
W środę 08 czerwca o godz.16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególmnych przedmiotow.
W środę 08 czerwca o godz.16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególmnych przedmiotow.
W piątek, 3 VI, uczniowie klasy I a, pod opieką pp. Edyty Piotrowicz – Juszczak i Anny Traczyk , skorzystali z możliwości obejrzenia w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich wystawy malarstwa TERESY FIGUŁY, białogardzkiej artystki i wieloletniego pedagoga (nauczycielki wychowania plastycznego oraz nauczania początkowego) malującej od z górą dwudziestu lat, której domeną są prace olejne i pastele inspirowane naturą, stąd charakteryzujące się realizmem.
W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas pierwszych, drugich oraz trzecich (a, b, c) udział w konkursie bibliotecznym pod hasłem: ZNAM „PANA TADEUSZA”, który zainteresował siedemnaście uczennic, przede wszystkim drugoklasistek. Wybór tej, a nie innej książki nie był przypadkowy: wśród patronów bieżącego roku znalazł się ROMANTYZM POLSKI, stąd decyzja, że tegoroczny konkurs z okazji TB dotykać będzie właśnie tej epoki. W bieżącym roku TB przyświeca hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, a „Pan Tadeusz” to dzieło poetyckiej fantazji i poczucia humoru Adama Mickiewicza w jednym utworze.
Nowa galeria Zakończenie roku szkolnego klas III - ich została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 13 kwietnia 2022 r. o godz. 16.30 w szkole odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami.
Jak co roku, w dniach 8 – 15 V, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, promujący czytelnictwo oraz biblioteki, którego celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegorocznemu Tygodniowi przyświeca hasło „Biblioteka - świat w jednym miejscu”
Wśród podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 znalazły się działania na rzecz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych materialnych, co koreluje z ustanowionymi przez Sejm Patronami roku 2022, jako że jednym z nich jest Józef Wybicki, zmarły 200 lat temu autor polskiego hymnu narodowego, doskonały prawnik, publicysta, działacz polityczny, dramatopisarz, wielokrotny poseł na Sejm, jeden z inicjatorów Konfederacji Barskiej, uczestnik prac wdrażających Konstytucję 3 Maja, współorganizator Insurekcji Kościuszkowskiej. W 2022 r. będziemy obchodzić 225-lecie powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, znanej także jako „Mazurek Dąbrowskiego”.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o uhonorowaniu w roku 2022 wybitnych postaci : Marii Grzegorzewskiej, Marii Konopnickiej, Ignacego Łukasiewicza, Józefa Mackiewicza, Wandy Rutkiewicz oraz epoki, która określiła polską tożsamość narodową: Romantyzmu Polskiego . Dziś przypatrzmy się Marii Konopnickiej, wszechstronnej pisarce, poetce, tłumaczce i publicystce. W 2022 roku przypada 180. rocznica jej urodzin (23 maja 1842) i z tej właśnie okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił uhonorować tę jedną z najwybitniejszych pisarek w historii, realistkę, twórczynię „Roty”.
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?”
A to będzie propozycja turnieju literackiego oscylującego wokół „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza skierowanego do wszystkich uczniów naszej szkoły, do którego zaprasza szkolny bibliotekarz.
Udało się zaskoczyć uczniów klasy I c: niespodziewanie dla siebie samych w środę, 24 XI, zostali zaproszeni na spotkanie z poezją , którą mieli możliwość zaprezentować dla nich lokalni poeci będący członkami Białogardzkiego Klubu Miłośników Poezji „Cztery Pory Roku” , a mianowicie pp. Jadwiga Kulik, Jadwiga Elżbieta Sokołowska i Marian Kwidziński, którym towarzyszyła i zwróciła się ze słowem wstępnym do młodzieży p. Joanna Kowalewska, dobry duch Klubu. Każdy z gości, nim zaprezentował młodzieży po kilka swoich utworów, krótko opowiedział to i owo o sobie i swoich pasjach.
W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury, w 100 – lecie jego urodzin przypadających 22 I, Sejm ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów, pokolenia, które swoje życie poświęciło Ojczyźnie. Od wczesnej młodości wyróżniał się niezwykłym talentem literackim i plastycznym. Był uczniem słynnego Liceum im. Stefana Batorego.
We wtorek, 23 XI, grupa licząca 44 naszych licealistów [z klas I a, II b (grupa humanistyczna) oraz III c] z przyjemnością obejrzała na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego ciekawy spektakl autorstwa Ireneusza Iredyńskiego zatytułowany „Bajka”, którego premiera miała miejsce 19 XI br. Obsadę stanowili Marcin Borchardt i Wojciech Kowalski, muzykę skomponował Juliusz Kapka, a tekst piosenki napisał Władysław Zaporowski.
**Pierwszy zakup nowości książkowych z dotacji Biblioteki Narodowej.
BBP dokonała pierwszego zakupu nowości książkowych dla swoich czytelników - osób dorosłych i dzieci. Zakup został sfinansowany ze środków otrzymanych w ramach realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu m.in. Biblioteki Narodowej, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Planowane na dzień 17 listopada zebranie z rodzicami nie odbędzie się w formie stacjonarnej. Wychowawcy klas skontaktują się z rodzicami w wybranej przez siebie formie w celu poinformowania o bieżących ocenach, frekwencji i sprawach szkolnych.
Powered by aSc EduPage