•  „Znajdziesz mnie w bibliotece”
        • „Znajdziesz mnie w bibliotece”

• 18.03.2021 10:10
        • „Znajdziesz mnie w bibliotece” tak brzmi hasło tegorocznej XVIII już edycji ogólnopolskiego  programu jakim jest Tydzień Bibliotek. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, świętować będziemy go w formie on – line, przy czym szkolny bibliotekarz ma nadzieję, że jak dotychczas będziemy razem. Ze względu na obecny trudny czas zdominowany przez pandemię, nasz szkolny Tydzień Bibliotek rozpocznie się i zakończy wcześniej, co spowoduje jego wydłużenie oraz pozwoli także uczniom klas trzecich wziąć udział w przygotowanym przez szkolnego bibliotekarza wiosennym konkursie bibliotecznym zorganizowanym w ramach TB, który będzie widniał na stronie szkoły i na ogłoszeniach w Librusie do 25 IV -  najpóźniej tego dnia  należy przesłać do szkolnego bibliotekarza rozwiązania. Na laureatów czekają ATRAKCYJNE  NAGRODY.

• NICHOLAS  SPARKS … NA  POGODĘ  I  NIEPOGODĘ
        • NICHOLAS SPARKS … NA POGODĘ I NIEPOGODĘ

• 08.03.2021 10:18
        •       Książki Nicholasa Sparksa, amerykańskiego pisarza, znane są na całym świecie – ukazują się w ponad 50 językach. Serca czytelników podbił „Pamiętnikiem” wydanym w 1997 r.

• KSIĄŻKI   KATARZYNY   MICHALAK   W   NASZEJ   BIBLIOTECE
        • KSIĄŻKI KATARZYNY MICHALAK W NASZEJ BIBLIOTECE

• 20.02.2021 16:52
        • Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o darowane 24 książki Katarzyny Michalak z liczącej 31 tomów kolekcji „Książki Pełne Emocji” wydanej przez krakowskie Wydawnictwo Literackie. Autorka należy do  najpopularniejszych współczesnych polskich pisarek.
        • INNE  ŚWIATY. ROK  STANISŁAWA  LEMA
        • INNE ŚWIATY. ROK STANISŁAWA LEMA

• 08.02.2021 11:07
        • Rok 2021 został ustanowiony Rokiem Stanisława Lema, pozostających do dzisiaj jednym z najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. W uchwale Sejmu, opublikowanej z okazji roku pisarza, napisano: "Stanisław Lem kreował rzeczywistość futurologiczną, w której przedmiotem analizy nie były cywilizacje przyszłości, lecz rola humanistycznego systemu pojęć w zderzeniu z przewidywanymi okolicznościami."
        • NAGRODY  DLA  LAUREATÓW  SZKOLNYCH  JESIENNYCH  KONKURSÓW  BIBLIOTECZNYCH
        • NAGRODY DLA LAUREATÓW SZKOLNYCH JESIENNYCH KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

• 09.12.2020 12:33
        • W ramach jesiennych konkursów bibliotecznych przeprowadzone zostały następujące konkursy:
            * dla klas pierwszych: „Humanistyczny groch z kapustą ‘’, w którym wzięły udział 52 osoby. Wszystkie premiowane miejsca przypadły w udziale uczennicom klasy I b: I - zdobyła  Martyna Husak, II  - Zuzanna Swędrowska, III - Julia Klimek;