Menu główne

 • Zmiany w maturze 2021
  13.01.2021

  Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w organizacji egzaminu maturalnego w 2021. 

 • NAGRODY DLA LAUREATÓW SZKOLNYCH JESIENNYCH KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH
  08.12.2020 W ramach jesiennych konkursów bibliotecznych przeprowadzone zostały następujące konkursy:                       
    * dla klas pierwszych: „Humanistyczny groch z kapustą ‘’, w którym wzięły udział 52 osoby. Wszystkie premiowane miejsca przypadły w udziale uczennicom klasy I b: I - zdobyła  Martyna Husak, II  - Zuzanna Swędrowska, III - Julia Klimek;                                                                                                                     
 • Co się działo w listopadzie?

  Co się działo w listopadzie?

  Choć od kilku tygodni trwa nauka w trybie zdalnym, to życie szkolne nadal w pełni funkcjonuje. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią musieliśmy zrezygnować z kilku zaplanowanych przedsięwzięć. Ale jak zawsze możemy liczyć na naszych uczniów. Dzięki ich zaangażowaniu odbyło się kilka  imprez ważnych dla naszej lokalnej społeczności i narodowej tradycji. Oto one:

  1 listopada  – udział w  ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”

  10 listopada  – udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”

  14 listopada – przystąpienie szkoły do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”

  16 listopada – przystąpienie szkoły do 22 edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej

  27 listopada – finał Powiatowego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez naszą szkołę pod hasłem "HIV/AIDS – Żyję bez ryzyka”

  30 listopada finał szkolnego konkursu na logo Samorządu Uczniowskiego.

   

 • Powiatowy Konkurs Profilaktyczny "HIV/AIDS - Żyję bez ryzyka"

  Powiatowy Konkurs Profilaktyczny "HIV/AIDS - Żyję bez ryzyka"

  W tym roku po raz kolejny zaprosiliśmy uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w Powiatowym Konkursie Profilaktycznym „HIV/AIDS – Żyję bez ryzyka”.

  Swoje prace nadesłało 22 uczniów

  Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za zaangażowanie

  Nagrody będzie można odebrać w sekretariacie swojej szkoły w dniu 2 grudnia 2020 r. po godzinie 12.

  Przypominamy, że nagrody ufundowali Starosta Białogardzki Pan Piotr Pakuszto oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Białogardzie, za co BARDZO DZIĘKUJEMY❗

   

  Oto Laureaci Konkursu:

  Kategoria: Szkoły podstawowe

  I miejsce - Julia Hałuszka (SP3 Białogard)

  II miejsce - Oliwia Bąk (SP4 Białogard)

  III miejsce - Hanna Kołodziej (SP4 Białogard)

  III miejsce - Wiktoria Kępka (SP1 Białogard)

   

  Kategoria: Szkoły ponadpodstawowe

  I miejsce - Klaudia Szczepańska (LO Białogard)

  II miejsce - Konrad Pietniczka (ZSP Białogard)

  III miejsce - Ada Ozimkowska (LO Białogard)

  III miejsce - Maja Łojek (LO Białogard)

   

  Gratulujemy!!!

   

 • Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych

  Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych

  Poniżej znajduje się lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2020/2021.


 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO DLA KLAS TRZECICH: „ZAMEK W ZAMKU”
  29.10.2020 Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas trzecich konkurs biblioteczny pod hasłem  „Zamek w zamku ”. Przystąpiły do niego  42 osoby, które pracowały indywidualnie. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 10 różnego typu zadań, np.:  rozpoznać po twarzach  i przedmiotach trzymanych w rękach/znajdujących się obok,  jacy polscy pisarze/poeci znajdują się  na portretach autorstwa Zbigniewa Lengrena . Było ich 10. Przedstawiały m.in. Jana Kochanowskiego umiejscowionego pod lipą, Bolesława Prusa z lalką w ręce, Henryka Sienkiewicza trzymającego w rękach płonącą pochodnię oraz miecz; uzupełnić związki frazeologiczne (np. być podobnym … , smalić …, przeczytać …); podać dwa zupełnie różne znaczenia  wyrazów i form gramatycznych (np. bal, kadż, koło).
 • Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

 • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Bibliotecznego dla klas drugich
  07.10.2020 Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas drugich jesienny konkurs biblioteczny zatytułowany „Dudekówna szła z panem Pióro ”. Przystąpiły do niego 92 osoby, z których każda pracowała indywidualnie. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 8 różnego typu zadań, np.: uchwycić różnicę między parami wyrazów i wyobrazić sobie sytuację, w której mogą być one błędnie użyte (np. kompania - kampania; status - statut); wskazać środowisko, dla którego charakterystyczne są podane wyrazy i zwroty (np. chata, fura, starzy, kolo; dać zmianę, przetrenować się, złapać drugi oddech, spalony); podać właściwą wskazaną formę rzeczowników i wyrażeń (np. N l. mn. rzeczownika „liść”;   D l. poj. rzeczownika „tapczan”); odnaleźć błędy w zdaniach i tak je przekształcić, by były poprawne(np. Przyjeżdżając w piątek, pogoda była dość dobra.); podać nazwę polskiego miasta, w którym znajdują się np. Dwór Artusa czy romańskie rzeźbione drzwi brązowe.
 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO DLA KLAS PIERWSZYCH
  24.09.2020

  Do jesiennego konkursu bibliotecznego dla klas pierwszych zatytułowanego  HUMANISTYCZNY „GROCH Z KAPUSTĄ” przystąpiły łącznie 52 osoby, z których każda pracowała indywidualnie. Jako ostatni, 23 IX, udział w konkursowych zmaganiach wzięli uczniowie z I b o profilu ogólnym. W ciągu ok. 40 minut należało wykonać  7 różnego typu zadań, np. : napisać, co znaczą podane regionalizmy: bumelek, miałki, tytka , …, a także przysłowia i powiedzenia: „Dwie niewieście i targ w mieście”, „Głos wołającego na puszczy”, „Zagiąć na kogo parol”, … ; rozpoznać istoty ze „sfer zbliżonych do Olimpu”: Prometeusza, Europę, Hefajstosa, … ; wyjaśnić podane hasła typu „dżamba”, „kminić akcję”, „lajtowy”, … . Zdaniem szkolnego bibliotekarza, organizatora konkursu, zadania nie były specjalnie trudne, a sprawdzanie konkursowych zestawów dostarczyło dużo emocji. A oto jak wyglądają ostateczne wyniki: I miejsce zdobyła Martyna Husak ; II –  Zuzanna Swędrowska, która dosłownie deptała Martynie po piętach, ponieważ miała tylko o 0,5 punktu mniej niż ona; III – Julia Klimek, której oddech Zuzanna prawie czuła na swoich plecach, bo miała jedynie o 0,5 punktu więcej. Wszystkie najwyżej punktowane miejsca przypadły w udziale dziewczętom z klasy I b. Jako zespół  najlepiej wypadła klasa I b o profilu humanistycznym, która zdobyła o 3,15 % więcej punktów  niż plasująca się na II pozycji I a o profilu biologiczno – chemicznym i o 4,1% niż zajmująca III miejsce I a o profilu ekonomiczno – informatycznym . Natomiast IV miejsce przypadło w udziale kl. I b o profilu ogólnym, którą od zwycięzców dzieli niewiele - 4,92 %.

  Szkolny bibliotekarz, dziękując uczniom klas pierwszych za udział  w konkursowym współzawodnictwie i wspólnie spędzony czas, już dziś zaprasza do następnej, już zaplanowanej wiosennej edycji konkursów w ramach Tygodnia Bibliotek.  [A. T.]

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  W środę 16 września o godz. 16.30 odbędzie się zabranie z rodzicami. Ze względu na ważną tematykę prosimy o obecność.

 • Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2020

  Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2020

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021:  

  - dla liceum 3-letniego

  - dla liceum 4-letniego

 • 12.08.2020

  Moduł Wyniki rekrutacji został zmodyfikowany

 • XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: rozstrzygnięcie konkursu
  26.05.2020

  Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zorganizowany pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” z powodu narodowej kwarantanny odbył się nieco inaczej, świętowaliśmy on-line. Jednak, podobnie jak wcześniej, byliśmy razem.

 • 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
  18.05.2020

  Włączając się w obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II nasza szkolna biblioteka poleca uwadze czytelników szereg  posiadanych na stanie księgozbioru pozycji autorstwa Karola Wojtyły /Jana Pawła II lub o nim samym osób trzecich. Na dość bogaty biblioteczny zbiór składają się m.in. adhortacje apostolskie, encykliki: „Evangelium vitae: o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego”, „Familiaris consortio: o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym”, „Laborem exercens: o pracy ludzkiej”, „Redemptor hominis” i listy: „List do Rodzin”  z okazji Roku Rodziny 1994.

 • XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
  12.05.2020 Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zorganizowany pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” odbędzie się nieco inaczej, ponieważ w tym roku będziemy świętować on-line. Szkolny bibliotekarz ma nadzieję, że jak dotychczas będziemy razem. Przez cały tydzień, a i odrobinkę dłużej, zarówno na stronie biblioteki,  jak i na ogłoszeniach w Librusie będzie widniał  przygotowany przez nauczyciela bibliotekarza konkurs biblioteczny.
 • 2 kwietnia 2020r.- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  2 kwietnia 2020r.- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
 • BLISKIE SPOTKANIA Z TWÓRCZOŚCIĄ SZEKSPIRA
  10.03.2020  Czwartkowa pogoda (5 III) sprzyjała uczniom klas I a i I b, którzy tego dnia pod opieką  p. Joanny Grędeckiej i p. Artura Knapa, swoich wychowawców oraz p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, wybrali się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, aby obejrzeć świetnie zrealizowany spektakl  zatytułowany „Dzieła wszystkie Szekspira … w nieco skróconej wersji” w reżyserii Piotra Krótkiego, uznanego i wielokrotnie nagradzanego koszalińskiego aktora.                             
 • ODKRYWANIE HISTORII NASZEJ „MAŁEJ OJCZYZNY”
  03.03.2020

           W poniedziałek, 2 III , gościnne progi białogardzkiej  Izby Tradycji Regionalnej podlegającej Miejskiej Bibliotece Publicznej odwiedzili uczniowie kl. I b, nad którymi opiekę sprawował szkolny bibliotekarz. Na miejscu licealistów oczekiwały p. Patrycja Bazylińska i p. Aneta Ślepaczuk, które w sposób  pełny i ciekawy zaprezentowały stałe wystawy placówki: „Historię Ziemi Białogardzkiej”  skupiającej historyczne pamiątki oraz  przedmioty codziennego użytku związane z Białogardem i okolicami; „Wojciech Sawilski – artysta, pierwszy kustosz muzeum powojennego Białogardu” przybliżającej  życie i dorobek pierwszego powojennego białogardzkiego muzealnika, który nie tylko zaopiekował się muzeum, ale i doprowadził je do stanu świetności czyniąc z podrzędnego muzeum placówkę, w której odbywały się liczne tematycznie różnorodne wystawy, w tym sprowadzane z największych polskich muzeów,  dzięki czemu wzmianka o białogardzkim muzeum została zamieszczona w wydanym w  1950 r. „Przewodniku po muzeach polskich”; „Wystawę orderów i odznaczeń Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydenta RP w latach 1995 – 2005”  prezentującą szereg orderów i odznaczeń otrzymanych przez Aleksandra Kwaśniewskiego, rodowitego białogardzianina,  podczas jego prezydentury,  a które przekazał do nowo utworzonej izby jako wyraz szacunku dla białogardzian oraz okazanie przynależności i związków z miastem, które w czasie pełnienia najwyższej funkcji w państwie często odwiedzał.

  Interesująco poprowadzone spotkanie w ITR na pewno  wzmogło zainteresowanie młodzieży historią Białogardu i jego okolic oraz ich mieszkańców, a także rozbudziło apetyt na więcej. [A. T.]

 • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w styczniu i w lutym 2020r.

  Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w styczniu i w lutym 2020r.

  7-10 stycznia – matura próbna

   

  15 stycznia – zajęcia klasy I c w Sądzie Rejonowym w Białogardzie
   

  17 styczniawarsztaty dla klas I b i I c nt. komunikacji prowadzone przez pracowników PPP

   

  22 stycznia – wyjście klasy I c na wystawę do CKiSE

   

  25 stycznia– bal studniówkowy

   

  28 stycznia – wyjazd klas I c i I f do BTD w Koszalinie

   

  30 stycznia – wyjście klasy I d na wystawę do CKiSE

   

  31 stycznia – zajęcia dla klas III-ich prowadzone przez przedstawicieli Banku Spółdzielczego

   

  31 stycznia – wycieczka uczniów z klas I a, I c, I d, II b do Instytutu PAN w Sopocie i udział
  w warsztatach pt. „Ocean zmian”

   

  03 lutego – zajęcia klasy I d w Sądzie Rejonowym w Białogardzie

   

  25 lutego – warsztaty z WOPR dla klas I a, I b, I c

   

  27 lutego – warsztaty nt. zagrożenia hazardem dla klas I b, I c

   

  28 lutego – VIII Targi Edukacji i Pracy
   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
  ul. Grunwaldzka 46
  78-200 Białogard
  e-mail: sekretariat@lobialogard.pl
 • stacjonarny: 94 312-23-31
  komórkowy: 519 849 355

Galeria zdjęć