• XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• 12.05.2020 08:03
        • Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zorganizowany pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” odbędzie się nieco inaczej, ponieważ w tym roku będziemy świętować on-line. Szkolny bibliotekarz ma nadzieję, że jak dotychczas będziemy razem. Przez cały tydzień, a i odrobinkę dłużej, zarówno na stronie biblioteki,  jak i na ogłoszeniach w Librusie będzie widniał  przygotowany przez nauczyciela bibliotekarza konkurs biblioteczny.
        • BLISKIE  SPOTKANIA  Z  TWÓRCZOŚCIĄ  SZEKSPIRA
        • BLISKIE SPOTKANIA Z TWÓRCZOŚCIĄ SZEKSPIRA

• 10.03.2020 13:38
        •  Czwartkowa pogoda (5 III) sprzyjała uczniom klas I a i I b, którzy tego dnia pod opieką  p. Joanny Grędeckiej i p. Artura Knapa, swoich wychowawców oraz p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, wybrali się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, aby obejrzeć świetnie zrealizowany spektakl  zatytułowany „Dzieła wszystkie Szekspira … w nieco skróconej wersji” w reżyserii Piotra Krótkiego, uznanego i wielokrotnie nagradzanego koszalińskiego aktora.
        • ODKRYWANIE  HISTORII  NASZEJ „MAŁEJ  OJCZYZNY”
        • ODKRYWANIE HISTORII NASZEJ „MAŁEJ OJCZYZNY”

• 03.03.2020 11:54
        •          W poniedziałek, 2 III , gościnne progi białogardzkiej  Izby Tradycji Regionalnej podlegającej Miejskiej Bibliotece Publicznej odwiedzili uczniowie kl. I b, nad którymi opiekę sprawował szkolny bibliotekarz. Na miejscu licealistów oczekiwały p. Patrycja Bazylińska i p. Aneta Ślepaczuk, które w sposób  pełny i ciekawy zaprezentowały stałe wystawy placówki: „Historię Ziemi Białogardzkiej”  skupiającej historyczne pamiątki oraz  przedmioty codziennego użytku związane z Białogardem i okolicami; „Wojciech Sawilski – artysta, pierwszy kustosz muzeum powojennego Białogardu” przybliżającej  życie i dorobek pierwszego powojennego białogardzkiego muzealnika, który nie tylko zaopiekował się muzeum, ale i doprowadził je do stanu świetności czyniąc z podrzędnego muzeum placówkę, w której odbywały się liczne tematycznie różnorodne wystawy, w tym sprowadzane z największych polskich muzeów,  dzięki czemu wzmianka o białogardzkim muzeum została zamieszczona w wydanym w  1950 r. „Przewodniku po muzeach polskich”; „Wystawę orderów i odznaczeń Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydenta RP w latach 1995 – 2005”  prezentującą szereg orderów i odznaczeń otrzymanych przez Aleksandra Kwaśniewskiego, rodowitego białogardzianina,  podczas jego prezydentury,  a które przekazał do nowo utworzonej izby jako wyraz szacunku dla białogardzian oraz okazanie przynależności i związków z miastem, które w czasie pełnienia najwyższej funkcji w państwie często odwiedzał.

Interesująco poprowadzone spotkanie w ITR na pewno  wzmogło zainteresowanie młodzieży historią Białogardu i jego okolic oraz ich mieszkańców, a także rozbudziło apetyt na więcej. [A. T.]

• Wyjazd klas I c i I f do BTD w Koszalinie

• 30.01.2020 12:03
        • We wtorek, 28 I, ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów klas pierwszych (I c, I f) miała przyjemność obejrzeć w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym zabawną sztukę zatytułowaną „Dzieła wszystkie Szekspira … w nieco skróconej wersji” w reżyserii Piotra Krótkiego, który znalazł się także w jej obsadzie obok Katarzyny Ulickiej – Pydy i Jacka Zdrojewskiego, uznanych koszalińskich aktorów.
        • Wyjście klasy I c na wystawę "Kreacja i spekulacja"

• 23.01.2020 09:34
        • Od kilku dni w CKiSE można obejrzeć ciekawą wystawę prac studentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej powstałych w Pracowni Artystycznej Katedry Sztuk Plastycznych, a zatytułowaną „Kreacja i spekulacja”.