• TO NIE ZŁUDZENIE, KSIĄŻKI  ALICJI  FLIS  CZEKAJĄ  NA  CZYTELNIKA….
        • TO NIE ZŁUDZENIE, KSIĄŻKI ALICJI FLIS CZEKAJĄ NA CZYTELNIKA….

• 26.04.2015 12:43
        •               Do najciekawszych książek, o które w ostatnim czasie wzbogacił się nasz szkolny księgozbiór, należą niewątpliwie dwie, których autorką jest Alicja Flis. Pierwszą z nich jest pięknie wydany przez Warszawską Firmę Wydawniczą tomik poezji pt. „Nie będę przepraszać za miłość…”, który dotyka spraw ważnych dla każdego człowieka, niezależnie od wieku: miłości i oczekiwania. Ale nie tylko tych…

• JAKI  INTERES  ŁĄCZY  BIBLIOTEKARZA  SZKOLNEGO  Z  NAUCZYCIELEM  JĘZYKA  POLSKIEGO?
        • JAKI INTERES ŁĄCZY BIBLIOTEKARZA SZKOLNEGO Z NAUCZYCIELEM JĘZYKA POLSKIEGO?

• 26.04.2015 12:52
        •          Niezwykle ważnym miejscem w każdej szkole jest biblioteka szkolna, która m.in. wspomaga realizację programów  nauczania i wychowania, edukację kulturalną  i informacyjną uczniów. Są to zadania, które wyróżniają ją spośród innych typów  bibliotek. Będąc nierozerwalną częścią szkoły, realizuje ona zadania zapisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego, przede wszystkim zaś udziela pomocy w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł, a także efektywnego posługiwania się technologią informacyjną oraz rozwijania sprawności umysłowych i osobistych zainteresowań.