• Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka

•            Jubileuszowej, XX edycji ogólnopolskiego programu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Tydzień Bibliotek -  patronuje hasło Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka“. Co roku przebiega on pod innym hasłem, które  wybierane jest przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Każdemu z nich towarzyszy plakat, który wyłaniany jest w konkursie organizowanym przez SBP.                                                                                                                                         Tradycyjnie, niezależnie od dnia tygodnia, Tydzień Bibliotek rozpoczyna się zawsze 8 maja, będący Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, a kończy 15 maja. A my, ze względu na umożliwienie wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym uczniom klas czwartych , z TB startujemy nieco wcześniej.
          • Instaling dla szkół

• Dla wielu uczniów zapamiętywanie listy słówek jest nudne, czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, dlatego po raz kolejny uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielem języka hiszpańskiego i języka angielskiego przystąpili do XX Edycji Programu InstaLing dla Szkół.

Aplikacja InstaLing jest to innowacyjny program do szybkiej i skutecznej nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauka odbywa się w ciekawej formie quizu, którego zakres jest indywidualnie dobrany do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu nie jest On przytłoczony nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, bezpłatna i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również poza nim (na tabletach i telefonach komórkowych).

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są pod adresem: https://instaling.pl/

• Światowy Dzień Dzikiej Przyrody z Eco Amici

• 3 marca to Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Jest to Międzynarodowy Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby uczcić wszystkie dzikie zwierzęta i rośliny na świecie oraz wkład, jaki wnoszą w nasze życie i zdrowie planety.

• NIE  TYLKO  KWIATY  MARINY  SHAVLOVSKIEJ
          • NIE TYLKO KWIATY MARINY SHAVLOVSKIEJ

•              Już po raz kolejny w tym roku szkolnym uczniowie naszego LO – klasa I d - skorzystali z propozycji Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie i pod opieką pp. Edyty Piotrowicz – Juszczak, polonistki i nauczycielki filozofii, a także Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, 14 III obejrzeli wystawę czasową, na której prezentowane są pod wspólnym hasłem POGAŃSTWO/MAGIA KWIATÓW prace malarskie oraz grafiki Mariny Shavlovskiej, białoruskiej artystki tworzącej w Polsce, która dyplom magistra sztuki obroniła w pracowni prof. dra hab. Macieja Gorczyńskiego, malarza, pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

• KONKURS  BIBLIOTECZNY  NA  FERIE: STEFAN  ŻEROMSKI „ROZDZIOBIĄ  NAS  KRUKI, WRONY…” – WYNIKI.
          • KONKURS BIBLIOTECZNY NA FERIE: STEFAN ŻEROMSKI „ROZDZIOBIĄ NAS KRUKI, WRONY…” – WYNIKI.

•           Przed feriami szkolny bibliotekarz zaprosił uczniów klas I – IV do udziału w konkursie bibliotecznym opartym o utwór Stefana Żeromskiego „Rozdziobią nas kruki, wrony …”, którego bohaterem jest antyromantyczny w walce i śmierci Andrzej Borycki – pseudonim Szymon Winrych. Romantyczna jest tylko jego samotność. On sam jest prawdziwy, bez upiększeń, przypudrowań, bez egzaltacji. Wzrusza. Jest wielki miarą swej nieprawdopodobnej poniewierki, która oskarża: „Przez dwie noce już czuwał i trzeci dzień wciąż szedł przy wozie”.