Wspomnienia absolwentów o naszej szkole

Agata Wojtkowska  i  Magdalena  Szewczyk,  absolwentki rocznik 2001
          Z białogardzkim liceum wiążą się cztery lata naszego życia, do których często powracamy pamięcią. Był to trudny okres w naszym życiu. Był to czas poszukiwań autorytetów, przyjaciół i dróg, którymi chcieliśmy podążać w przyszłości. Z pomocą  nauczycieli wybór stawał się łatwiejszy. W chłodnych, starych murach odnalazłyśmy ciepłą i życzliwą atmosferę, zrozumienie dla naszych „wielkich” problemów.

Stanowczość i konsekwencja naszych profesorów, wykształciły w nas poczucie obowiązku i odpowiedzialności za własne czyny. W chwili obecnej wielu z nas kończy studia na wyższych uczelniach, a czasy spędzone w LO wspominamy z ogromnym sentymentem.

Mimo, iż był to okres wytężonej pracy i nauki, znajdowałyśmy czas na rozwój zainteresowań  w kabarecie „Mucha”, z którym zdobywałyśmy laury na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich.

Gdyby młodsi koledzy poprosili nas o pomoc w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej , to z pewnością wskazałybyśmy nasze liceum.