• „Świat lalek wg Marka Kopczyńskiego”

• Dwadzieścia lat temu p. Marek Kopczyński zapoczątkował działalność Teatru Lalek Marko, który z powodzeniem działa do dziś: uczy, bawi, wzrusza i dostarcza niezapomnianych przeżyć (to dotyczy nie tylko tych  najmłodszych widzów).
            W październiku tego roku przyszedł czas na zaprezentowanie w całej krasie lalek będących wytworem rąk p. Marka. Wystawę zatytułowaną „Świat lalek wg Marka Kopczyńskiego” można obejrzeć w części ekspozycyjnej białogardzkiego CKiSE.
          • Olimpiada z Języka Angielskiego

• W dniu 20 października nasi wspaniali szkolni Angliści zmagali się z Ogólnopolską Olimpiadą Języka Angielskiego, której etap szkolny przeprowadziły panie Joanna Szwed i Wirginia Itrich. Test był niezwykle trudny, więc jak widać na zdjęciach wszyscy skupieni i pogrążeni w pracy. Czekamy na wyniki.
        • Śladami białogardzkich artystów

• W Bramie Wysokiej, położonej w obrębie Starego Miasta, funkcjonuje Galeria Sztuki będąca własnością CKiSE. Odbywają się tam różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne. W ostatnich dniach miał miejsce projekt CKiSE zatytułowany „XI przykazanie – nie zapomnij”, którego celem jest ocalenie od zapomnienia białogardzkich artystów: Wojciecha Sawilskiego, Czesława Kopczyńskiego, Stanisława Mroczkowskiego i Kazimierza Rajkowskiego, a składają się nań film wspomnieniowy prezentujący ich sylwetki  oraz mini wystawa ich prac. 10 X w gościnne progi Bramy zawitała klasa II a. Rolę gospodyni i przewodnika wzięła na siebie p. Wanda Korobowicz. Nieco później – 13 X - z powyższej propozycji skorzystała klasa II b.

• ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

• 10 października z okazji obchodów Światowego Dnia Drzewa członkowie szkolnego koła ekologicznego ECO AMICI wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach terenowych, w czasie których dokonali inwentaryzacji obiektów przyrodniczo-cennych na terenie parku miejskiego przy osiedlu Olimpijczyków w Białogardzie. Młodzi ekolodzy wykonali pomiary najbardziej okazałych gatunków drzew, które mogłyby być uznane za pomniki przyrody. Niektóre z nich ocenili jako osobliwości dendrologiczne, które wzbogacają nasze otoczenie. Mieli okazję poznać
            bioróżnorodność występującą w parku, a także rozpoznawać gatunki występujących tam roślin.
            Po zakończeniu akcji wszyscy razem spędzili czas przy wspólnym ognisku.
        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 6 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Największą liczbę głosów zdobył uczeń klasy 3 b Jan Niemczyk, który tym samym został Przewodniczącym SU.