•  DESZCZYK NAGRÓD W JESIENNYCH KONKURSACH BIBLIOTECZNYCH
      • DESZCZYK NAGRÓD W JESIENNYCH KONKURSACH BIBLIOTECZNYCH

• 07.11.2022 13:24
      •      Począwszy od 15 IX uczniom klas pierwszych, drugich i trzecich szkolny bibliotekarz proponował udział w jesiennej edycji konkursów bibliotecznych. Do „Humanistycznego grochu z kapustą” przystąpiło 133 pierwszoklasistów, z których najwyższą i jednakową ilość punktów zdobyły Amelia Golec, Antonina Piątek, Zuzanna Smoleń (I c) oraz Oliwia Czarnecka i Blanka Włodno (I f).
      •             Z konkursem zatytułowanym „Dudekówna szła z panem Pióro” zmierzyło się 70 drugoklasistów – laur zwycięstwa przypadł Szymonowi Ćmochowii Fryderykowi Łukasiewiczowi (II a). Zadania z zestawu „Zamek w zamku” przeznaczonego dla trzecioklasistów rozwiązywało 51 osób. Największą liczbę punktów uzyskały Zuzanna Swędrowska i Kinga Zawadzka (III b). Dla wszystkich w/w uczniów zostały przygotowane nagrody w postaci książek wydanych przez krakowskie Wydawnictwo AA: o. Maciej Braun CR „Pokea zawadi: przyjmij prezent” oraz Joanna Wieliczka – Szarkowa „Rotmistrz Pilecki”, zestawów pocztówek, płyt DVD z „Lalką”, „Przedwiośniem”, „Zbrodnią i karą” pozyskanych od anonimowego darczyńcy, zakładek do książek przekazanych przez p. Daniela Glinkę, dyrektora LO.Z klas pierwszych najlepiej wypadła I c, z drugich – II b, z trzecich – III a. Dla każdego z tych zespołów klasowych szkolny bibliotekarz przygotował słodki upominek: torbę cukierków.

Szkolny bibliotekarz dziękuje fundatorom nagród oraz wszystkim licealistom uczestniczącym w konkursowych zmaganiach i zaprasza do udziału w następnych już zaplanowanych na przełom kwietnia i maja. [A.T.]