• WSZYSTKO JEST POEZJĄ, KAŻDY JEST POETĄ*
     • WSZYSTKO JEST POEZJĄ, KAŻDY JEST POETĄ*

     •             Dla uczniów klas I a i IV c bieżący tydzień rozpoczął się od spotkania z poezją, która „przemawia do człowieka albo od pierwszego wejrzenia, albo wcale”. Na zaproszenie szkolnego bibliotekarza, za wiedzą i aprobatą dyrektora LO p. Daniela Glinki, 19 grudnia w szkole gościli i swoją poezję prezentowali, a także dzielili się swoimi przemyśleniami i próbowali w formie wierszowanej odpowiedzieć na pytanie: dlaczego piszę wiersze, lokalni poeci, którzy są członkami Klubu Miłośników Poezji „Cztery Pory Roku” działającego w Białogardzie. Po raz kolejny szkoła miała przyjemność gościć p. Jadwigę Kulik i p. Mariana Kwidzińskiego, którym towarzyszyła i zwróciła się ze słowem wstępnym do młodzieży p. Joanna Kowalewska, dobry duch Klubu. Oboje poeci przed prezentacją (a i pomiędzy) swoich utworów,  to i owo  opowiedzieli o sobie i swoich zainteresowaniach.
    • DESZCZYK NAGRÓD W JESIENNYCH KONKURSACH BIBLIOTECZNYCH
     • DESZCZYK NAGRÓD W JESIENNYCH KONKURSACH BIBLIOTECZNYCH

     •      Począwszy od 15 IX uczniom klas pierwszych, drugich i trzecich szkolny bibliotekarz proponował udział w jesiennej edycji konkursów bibliotecznych. Do „Humanistycznego grochu z kapustą” przystąpiło 133 pierwszoklasistów, z których najwyższą i jednakową ilość punktów zdobyły Amelia Golec, Antonina Piątek, Zuzanna Smoleń (I c) oraz Oliwia Czarnecka i Blanka Włodno (I f).
    • PRZENIEŚMY SIĘ DO PRL-U
     • PRZENIEŚMY SIĘ DO PRL-U

     •       Tak została zatytułowana wystawa eksponatów pamiętających czasy Polski Rzeczpospolitej Ludowej, a które zostały darowane lub czasowo użyczone muzealnemu oddziałowi Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera, tj. Izbie Tradycji Regionalnej. Przedsięwzięcie wystartowało 22 X o godz. 12.00. Na zwiedzających czekała nie tylko ekspozycja przedmiotów, wśród których znalazły się m.in. kredens kuchenny wyprodukowany przez białogardzką firmę meblarską, toaletka, naczynia kuchenne, naścienne makatki (…), ale i wystawa starych aut, które z wielkim hałasem zajechały kolumną na Plac Wolności. Dominowały wśród nich  fiaty 126 p. Organizatorzy imprezy pomyśleli również o poczęstunku, na który złożyły się pączki, oranżada, sałatka (może coś jeszcze, nie wiem). Propozycja została skierowana do szerokiego kręgu odbiorców: do osób chcących powspominać minione lata i wspomnieć młodość, jak i do młodego pokolenia, aby miało możliwość zapoznania się z przedmiotami życia codziennego z kilkudziesięciu ostatnich lat minionego wieku.                                                                                                                                                             
    • KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS TRZECICH: „ZAMEK W ZAMKU” ROZSTRZYGNIĘTY
     • KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS TRZECICH: „ZAMEK W ZAMKU” ROZSTRZYGNIĘTY

     •             Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas trzecich konkurs biblioteczny pod hasłem  „Zamek w zamku ”. Przystąpiło do niego  51 osób, które za wyjątkiem jednego zespołu, pracowały   w parach. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 10 różnego typu zadań, np.:  rozpoznać po twarzach  i przedmiotach trzymanych w rękach/znajdujących się obok,  jacy polscy pisarze/poeci znajdują się  na dziesięciu portretach autorstwa Zbigniewa Lengrena (np. Jan Kochanowski /lipa, Bolesław Prus/lalka, Henryk Sienkiewicz/płonąca pochodnia, miecz); uzupełnić związki frazeologiczne (np. potępić w … , przeczytać …, smalić …); podać dwa zupełnie różne znaczenia  wyrazów i form gramatycznych (np. bal, koło, zasada).
     • Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2022/2023

