• Czytelnia LO w nowej odsłonie

• 06.10.2016 13:42

W LO im. Bogusława X działa Biblioteka i Centrum Informacji Multimedialne.

Kilka słów,  co się działo w ubiegłym roku szkolnym.

Na przełomie V/VI w wypożyczalni i czytelni wymienione zostały podłogi, pomalowano ściany. Czytelnia zyskała także nowe oblicze poprzez częściową wymianę mebli.

A dziś- sam zobacz!

• ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!!!

• 13.09.2016 21:17
        •  W miarę finansowych możliwości szkoły, ciągle wzbogacany jest księgozbiór poprzez  zakup nowych książek włączanych do biblioteki. Obecnie liczy on 17465 woluminów. Tylko w ciągu dwóch pierwszych tygodni września przybyło 50 egzemplarzy, wśród których znalazły się m.in. lektury, książki o tematyce historycznej (przede wszystkim dotyczących tematyki II wojny światowej), literatura dla młodzieży, słowniki.
        • LICEUM  OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  IM . BOGUSŁAWA  X  W  BIAŁOGARDZIE  I … HENRYK  SIENKIEWICZ  NA  DŁONI!
        • LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM . BOGUSŁAWA X W BIAŁOGARDZIE I … HENRYK SIENKIEWICZ NA DŁONI!

• 18.03.2016 10:15
        •                Uchwałą Senatu rok 2016 został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza i Feliksa Nowowiejskiego. Pierwszy z nich jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury przyznanej mu w 1905 r. za całokształt twórczości, a drugi, wybitnym kompozytorem, autorem muzyki do „Roty‘’ Marii Konopnickiej. Dlaczego autor Trylogii został patronem bieżącego roku? Otóż na 2016 rok przypadają dwie istotne rocznice z jego biografii: sto siedemdziesiąta urodzin i setna śmierci.

• SPOTKANIE  Z  WIELKĄ  BIAŁORUSKĄ  LITERATURĄ

• 27.01.2016 14:03
        •        W piątek , 22 I , grupa uczniów z klas pierwszych , drugich i trzecich pod opieką nauczycielek Wandy Sawko i Anny Traczyk udała się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl będący teatralną adaptacją reportażu „ Wojna nie ma w sobie nic z kobiety ” Swietłany Aleksiejewicz , białoruskiej dziennikarki i pisarki , laureatki literackiej Nagrody Nobla 2015 .                          W jaki sposób BTD w programie zachęca do obejrzenia spektaklu w reżyserii Pawła Palcata ? … Trzy kobiety po latach milczenia decydują się mówić o wojnie , w której brały udział . Swojej wojnie – bez dat , faktów , polityki , wojnie pełnej emocji – niemęskiej .

• Klasa II a w czytelni Aleksandra Kwaśniewskiego

• 28.11.2015 20:23
        •     W piątek , 20 XI , klasa II a wraz z wychowawczynią i szkolnym bibliotekarzem była z wizytą w czytelni Aleksandra Kwaśniewskiego , która znajduje się w białogardzkiej Izbie Tradycji Regionalnej przy Placu Wolności . Drugoklasiści wybrali się tam na jedną godzinę , a ostatecznie spędzili dwie i jeszcze nie mieli ochoty wychodzić . Dlaczego ?