• PRZENIEŚMY SIĘ DO PRL-U

• 28.10.2022 12:02
        •       Tak została zatytułowana wystawa eksponatów pamiętających czasy Polski Rzeczpospolitej Ludowej, a które zostały darowane lub czasowo użyczone muzealnemu oddziałowi Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera, tj. Izbie Tradycji Regionalnej. Przedsięwzięcie wystartowało 22 X o godz. 12.00. Na zwiedzających czekała nie tylko ekspozycja przedmiotów, wśród których znalazły się m.in. kredens kuchenny wyprodukowany przez białogardzką firmę meblarską, toaletka, naczynia kuchenne, naścienne makatki (…), ale i wystawa starych aut, które z wielkim hałasem zajechały kolumną na Plac Wolności. Dominowały wśród nich  fiaty 126 p. Organizatorzy imprezy pomyśleli również o poczęstunku, na który złożyły się pączki, oranżada, sałatka (może coś jeszcze, nie wiem). Propozycja została skierowana do szerokiego kręgu odbiorców: do osób chcących powspominać minione lata i wspomnieć młodość, jak i do młodego pokolenia, aby miało możliwość zapoznania się z przedmiotami życia codziennego z kilkudziesięciu ostatnich lat minionego wieku.
        • KONKURS  BIBLIOTECZNY  DLA  KLAS  TRZECICH: „ZAMEK  W  ZAMKU” ROZSTRZYGNIĘTY
        • KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS TRZECICH: „ZAMEK W ZAMKU” ROZSTRZYGNIĘTY

• 27.10.2022 17:18
        •           Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas trzecich konkurs biblioteczny pod hasłem  „Zamek w zamku”. Przystąpiło do niego  51 osób, które za wyjątkiem jednego zespołu, pracowały w parach. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 10 różnego typu zadań, np.: rozpoznać po twarzach i przedmiotach trzymanych w rękachznajdujących się obok, jacy polscy pisarzepoeci znajdują się  na dziesięciu portretach autorstwa Zbigniewa Lengrena (np. Jan Kochanowski/ lipa, Bolesław Prus/ lalka, Henryk Sienkiewicz/ płonąca pochodnia, miecz); uzupełnić związki frazeologiczne (np. potępić w …, przeczytać …, smalić …); podać dwa zupełnie różne znaczenia  wyrazów i form gramatycznych (np. bal, koło, zasada).
        • KONKURS  BIBLIOTECZNY  DLA  KLAS  PIERWSZYCH  ROZSTRZYGNIĘTY
        • KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS PIERWSZYCH ROZSTRZYGNIĘTY

• 18.10.2022 12:42
        • Do jesiennego konkursu bibliotecznego dla klas pierwszych zatytułowanego  HUMANISTYCZNY „GROCH   Z  KAPUSTĄ” przystąpiły łącznie 133 osoby, z których prawie wszystkie pracowały w parach. Jako ostatni, 12  X, wzięli udział w konkursowych zmaganiach uczniowie z kl. I c.
        •   HISTORIA SENATU RP w CKiSE a KLASA III b
        • HISTORIA SENATU RP w CKiSE a KLASA III b

• 28.09.2022 12:32
        • Białogardzkie Centrum Kultury i Spotkań Europejskich do końca września zaprasza do obejrzenia ciekawej wystawy zatytułowanej „Senat wczoraj i dziś. W 100. rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II RP” reklamując ją w następujący sposób: „Sto lat temu, 28 listopada 1922 r., polski parlament odrodził się w swojej pełnej postaci, złożony z Sejmu i Senatu. Z okazji rocznicy tego wydarzenia Kancelaria Senatu przygotowała wystawę i publikację, które poświęcono historii Senatu od początku jego istnienia do współczesności”. Patronat honorowy nad wystawą objął Janusz Gromek - Senator RP X kadencji, kołobrzeżanin, członek Platformy Obywatelskiej, którego filia biura senatorskiego mieści się również w Białogardzie.