NASZ TEGOROCZNY TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Od 2004 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo, biblioteki i bibliotekarzy, która odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza i trwają do 15 maja.

Jej celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym czasie biblioteki, nie pomijając szkolnych, proponują różnego rodzaju wydarzenia. Nasz szkolny bibliotekarz zaprosił uczniów klas pierwszych i drugich do wzięcia udziału w okolicznościowym konkursie. Propozycja spotkała się z niezwykle wysokim pozytywnym odzewem – przystąpiły do niej 92 osoby, przed którymi stało całkiem nie tak proste zadanie: w pierwszej części należało uporać się z czterema zagadkami z zakresu drukarstwa i wydawniczego kunsztu, a w drugiej – wykazać się znajomością pracy naszej szkolnej biblioteki.

Każdy uczestnik zabawy mógł zdobyć łącznie 37 punktów, a na udzielenie odpowiedzi miał 15 minut.

Kto wypadł najlepiej? Zespołowo: klasa II a, a indywidualnie:

I miejsce: Dywizjusz Olga (I b);

II miejsce: Kozioł Bartosz (I b), Mackiewicz Weronika (II a), Tymczyna Kinga (I a);

III miejsce: Kościerska Zuzanna (II b), Mironkiewicz Katarzyna (II a), Zawiślak Weronika (I a).

Szkolny bibliotekarz dziękuje za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę oraz poczucie humoru niektórych uczestników konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody [A.T.]