• MARIA  KONOPNICKA. Poetka poczciwa, wzruszająca, rzewna i potwornie staroświecka?
        • MARIA KONOPNICKA. Poetka poczciwa, wzruszająca, rzewna i potwornie staroświecka?

• 22.02.2022 13:06
        • Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  zdecydował o uhonorowaniu w roku 2022 wybitnych postaci : Marii Grzegorzewskiej, Marii Konopnickiej, Ignacego Łukasiewicza, Józefa Mackiewicza, Wandy Rutkiewicz oraz epoki, która określiła polską tożsamość narodową: Romantyzmu Polskiego . Dziś przypatrzmy się Marii Konopnickiej, wszechstronnej pisarce, poetce, tłumaczce i publicystce. W 2022 roku przypada 180. rocznica jej urodzin (23 maja 1842) i z tej właśnie okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił uhonorować tę jedną z najwybitniejszych pisarek w historii, realistkę, twórczynię „Roty”.

• ŚWIAT  DZIWÓW  I  TAJEMNIC. Rozwiązanie literackiego turnieju.
        • ŚWIAT DZIWÓW I TAJEMNIC. Rozwiązanie literackiego turnieju.

• 22.12.2021 10:48
        •     Propozycja ogłoszonego w ostatnich dniach listopada turnieju literackiego oscylującego wokół „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza skierowanego do wszystkich uczniów naszej szkoły, spotkała się z dość dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na 27 odpowiedzi, które wpłynęły na adres szkolnego bibliotekarza. Turniej zainteresował jedynie dziewczęta, przede wszystkim  z klas drugich i trzecich.
        • LITERACKI  TURNIEJ Z „DZIADAMI  CZ. II” ADAMA  MICKIEWICZA  W  ROLI  GŁÓWNEJ
        • LITERACKI TURNIEJ Z „DZIADAMI CZ. II” ADAMA MICKIEWICZA W ROLI GŁÓWNEJ

• 29.11.2021 14:15
        • „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
          Co to będzie, co to będzie?”

A to będzie propozycja turnieju literackiego oscylującego wokół „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza skierowanego do wszystkich uczniów naszej szkoły, do którego zaprasza szkolny bibliotekarz.

• GODZINA  INNA NIŻ POZOSTAŁE  23:  SPOTKANIE  Z  POEZJĄ
        • GODZINA INNA NIŻ POZOSTAŁE 23: SPOTKANIE Z POEZJĄ

• 26.11.2021 11:32
        • Udało się zaskoczyć uczniów klasy I c: niespodziewanie dla siebie samych  w środę, 24 XI, zostali zaproszeni na spotkanie z poezją , którą mieli możliwość zaprezentować dla nich lokalni poeci będący członkami Białogardzkiego Klubu Miłośników Poezji „Cztery Pory Roku” , a mianowicie pp. Jadwiga Kulik, Jadwiga Elżbieta Sokołowska i Marian Kwidziński, którym towarzyszyła i zwróciła się ze słowem wstępnym do młodzieży p. Joanna Kowalewska, dobry duch Klubu. Każdy z gości, nim  zaprezentował młodzieży po kilka swoich utworów, krótko opowiedział to i owo o sobie i swoich pasjach.

• „Żołnierz, poeta, czasu kurz”. Krzysztof Kamil Baczyński.

• 25.11.2021 13:00
        •      W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury, w 100 – lecie jego urodzin przypadających 22 I, Sejm ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jednego z najwybitniejszych  przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów, pokolenia, które swoje życie poświęciło Ojczyźnie. Od wczesnej młodości wyróżniał się niezwykłym talentem literackim i plastycznym. Był uczniem słynnego Liceum im. Stefana Batorego.