• DESZCZ NAGRÓD W JESIENNEJ EDYCJI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH
   • DESZCZ NAGRÓD W JESIENNEJ EDYCJI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

   • 05.10.2021 12:18
   • We wrześniu  szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas pierwszych, drugich i trzecich konkursy biblioteczne, które w kolejności były zatytułowane tak: HUMANISTYCZNY „GROCH  Z  KAPUSTĄ”; DUDEKÓWNA  SZŁA  Z  PANEM  PIÓRO;  ZAMEK  W  ZAMKU. Z zaproszenia skorzystało łącznie 211 osób, które na miarę swoich możliwości starały się wykonać jak najlepiej konkursowe zadania.                   
   •  

    W kazdym przypadku uczestnicy pracowali ok. 45 minut. W założeniu miała to być praca w parach, jednakże w wyjątkowych sytuacjach zespół liczył trzy osoby lub ktoś , dokonując wyboru, pracował indywidualnie. Na poziomie klas pierwszych najlepiej wypadła klasa I a (20 uczestników),drugich – IIa (22 uczestników), trzecich – III f (13 uczestników). Wszyscy oni otrzymali nagrody przygotowane i przekazane prze Politechnikę Koszalinską. Również nagrody indywidualne dla dwudziestu laureatów , którzy uplasowali się na miejscu I, II oraz III, pochodziły od tejże uczelni. Złożyły się nań m.in. słuchawki plastikowe, brelok w kształcie dłoni z uniesionym kciukiem, karteczki samoprzylepne, piłka antystresowa. Każdy ze skompletowanych upominkiów , wzbogacony o aktualny informator „Politechnika Koszalińska: Tu zaczyna się twoja przyszłość”, zapakowany był w torbę reklamową z nadrukiem. Jak doszło do tego, że nagrody dla zwycięzców bibliotecznych konkursów przywędrowały do naszej szkoły z Koszalina? Jeszcze w czerwcu szkolny bibliotekarz zwrócił się z zapytaniem o ewentualne nagrody do Biura Karier i Promocji Edukacji Politechniki Koszalińskiej. Pozytywnej odpowiedzi,  prawie błyskawicznie, udzieliła p. Agnieszka Kowalska. Panie umówiły się na ponowny kontakt we wrześniu. Dane przez pracownika BKiPE słowo zostało dotrzymane zgodnie z zapotrzebowaniem wystosowanym przez bibliotekarza.

    W imieniu obdarowanych licealistów podziękowania wszystkim pracownikom BKiPE Politechniki Koszalińskiej, a przede wszystkim p. Agnieszce Kowalskiej, składa szkolny bibliotekarz. [A. T.]

        

     

   • Wróć do listy artykułów