• KSIĄŻKI  KATARZYNY  MICHALAK  W  NASZEJ  BIBLIOTECE
   • KSIĄŻKI KATARZYNY MICHALAK W NASZEJ BIBLIOTECE

   • 20.02.2021 16:52
   • Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o darowane 24 książki Katarzyny Michalak z liczącej 31 tomów kolekcji „Książki Pełne Emocji” wydanej przez krakowskie Wydawnictwo Literackie. Autorka należy do  najpopularniejszych współczesnych polskich pisarek.
   • Będąc wszechstronną, swobodnie porusza się między  wieloma odmiennymi gatunkami - uprawia m. in. powieść obyczajową, sensacyjną  i fantasy. W planach ma jeszcze powieść historyczną, sagę rodzinną i scenariusz serialu. Jej książki charakteryzują się wartką akcją, błyskotliwymi dialogami, wyrazistymi bohaterami oraz ogromnym ładunkiem emocjonalnym, co nie pozwala pozostać obojętnym wobec jej twórczości. Każda nowa książka  pisarki jest wysoko notowana na listach bestsellerów, stąd kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych egzemplarzy i coraz liczniejsza grupa wiernych czytelników. K. Michalak debiutowała wydaną w 2008 r. „Poczekajką”, której kontynuacja – „Zachcianek”- ukazała się  w 2009 r. Oprócz tych dwóch tytułów do ważnych dzieł autorki należą „Sklepik z Niespodzianką. Lidka”, „Mistrz”, „Bezdomna” wyróżnione przez czytelników i nagrodzone kilkoma  tytułami, w tym „Najlepszą książką roku 2013”.

    W raporcie TNS* „Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 roku”, przygotowanym przez Pracownię Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej w Warszawie, powieściopisarka zajęła pierwsze miejsce wśród pisarzy, których książki w 2015 roku były najczęściej czytane przez badanych z grupy czytelników intensywnych.

    Zainteresowani twórczością Katarzyny Michalak na pólkach naszej szkolnej biblioteki znajdą następujące tytuły: „Bezdomna”, „Czarny Książę”, „Gra o Ferrin” cz. 1 i 2, „Lato w Jagódce”, „Mistrz”, „Nadzieja”, „Pani Ferrinu”, „Poczekajka”, „Powrót do Ferrinu” cz. 1 i 2, „Powrót do Poziomki”, „Przepis na szczęście” (książka kucharska), „Przystanek Julii”, „Rok w Poziomce”, „Serce Ferrinu” cz. 1 i 2, „Sklepik z Niespodzianką. Adela”, „Sklepik z Niespodzianką. Lidka”, „Spełnienia marzeń!”, „Wojna o Ferrin” cz. 1 i 2, „Zachcianek, „Zmyślona”.”

    * TNS Polska – agencja badacza, zajmująca się badaniem opinii publicznej, powstała w wyniku połączenia TNS OBOP i TNS Pentor. [A. T.]

   • Wróć do listy artykułów