•   HISTORIA SENATU RP w CKiSE a KLASA III b
      • HISTORIA SENATU RP w CKiSE a KLASA III b

• 28.09.2022 12:32
      • Białogardzkie Centrum Kultury i Spotkań Europejskich do końca września zaprasza do obejrzenia ciekawej wystawy zatytułowanej „Senat wczoraj i dziś. W 100. rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II RP” reklamując ją w następujący sposób: „Sto lat temu, 28 listopada 1922 r., polski parlament odrodził się w swojej pełnej postaci, złożony z Sejmu i Senatu. Z okazji rocznicy tego wydarzenia Kancelaria Senatu przygotowała wystawę i publikację, które poświęcono historii Senatu od początku jego istnienia do współczesności”. Patronat honorowy nad wystawą objął Janusz Gromek - Senator RP X kadencji, kołobrzeżanin, członek Platformy Obywatelskiej, którego filia biura senatorskiego mieści się również w Białogardzie.
      •  Z inicjatywy szkolnego bibliotekarza, a także pod jego opieką i p. Artura Knapa, wystawę w dniu 27 IX obejrzeli uczniowie kl. III b, którzy na kilkunastu planszach prześledzili  sposób rodzenia się w Polsce  instytucji Senatu. W prezentowanych materiałach szczególny naciski został położony na jego działanie w okresie II Rzeczypospolitej Polskiej.  Pan A. Knap, doświadczony nauczyciel historii i jej entuzjastyczny propagator, dopowiadał wydrukowane na materiałach wizualnych informacje, co pozwoliło licealistom znacznie pogłębić swoja wiedzę na temat parlamentaryzmu w Polsce oraz problemy pokrewne. [A.T.]