ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO DLA KLAS PIERWSZYCH

Do jesiennego konkursu bibliotecznego dla klas pierwszych zatytułowanego  HUMANISTYCZNY „GROCH Z KAPUSTĄ” przystąpiły łącznie 52 osoby, z których każda pracowała indywidualnie. Jako ostatni, 23 IX, udział w konkursowych zmaganiach wzięli uczniowie z I b o profilu ogólnym. W ciągu ok. 40 minut należało wykonać  7 różnego typu zadań, np. : napisać, co znaczą podane regionalizmy: bumelek, miałki, tytka , …, a także przysłowia i powiedzenia: „Dwie niewieście i targ w mieście”, „Głos wołającego na puszczy”, „Zagiąć na kogo parol”, … ; rozpoznać istoty ze „sfer zbliżonych do Olimpu”: Prometeusza, Europę, Hefajstosa, … ; wyjaśnić podane hasła typu „dżamba”, „kminić akcję”, „lajtowy”, … . Zdaniem szkolnego bibliotekarza, organizatora konkursu, zadania nie były specjalnie trudne, a sprawdzanie konkursowych zestawów dostarczyło dużo emocji. A oto jak wyglądają ostateczne wyniki: I miejsce zdobyła Martyna Husak ; II –  Zuzanna Swędrowska, która dosłownie deptała Martynie po piętach, ponieważ miała tylko o 0,5 punktu mniej niż ona; III – Julia Klimek, której oddech Zuzanna prawie czuła na swoich plecach, bo miała jedynie o 0,5 punktu więcej. Wszystkie najwyżej punktowane miejsca przypadły w udziale dziewczętom z klasy I b. Jako zespół  najlepiej wypadła klasa I b o profilu humanistycznym, która zdobyła o 3,15 % więcej punktów  niż plasująca się na II pozycji I a o profilu biologiczno – chemicznym i o 4,1% niż zajmująca III miejsce I a o profilu ekonomiczno – informatycznym . Natomiast IV miejsce przypadło w udziale kl. I b o profilu ogólnym, którą od zwycięzców dzieli niewiele - 4,92 %.

Szkolny bibliotekarz, dziękując uczniom klas pierwszych za udział  w konkursowym współzawodnictwie i wspólnie spędzony czas, już dziś zaprasza do następnej, już zaplanowanej wiosennej edycji konkursów w ramach Tygodnia Bibliotek.  [A. T.]

e-mail: sekretariat@lobialogard.pl