• „Bajka” nie bajka

• 19.04.2023 11:25
        •               W czwartek, 13 IV, ponad 150 naszych uczniów, oglądając spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego pt. „Bajka”, stało  się świadkami niezwykle intymnej i głębokiej rozmowy,  podczas  której Ksiądz wizytujący przebywającego w celi Skazańca stara się dotrzeć do najtajniejszych zakamarków jego duszy. Gra, jaka zaczyna się toczyć  między nimi, momentami pełna ironii i uszczypliwości, a chwilami niezręczna i stająca się drętwą  w gestach dziecięcej prostoty, jest jednocześnie okrutna i poruszająca. Zwyczajny i niczym nie wyróżniający się  scenariusz ludzkiego życia napisany przez plączący się bieg wydarzeń, dopełniających się lub bezsilnie zmierzających do spełnienia…
        • Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka

• 29.03.2023 08:27
        •            Jubileuszowej, XX edycji ogólnopolskiego programu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Tydzień Bibliotek -  patronuje hasło Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka“. Co roku przebiega on pod innym hasłem, które  wybierane jest przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Każdemu z nich towarzyszy plakat, który wyłaniany jest w konkursie organizowanym przez SBP.                            Tradycyjnie, niezależnie od dnia tygodnia, Tydzień Bibliotek rozpoczyna się zawsze 8 maja, będący Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, a kończy 15 maja. A my, ze względu na umożliwienie wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym uczniom klas czwartych , z TB startujemy nieco wcześniej.
        • NIE  TYLKO  KWIATY  MARINY  SHAVLOVSKIEJ
        • NIE TYLKO KWIATY MARINY SHAVLOVSKIEJ

• 15.03.2023 13:07
        •              Już po raz kolejny w tym roku szkolnym uczniowie naszego LO – klasa I d - skorzystali z propozycji Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie i pod opieką pp. Edyty Piotrowicz – Juszczak, polonistki i nauczycielki filozofii, a także Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, 14 III obejrzeli wystawę czasową, na której prezentowane są pod wspólnym hasłem POGAŃSTWO/MAGIA KWIATÓW prace malarskie oraz grafiki Mariny Shavlovskiej, białoruskiej artystki tworzącej w Polsce, która dyplom magistra sztuki obroniła w pracowni prof. dra hab. Macieja Gorczyńskiego, malarza, pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

• KONKURS  BIBLIOTECZNY  NA  FERIE: STEFAN  ŻEROMSKI „ROZDZIOBIĄ  NAS  KRUKI, WRONY…” – WYNIKI.
        • KONKURS BIBLIOTECZNY NA FERIE: STEFAN ŻEROMSKI „ROZDZIOBIĄ NAS KRUKI, WRONY…” – WYNIKI.

• 03.03.2023 11:15
        •           Przed feriami szkolny bibliotekarz zaprosił uczniów klas I – IV do udziału w konkursie bibliotecznym opartym o utwór Stefana Żeromskiego „Rozdziobią nas kruki, wrony …”, którego bohaterem jest antyromantyczny w walce i śmierci Andrzej Borycki – pseudonim Szymon Winrych. Romantyczna jest tylko jego samotność. On sam jest prawdziwy, bez upiększeń, przypudrowań, bez egzaltacji. Wzrusza. Jest wielki miarą swej nieprawdopodobnej poniewierki, która oskarża: „Przez dwie noce już czuwał i trzeci dzień wciąż szedł przy wozie”.
        • NOWE  KSIĄŻKI  W  BIBLIOTECE  SZKOLNEJ
        • NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 07.02.2023 12:25
        • Ten początek roku kalendarzowego jest dobry dla naszej szkolnej biblioteki: w pierwszych dniach lutego księgozbiór powiększył się o 20 książek, na których przeczytaniu zależy wielu uczniom. Skąd to przekonanie? W dniach 19, 20 i 23 I szkolny bibliotekarz we wszystkich klasach przeprowadził  ankietę dotyczącą zakupowych życzeń mających wzbogacić  biblioteczne zasoby.