Menu główne

 • WYNIKI KONKUSU BIBLIOTECZNYEGO DLA KLAS PIERWSZYCH: HUMANISTYCZNY „GROCH Z KAPUSTĄ”
  11.11.2018 Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas pierwszych konkurs biblioteczny: Humanistyczny „groch z kapustą”. Przystąpiło do niego 49 osób, które za wyjątkiem jednego ucznia z I a, pracowali   w parach. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 8 różnego typu zadań, np. : dokończyć przysłowia oraz wybrane wyjaśnić – napisać, co znaczą i od czego pochodzą; rozpoznać istoty ze „sfer zbliżonych do Olimpu”, a także polskich królów i książęta na podstawie żartobliwych portretów wykonanych wyłącznie na podstawie ich przydomków; wyjaśnić podane hasła typu „beka”, „lansik”, „trybić”.
 • KinoSzkoła- "Najlepszy"

  KinoSzkoła- "Najlepszy"

  6 listopada uczniowie naszego LO uczestniczyli w kolejnym seansie w ramach programu KinoSzkoła.
  Film reżysera kinowego hitu „Bogowie” Łukasza Palkowskiego. Twórca znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna. Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman.

  KinoSzkoła- "Najlepszy" - Obrazek 1   KinoSzkoła- "Najlepszy" - Obrazek 2

 • Konkurs Biblioteczny w klasie Ia
  08.11.2018 8 XI z zaproszenia szkolnego bibliotekarza do wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym dla klas pierwszych skorzystało 25 uczniów z kl. I a. Nad ośmioma zadaniami przez 45 min. pracowało 12 par i jedna osoba indywidualnie.
 • WYSTAWKA KSIĄŻEK: NIE TYLKO JÓZEF PIŁSUDSKI …
  07.11.2018 W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę  oddajemy hołd tym wszystkim, dzięki którym możemy dziś cieszyć się życiem w wolnej Polsce. Czy znamy ich wszystkich? Pochylmy się nad niektórymi z nich.      
 • Konkurs biblioteczny
  07.11.2018 6 XI szkolny bibliotekarz zaprosił uczniów kl. I b do wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym skierowanym do uczniów klas pierwszych pod hasłem: Humanistyczny "groch z kapustą". Przygotowane zestawy liczyły po 8 różnorodnych zadań, które pracującym w parachkonkursowiczom bardzo przypadły do gustu.
 • Zajęcia z języka rosyjskiego

  Zajęcia z języka rosyjskiego

  Uczniowie zainteresowani zajęciami pozalekcyjnymi z języka rosyjskiego proszeni są o kontakt z panią Anną Traczyk

 • Kalendarium wydarzeń w październiku 2018 r. w naszej szkole
  02.11.2018

  2 października – zajęcia klasy I b w Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego i w Izbie Tradycji Regionalnej

  2 października – wybory do Samorządu Uczniowskiego

  5 października – Dzień Patrona Szkoły

 • Spotkanie z lokalnym poetą
  25.10.2018 We wtorek, 23 X, uczniowie  klas I a, I b, II a i III a (gr. h.) mieli możliwość na około 40 minut przenieść się w świat poezji. A to za sprawą Kazimierza Kozłowskiego, lokalnego poety z Tychowa, który zaprezentował młodzieży swój najnowszy utwór - "Opowiastkę owartości nauki i uczenia się", którą napisał specjalnie na tę okoliczność.
   
 • Dzień Edukacji Narodowej
  16.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.

 • Wycieczka klas drugich - 10 października

  Wycieczka klas drugich - 10 października

  Wczoraj uczniowie klas drugich odwiedzili ciekawe miejsca znajdujące się w okolicach Białogardu. Wycieczka zorganizowana przez mgr Annę Abramciów zaczęła się od zwiedzania Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku, gdzie historyk i przewodnik Pan Łukasz Gładysiak zapoznał uczniów z budową i charakterem bunkrów, w których była magazynowa broń atomowa. Kolejnym punktem wycieczki była integracja uczniów przy ognisku, gdzie we współpracy z Leśnictwem Dobrowo i Nadleśnictwem Białogard uczniowie wysłuchali prelekcji nt. bezpieczeństwa w lasach oraz pracy leśniczego. Dalszym etapem było zapoznanie uczniów z historią pomnika jeńców alianckich w Modrolesie i zapalenie symbolicznego znicza. Ostatnią atrakcją była opowiedziana przez A. Abramciów historia ruin pałacu von Kleist w Dobrowie (gdzie przez długi czas była szkoła) i zwiedzenie parafialnego kościoła pw. Jana Kantego w Dobrowie, w którym znajdują się ciała rodziny von Kleist (pod kościołem) oraz unikatowy ołtarz z przegrodą i relikwią św. Jana Pawła II.
  Poznawanie historii naszej okolicy oraz odkrywanie piękna otaczającej nas przyrody przy wspaniałej jesiennej pogodzie wszyscy uczestnicy uważali za udany.

  Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 1Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 2 Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 3 Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 4 Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 5Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 6 Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 7Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 8Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 9Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 10Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 11Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 12Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 13Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 14Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 15    

    Wycieczka klas drugich - 10 października - Obrazek 16

   

 •  CZYTAMY LITERATURĘ OBCOJĘZYCZNĄ
  10.10.2018    Spośród wielu języków obcych szczególne znaczenie mają tzw. języki międzynarodowe. Należą  do nich te, którymi posługuje się ONZ i organizacje z nią stowarzyszone, np. UNESCO, UNICEF: angielski, arabski, chiński, francuski, hiszpański i rosyjski. Dla Polski największe znaczenie mają języki sąsiadów – niemiecki i rosyjski oraz najszerzej upowszechnione poza ich macierzystymi krajami – angielski i  francuski.                                                                                                                                                                     
 • Zajęcia klasy I a w Izbie Tradycji Regionalnej
  10.10.2018
  W środę, 10 X, kl. I a pod opieką szkolnego bibliotekarza w Izbie Tradycji Regionalnej obejrzała ekspozycje stałe : "Historia Ziemi Białogardzkiej", " Ordery i odznaczenia Aleksandra Kwaśniewskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995 -
  2005", "Wojciech Sawilski, artysta, pierwszy kustosz muzeum powojennego Białogardu" oraz wystawę czasową, na którą złożyły się widokówki Białogardu przedstawiające miasto sprzed kilkudziesięciu lat. Uczniowie mieli też możliwość zapoznać się z księgozbiorem Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego oraz imprezami
  czytelniczymi proponowanymi przez tę instytucję. Młodzież oprowadzał Grzegorz Dymiński.
 • Dzień Patrona Szkoły 5.10.2018r.
  08.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patrona Szkoły 5.10.2018r..

 • Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie

  Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie

  W środę 3 X, osiemnaścioro uczniów z klas III a, II a i II b pod opieką Artura Knapa, nauczyciela historii oraz Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, obejrzała spektakl „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Adaptacji sztuki dokonał Tomasz Man, dramatopisarz i reżyser teatralny, który zdecydował się wystawić  ją w lekkiej formie musicalu rockowego.

  Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Obrazek 1 Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Obrazek 2 Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Obrazek 3 Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Obrazek 4 Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Obrazek 5 Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Obrazek 6 Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Obrazek 7 Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Obrazek 8 

 • Wyniki wyborów do SU

  Wyniki wyborów do SU

  Zuzanna Amarowicz z klasy 2 b nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego!!!
  Zuzia zdobyła najwięcej głosów w wyborach do SU.
  Gratulujemy !!! Wyniki wyborów do SU - Obrazek 1

 • Zajęcia w Izbie Tradycji Regionalnej - 2.X.2018r.
  03.10.2018 Uczniowie klasy I b z inicjatywy i pod opieką Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, mieli dzisiaj możliwość zapoznać się z ekspozycjami stałymi i wystawą czasową prezentowanymi w Izbie Tradycji Regionalnej.
  O zbiorach opowiadał i po Izbie młodzież oprowadzał prowadzący placówkę Grzegorz Dymiński.
  Ostatnie 10 minut zostało przeznaczone na zapoznanie pierwszoklasistów z zasobami Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego oraz organizowanymi w niej imprezami.
 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 2.X.2018r.

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 2.X.2018r.

  2 października społeczność naszej szkoły wybierała nowu Samorząd Uczniowski.

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 2.X.2018r. - Obrazek 1 Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 2.X.2018r. - Obrazek 2 Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 2.X.2018r. - Obrazek 3 Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 2.X.2018r. - Obrazek 4

   

 • Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii

  Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii

  W piątek 28 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie nt. dawstwa komórek macierzystych oraz działalności Fundacji Przeciwko Leukemii. Wykład prowadził Prezes Fundacji Pan Henryk Siegert. Towarzyszyli mu Panowie Bogdan Bujniewicz i Krzysztof Wudziński.
  11 października w godz. 12 - 15, odbędzie się w naszym LO rejestracja potencjalnych dawców.

  Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii - Obrazek 1 Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii - Obrazek 2 Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii - Obrazek 3

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
  ul. Grunwaldzka 46
  78-200 Białogard
 • (+94) 312-23-31

Galeria zdjęć