEŃ BIBLIOTEK: ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE BIBLIOTECZNYM : ZNAM „PANA TADEUSZA”

•             Jak co roku, w dniach 8 – 15 V, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, promujący czytelnictwo oraz biblioteki, którego celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegorocznemu Tygodniowi przyświeca hasło „Biblioteka - świat w jednym miejscu”

• WIZYTA W MUZEUM

•             W dniach 16 – 24 III uczniowie klas pierwszych, łącznie 61 osób, pod opieką pp. Edyty Piotrowicz – Juszczak i Anny Traczyk, skorzystali z zaproszenia białogardzkiego Centrum Kultury i Spotkań Europejskich i obejrzeli kolejną, już trzydziestą trzecią, odsłonę Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego Olense Kartoenale, którego tematem przewodnim była „Wizyta w muzeum”.
        • JÓZEF  WYBICKI:  NIE TYLKO  AUTOR  SŁÓW  HYMNU  NARODOWEGO
          • JÓZEF WYBICKI: NIE TYLKO AUTOR SŁÓW HYMNU NARODOWEGO

• Wśród podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 znalazły się działania na rzecz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych materialnych, co koreluje z ustanowionymi przez Sejm Patronami roku 2022, jako że jednym z nich jest Józef Wybicki, zmarły 200 lat temu autor polskiego hymnu narodowego, doskonały prawnik, publicysta, działacz polityczny, dramatopisarz, wielokrotny poseł na Sejm, jeden z inicjatorów Konfederacji Barskiej, uczestnik prac wdrażających Konstytucję 3 Maja, współorganizator Insurekcji Kościuszkowskiej. W 2022 r. będziemy obchodzić  225-lecie powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, znanej także jako „Mazurek Dąbrowskiego”.

•   NIKT  NIE  JEST  DOBRY  PRZYPADKIEM*
          • NIKT NIE JEST DOBRY PRZYPADKIEM*

• Wśród podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/22 znalazły się m.in. wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro, a także kształtowanie właściwych postaw szlachetności (…). Czymże są szlachetność, prawda i dobro?