     • Konkurs Matematyczny

      Pichliński Michał Adam

      Witek Szymon Daniel

      Dudziński Bartosz

      Paszkowska Kinga Agata

      Jóźwik Szymon Bartosz

      Nartowski Maciej

      Szostek Blanka Ewa

      Marmurowicz Lena

      Misiak Martyna

      Gołdyn Michał Andrzej

      Kocik Aleksandra

      Brzezińska Lena

      Bohdziewicz Piotr

      Cichoń Marcel Ignacy

      Mariak Kacper Krzysztof

      Buchowiecka Nikola Mariola

       

      Konkurs Chemiczny

      Skaskiewicz Lena Karolina

      Wielocha Bartosz

      Szyderska Zofia Katarzyna

       Rotuska Vanessa

       

      Konkurs Historyczny

      Nartowski Maciej

      Wojciechowski Cyprian Ksawery

      Górska Oliwia Magdalena

      Stec Gabriel

      Lipski Wiktor

      Klincewicz Aleksandra

      Kupis Borys Rafał

      Kaczmarek Jakub Gabriel

      Pawełczyk Szymon

      Ciesielski Krzysztof Szymon

      Hołuj Julita

      Piecuch Liliana Irena

      Bruzda Szymon

      Paluszkiewicz Filip Patryk

      Szymański Mateusz

       

      Konkurs Geograficzny

      Kaszyca Alicja

      Dudek Franciszek

      Klepczyk Jakub

      Wielocha Bartosz

      Sasin Nikodem Szymon

      Stolarek Karolina Natalia

      Donajski Igor Jakub

      Kupis Borys Rafał

      Bruzda Szymon

      Lewczak Kacper Piotr

      Brzezińska Lena

      Piecuch Liliana Irena

       

      Konkurs Biologiczny

      Kalbarczyk Igor

      Baranowska Gloria

      Witek Szymon Daniel

      Klepczyk Jakub

      Marmurowicz Lena

      Gigoło Emilia

      Falęcka Karolina

      Szyderska Zofia Katarzyna

      Szatkowska Milena

      Barszczewska Alicja Magdalena

      Brzezińska Lena

      Rudzińska Daria

      Sasin Nikodem Szymon

       

    • KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS PIERWSZYCH ROZSTRZYGNIĘTY
     • KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS PIERWSZYCH ROZSTRZYGNIĘTY

     • Do jesiennego konkursu bibliotecznego dla klas pierwszych zatytułowanego  HUMANISTYCZNY „GROCH   Z  KAPUSTĄ” przystąpiły łącznie 133 osoby, z których prawie wszystkie pracowały w parach. Jako ostatni, 12  X, wzięli udział w konkursowych zmaganiach uczniowie z kl. I c.
    • ROZSTRZYGNIECIE JESIENNEGO KONKURSU BIBLIOTECZNEGO ADAM MICKIEWICZ „BALLADY I ROMANSE”.
     • ROZSTRZYGNIECIE JESIENNEGO KONKURSU BIBLIOTECZNEGO ADAM MICKIEWICZ „BALLADY I ROMANSE”.

     • 20 IX szkolny bibliotekarz zaprosił młodzież licealną klas I – IV  do udziału w jesiennym konkursie bibliotecznym, którego tematem przewodnim były  Mickiewiczowskie ballady i romanse. Odpowiedzi na 19 pytań należało przesłać najpóźniej do 5 X włącznie. Konkurs zainteresował ponad 20 uczniów, przy czym szczególnie trzecioklasistów.
    •  HISTORIA SENATU RP w CKiSE a KLASA III b
     • HISTORIA SENATU RP w CKiSE a KLASA III b

     • Białogardzkie Centrum Kultury i Spotkań Europejskich do końca września zaprasza do obejrzenia ciekawej wystawy zatytułowanej „Senat wczoraj i dziś. W 100. rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II RP” reklamując ją w następujący sposób: „Sto lat temu, 28 listopada 1922 r., polski parlament odrodził się w swojej pełnej postaci, złożony z Sejmu i Senatu. Z okazji rocznicy tego wydarzenia Kancelaria Senatu przygotowała wystawę i publikację, które poświęcono historii Senatu od początku jego istnienia do współczesności”. Patronat honorowy nad wystawą objął Janusz Gromek - Senator RP X kadencji, kołobrzeżanin, członek Platformy Obywatelskiej, którego filia biura senatorskiego mieści się również w Białogardzie.
    • JESIENNY  KONKURS BIBLIOTECZNY: ADAM  MICKIEWICZ „BALLADY I ROMANSE”.
     • JESIENNY KONKURS BIBLIOTECZNY: ADAM MICKIEWICZ „BALLADY I ROMANSE”.

