Wspomnienia absolwentów o naszej szkole

Jan Tamulewicz, absolwent rocznik 1980
           Naukę w liceum w Białogardzie wspominam jako początek mojej drogi życiowej i kariery zawodowej. Właśnie w tej szkole zdobyłem wiedzę i solidne podstawy do dalszego kształcenia.

Niezwykle mile wspominam panią Ewę Kołpak, nauczycielkę języka rosyjskiego. Dzięki niej biegle posługuję się tym językiem. Lekcje języka francuskiego prowadziła pani Goluch. Znajomość tego języka ułatwiła mi start w pracy zawodowej. Moim ulubionym przedmiotem była geografia, którą wykładał pan Ryszard Czarnecki. Pasją moją była siatkówka. Pod opieką pana Kaziróda grałem w reprezentacji szkoły, później w reprezentacji na UAM w Poznaniu. Po ukończeniu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostałem na uczelni i pracowałem na Katedrze Postępowania Administracyjnego i postępowania przed NSA. Jednocześnie robiłem aplikację sędziowską przy Sądzie Wojewódzkim w Poznaniu. W 1987 roku wyjechałem do USA. Skończyłem studia magisterskie na uniwersytecie Kolumbijskim w Nowym Jorku, gdzie mieszkam i pracuję do dnia dzisiejszego. Jestem wspólnikiem kancelarii adwokackiej. Wiedzę i wykształcenie, które zdobyłem w liceum, w porównaniu do nauczania w USA, oceniam na poziomie uniwersyteckim.