• Wystawa prac T. Figuły
   • Wystawa prac T. Figuły

   • 06.06.2022 09:36
   • W piątek, 3 VI, uczniowie klasy I a, pod opieką pp. Edyty Piotrowicz – Juszczak i Anny Traczyk, skorzystali z możliwości obejrzenia w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich wystawy malarstwa TERESY FIGUŁY, białogardzkiej artystki i wieloletniego pedagoga (nauczycielki wychowania plastycznego oraz nauczania początkowego) malującej od z górą dwudziestu lat, której domeną są prace olejne i pastele inspirowane naturą, stąd charakteryzując się realizmem.                                                                                                                                                        

   • Twórczość T. Figuły nie pozostawia widza obojętnym, silnie oddziałuje na  zmysły, uwrażliwia. Jej prace były i są prezentowane na wystawach indywidualnych (Białogard, Koszalin, Kołobrzeg, Świdwin, Poznań) i zbiorowych (Białogard, Koszalin, Kołobrzeg, Świdwin, Gniezno, Ląd, Poznań, Konin, Warszawa).

    Zgodnie z początkowo poczynionymi ustaleniami, po wystawie oprowadzać miał uczniów p. Paweł Mielcarek, pracownik CKiSE, ale tak się szczęśliwie złożyło, że uczyniła to sama Autorka, która przybliżyła młodzieży istotę i tematykę swojej twórczości. Powiedziała m.in. Istotą mojej twórczości jest chęć zatrzymania czasu, utrwalenia własnych ulotnych przeżyć. Temat obrazu, jego forma i kolorystyka uzależnione są od siły moich doznań, wrażliwości i nastroju. Malując przeżywam bardzo silne emocje, wzruszenia i radość tworzenia. Mam nadzieję, że patrzący widz odczuje również tę radość i wzruszenie.

    W najbliższych dniach  przewidywane są wyjścia  na wystawę pozostałych klas pierwszych. Za umożliwienie zapoznania się z malarstwem T. Figuły dziękujemy jej samej, CKiSE to jest organizatorowi  wystawy oraz p. Danielowi Glince, dyrektorowi LO. [A.T.]

                    

   • Wróć do listy artykułów