     • Szkolny bibliotekarz, ciągle pozostając  pod wrażeniem lektury „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, których miał okazję wysłuchać podczas 11. Odsłony Narodowego Czytania  3 IX br. w interpretacji pracowników Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana  w Białogardzie oraz zaproszonych gości, w tym p. Piotra Pakuszty, Starosty Białogardzkiego, proponuje młodzieży licealnej klas I – IV  udział w jesiennym konkursie bibliotecznym  z Mickiewiczowskimi balladami i romansami w roli głównej. Na odpowiedzi przesłane pocztą zwrotną szkolny bibliotekarz czeka do 5 X włącznie.

       
    • Zebranie z Rodzicami
     • Zebranie z Rodzicami

     • W środę 07 września 2022 r. odbędzie się zebranie z Rodzicami. Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie z Dyrektorem szkoły i nauczycielami o godz.16.30 w auli LO. Rodziców klas drugich, trzecich i czwartych zapraszamy na spotkanie z wychowawcami o godz. 16.45 w wyznaczonych salach lekcyjnych.

     • Zebranie z rodzicami

     • W środę 08 czerwca o godz.16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególmnych przedmiotow.

    • Wystawa prac T. Figuły
     • Wystawa prac T. Figuły

     • W piątek, 3 VI, uczniowie klasy I a, pod opieką pp. Edyty Piotrowicz – Juszczak i Anny Traczyk , skorzystali z możliwości obejrzenia w  Centrum Kultury i Spotkań Europejskich wystawy malarstwa  TERESY FIGUŁY, białogardzkiej artystki i wieloletniego pedagoga (nauczycielki wychowania plastycznego oraz nauczania początkowego) malującej od z górą dwudziestu lat, której domeną są prace olejne i pastele inspirowane naturą, stąd charakteryzujące się realizmem.                                                                                                                                                        

    • ПОЛЬСКИЙ НЕ КУСАЕТСЯ = POLSKI NIE GRYZIE
     • ПОЛЬСКИЙ НЕ КУСАЕТСЯ = POLSKI NIE GRYZIE

     • ПОЛЬСКИЙ  НЕ  КУСАЕТСЯ = POLSKI  NIE  GRYZIE taki tytuł nosi innowacyjny kurs języka polskiego dla obcokrajowców, nosicieli języka rosyjskiego, ukraińskiego i białoruskiego, rozpoczynających naukę. Jest on ukierunkowany na naukę polskiej gramatyki i zwiększenie zasobu słownictwa. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z językiem polskim.
    • Epopeja Adama Mickiewicza (prawie) bez tajemnic. Rozstrzygnięcie konkursu: ZNAM „PANA TADEUSZA”.
     • Epopeja Adama Mickiewicza (prawie) bez tajemnic. Rozstrzygnięcie konkursu: ZNAM „PANA TADEUSZA”.

     • W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas pierwszych, drugich oraz trzecich (a, b, c) udział w konkursie bibliotecznym pod hasłem: ZNAM „PANA TADEUSZA”, który zainteresował  siedemnaście uczennic, przede wszystkim drugoklasistek. Wybór tej, a nie innej książki nie był przypadkowy: wśród patronów bieżącego roku znalazł się ROMANTYZM  POLSKI, stąd decyzja, że tegoroczny konkurs z okazji TB dotykać będzie właśnie tej epoki. W bieżącym roku TB przyświeca hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, a „Pan Tadeusz” to dzieło poetyckiej fantazji i poczucia humoru Adama Mickiewicza w jednym utworze. 

    • MAJOWE SPOTKANIE AUTORSKIE W IZBIE  TRADYCJI REGIONALNEJ
     • MAJOWE SPOTKANIE AUTORSKIE W IZBIE TRADYCJI REGIONALNEJ

     • W Izbie Tradycji Regionalnej, filii Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera, 10 V będzie miało miejsce ciekawe wydarzenie czytelnicze – spotkanie autorskie z Pawłem Redmannem, który zaprezentuje gotyckie fary wybrzeża środkowego będące wizytówkami średniowiecznej sztuki Pomorza.                                                                                                   
    • A-NYŻ SIĘ UDA. I UDAŁO SIĘ.
     • A-NYŻ SIĘ UDA. I UDAŁO SIĘ.

     • Uczniowie klas pierwszych skorzystali z zaproszenia białogardzkiego Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Ewy Anyż, autorki prac prezentowanych na wystawie zatytułowanej „A – nyż się uda” i obejrzeli je w ostatnim tygodniu ekspozycji.
 • Aktualności

  • Kontakt

   • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
   • stacjonarny: 94 312-23-31 komórkowy: 519 849 355
   • ul. Grunwaldzka 46 78-200 Białogard Poland
   • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00
   • ePUAP /LO_Bialogard/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych