• KONKURS  BIBLIOTECZNY „NAD  NIEMNEM”, CZYLI  PRAWIE „PAN  TADEUSZ” ROZSTRZYGNIĘTY!
        • KONKURS BIBLIOTECZNY „NAD NIEMNEM”, CZYLI PRAWIE „PAN TADEUSZ” ROZSTRZYGNIĘTY!

• 29.09.2023 11:40
        •          11 IX, tuż po 12. odsłonie Narodowego Czytania, którego tym razem lekturę stanowiła powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, szkolny bibliotekarz, włączając się w działania promujące utwór, zaprosił  do tematycznego konkursu bibliotecznego uczniów wszystkich klas licealnych : I – IV. Na przesłanie odpowiedzi zwrotnych osoby chętne miały dwa tygodnie. Dla laureatów konkursu przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, na które złożyły się przede wszystkim książki i oceny z języka polskiego – bdb – za aktywność. W tym miejscu szkolny bibliotekarz dziękuje sponsorom : pp. Katarzynie Bąk, Agnieszce Sucheckiej, Annie Traczyk i Justynie Wilczyńskiej.

• NAD  NIEMNEM, czyli prawie PAN  TADEUSZ: konkurs biblioteczny
        • NAD NIEMNEM, czyli prawie PAN TADEUSZ: konkurs biblioteczny

• 11.09.2023 12:02
        • Za nami 12. Odsłona Narodowego Czytania. Tym razem  lekturę stanowiła powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, arcydzieło dojrzałego pozytywizmu, której pierwsze wydanie – w trzech tomach - ukazało się w Warszawie w 1888 r.                                                                                                                                                                         Szkolny bibliotekarz, włączając się w działania promujące utwór, zaprasza do tematycznego konkursu bibliotecznego uczniów wszystkich klas licealnych : I – IV. Na odpowiedzi przesłane zwrotnie bibliotekarz oczekuje do 24 IX włącznie. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

•      Z  MARKIEM  KOPCZYŃSKIM  PO  WŁOSZECH, CHORWACJI, NIEMCZECH  I  POLSCE
        • Z MARKIEM KOPCZYŃSKIM PO WŁOSZECH, CHORWACJI, NIEMCZECH I POLSCE

• 27.04.2023 13:20
        • Ponad siedemdziesiątka uczniów – z klas I b, I c i II c – obejrzała rysunki Marka Kopczyńskiego, białogardzianina, ”człowieka renesansu”*: malarza, rysownika, satyryka, karykaturzysty, muzyka multiinstrumentalisty, kompozytora, autora bajek, lalkarza, szefa teatru lalek  MARKO, a przy tym społecznika i radnego Rady Miejskiej w Białogardzie.
        • FINAŁ  KONKURSU  BIBLIOTECZNEGO   „LITERACKIE  TUTTI  FRUTTI”
        • FINAŁ KONKURSU BIBLIOTECZNEGO „LITERACKIE TUTTI FRUTTI”

• 19.04.2023 11:33
        •          Z okazji Tygodnia Bibliotek szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom wszystkich klas udział w konkursie bibliotecznym on-line pod hasłem „Literackie tutti frutti”. Słownik „Wyrazów obcych” podaje cztery znaczenia owego tajemniczego tutti frutti. Ostatnie z nich informuje, że ze względu na  znaczenie przenośne należy rozumieć  je tak: mieszanina różnych rzeczy, zwłaszcza zbiór artykułów rozmaitej treści (wł. „wszystkie owoce”).
        • „Bajka” nie bajka

• 19.04.2023 11:25
        •               W czwartek, 13 IV, ponad 150 naszych uczniów, oglądając spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego pt. „Bajka”, stało  się świadkami niezwykle intymnej i głębokiej rozmowy,  podczas  której Ksiądz wizytujący przebywającego w celi Skazańca stara się dotrzeć do najtajniejszych zakamarków jego duszy. Gra, jaka zaczyna się toczyć  między nimi, momentami pełna ironii i uszczypliwości, a chwilami niezręczna i stająca się drętwą  w gestach dziecięcej prostoty, jest jednocześnie okrutna i poruszająca. Zwyczajny i niczym nie wyróżniający się  scenariusz ludzkiego życia napisany przez plączący się bieg wydarzeń, dopełniających się lub bezsilnie zmierzających do spełnienia…