NIE TYLKO KWIATY MARINY SHAVLOVSKIEJ
- 15.03.2023 13:07
- Już po raz kolejny w tym roku szkolnym uczniowie naszego LO – klasa I d - skorzystali z propozycji Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie i pod opieką pp. Edyty Piotrowicz – Juszczak, polonistki i nauczycielki filozofii, a także Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, 14 III obejrzeli wystawę czasową, na której prezentowane są pod wspólnym hasłem POGAŃSTWO/MAGIA KWIATÓW prace malarskie oraz grafiki Mariny Shavlovskiej, białoruskiej artystki tworzącej w Polsce, która dyplom magistra sztuki obroniła w pracowni prof. dra hab. Macieja Gorczyńskiego, malarza, pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
- więcej
KONKURS BIBLIOTECZNY NA FERIE: STEFAN ŻEROMSKI „ROZDZIOBIĄ NAS KRUKI, WRONY…” – WYNIKI.
- 03.03.2023 11:15
- Przed feriami szkolny bibliotekarz zaprosił uczniów klas I – IV do udziału w konkursie bibliotecznym opartym o utwór Stefana Żeromskiego „Rozdziobią nas kruki, wrony …”, którego bohaterem jest antyromantyczny w walce i śmierci Andrzej Borycki – pseudonim Szymon Winrych. Romantyczna jest tylko jego samotność. On sam jest prawdziwy, bez upiększeń, przypudrowań, bez egzaltacji. Wzrusza. Jest wielki miarą swej nieprawdopodobnej poniewierki, która oskarża: „Przez dwie noce już czuwał i trzeci dzień wciąż szedł przy wozie”.
- więcej
NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
- 07.02.2023 12:25
- Ten początek roku kalendarzowego jest dobry dla naszej szkolnej biblioteki: w pierwszych dniach lutego księgozbiór powiększył się o 20 książek, na których przeczytaniu zależy wielu uczniom. Skąd to przekonanie? W dniach 19, 20 i 23 I szkolny bibliotekarz we wszystkich klasach przeprowadził ankietę dotyczącą zakupowych życzeń mających wzbogacić biblioteczne zasoby.
- więcej
DOBRA PROPOZYCJA NA FERIE: KONKURS BIBLIOTECZNY
- 06.02.2023 10:08
- Stefan Żeromski: „Rozdziobią nas kruki, wrony…”
Dwutygodniowe ferie są czasem dobrym na to, aby sięgnąć po książkę. Szkolny bibliotekarz proponuje niewielkich rozmiarów utwór Stefana Żeromskiego „Rozdziobią nas kruki, wrony…”, który drukiem po raz pierwszy został wydany w 1895 roku, a odnosi się do jednego z powstań mających miejsce w czasie, gdy Polska znajdowała się pod zaborami. Po przeczytaniu lektury bibliotekarz zaprasza do rozwiązania testu wyboru i przesłania odpowiedzi pocztą zwrotną najpóźniej 26 lutego br. - więcej
Patroni roku 2023
- 31.01.2023 08:29
- Senat ustanowił rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika, Jana Matejki, Wisławy Szymborskiej, Włodzimierza Przerwy-Tetmajera, a także Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego. Przyjrzyjmy się nieco sylwetce Wisławy Szymborskiej.
- więcej