• Strajk klimatyczny
    3 kwietnia uczestnicy projektu z poszczególnych krajów połączyli swoje siły w akcji – STRAJKU KLIMATYCZNYM przeprowadzonym on-line, który wzbudził wiele pozytywnych emocji oraz uświadomił wszystkim, jak ważne jest ratowanie Ziemi przed skutkami zmian klimatu.
    17.06.2020 16:36 | więcej »
  • Dzień Ziemi

24 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI pod hasłem „ POSADŹ SWOJE DRZEWO”.

17.06.2020 16:34 | więcej »
  • I LIVE BY THE SEA

I LIVE BY THE SEA - międzynarodowy konkursu fotograficzny, którego partnerem jest ONZ w projekcie United Nations Ocean Decade of Science for Sustainable Development.

17.06.2020 16:32 | więcej »
  • Warsztaty "Ocean zmian"
    Udział w warsztatach pt. „Ocean Zmian”, które odbyły się w instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie.
    17.06.2020 16:31 | więcej »
  • Tydzień Edukacji Globalnej

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się manifestacja członków koła ekologicznego pod hasłem „Obudźmy się ! To ostatni dzwonek dla klimatu”.

17.06.2020 16:29 | więcej »
  • Współpraca z Instytutem Oceanologii Polskiej Akademii Nauk
    Nawiązano współpracę z Instytutem Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, PAN w Sopocie, w ramach której uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładach, pt. „GMO, z czym to się je”, „Zmiany klimatu w morzu i atmosferze”, „Owoce morza – bilans korzyści i zagrożeń dla ludzi oraz środowiska”, „Climate system” – wykład w języku angielskim, poprowadzonych przez prof. Tymona Zielińskiego, dr Paulinę Pakszys oraz dr Tomasza Kijewskiego.
    17.06.2020 16:26 | więcej »
  • Projekt eTwinning, pt. ”EJEMPLOS DE ECONOMÍA SOSTENIBLE”.
    We wrześniu uczniowie przystąpili do realizacji międzynarodowego projektu eTwinning, w którym to pogłębiali wiedzę na temat ekologii w oparciu o wybrane Cele Zrównoważonego Rozwoju (CZR), zawarte w Agendzie 2030 oraz rozwijali swoje umiejętności językowe i interpersonalne.
    17.06.2020 16:24 | więcej »
  • Zajęcia pozalekcyjne
    W ciągu roku szkolnego odbywały się zajęcia pozalekcyjne realizowane w wymiarze 1 – 2 godzin tygodniowo. W czasie spotkań uczniowie przygotowywali prezentacje, plakaty, postery, transparenty oraz gry edukacyjne. Sprawdzali swoją wiedzę w konkursach, oglądali filmy oraz prowadzili dyskusje. Poruszano m.in. temat efektu cieplarnianego, jego wpływ na człowieka, rośliny i zwierzęta oraz zajmowano się problematyką odpadów i segregacji śmieci.
    17.06.2020 13:01 | więcej »