Menu główne

 • Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego...

  Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego...


  Poniżej do pobrania lista uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2019/2020.

 • KSIĄŻKA W SZTUKACH WIZUALNYCH
  07.11.2019 We wtorek, 4 XI, uczniowie klasy I f pod opieką p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza oraz p. Artura Knapa, nauczyciela historii, udali się do Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie mieli możliwość wysłuchania arcyciekawego wykładu popartego celowo dobranymi obrazami zatytułowanego „Książka w sztukach wizualnych”.
 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO DLA KLAS DRUGICH: „DUDEKÓWNA SZŁA Z PANEM PIÓRO”
  07.11.2019 Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas drugich jesienny konkurs biblioteczny zatytułowany „Dudekówna szła   z panem Pióro ”. Przystąpiły do niego 44 osoby, które za wyjątkiem jednej uczennicy, pracowały   w parach. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 8 różnego typu zadań, np.:  uchwycić różnicę między parami wyrazów i wyobrazić sobie sytuację, w której mogą być one błędnie użyte(np. polisa - pelisa; ułamek - ułomek); wskazać środowisko, dla którego charakterystyczne są podane wyrazy i zwroty (np. lufa, belfer, odwalić, waksy; zasobnik, przestój, kooperacja, suwnica); podać właściwą wskazaną formę rzeczowników i wyrażeń (np. N l. mn. rzeczownika „liść”; D l. poj. rzeczownika „tapczan”); odnaleźć błędy w zdaniach i tak je przekształcić, by były poprawne(np. Jeżeli dziecko coś przeskrobie, trzeba go koniecznie ukarać.); podać nazwę polskiego miasta, w którym znajdują się np. Krzywa Wieża czy romańskie rzeźbione drzwi brązowe. Była też zagadka zilustrowana dziesięcioma laurkami, z których jedna była przeznaczona dla Adama Mickiewicza – należało ją wskazać i napisać, dlaczego właśnie ta.                         
 • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w październiku

  Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w październiku

  1 października  – Dzień Języków Obcych

  3 października – Konkurs biblioteczny w klasie I b

  4 października – wyjście uczniów klas I-III do CKiSE na film „Piłsudski”

  7 października – wybory do Samorządu Uczniowskiego

  8 października – zajęcia klasy I c w czytelni A. Kwaśniewskiego

  10 października – zajęcia klasy I d w czytelni A. Kwaśniewskiego

  11 października – wykłady prowadzone przez wykładowców Instytutu Oceanologii PAN
  w Sopocie

  11 października – akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej

  15 października – warsztaty w klasach drugich nt. HIV/AIDS

  15 października – Konkurs biblioteczny w klasie I a i I f

  16 października – Konkurs biblioteczny w klasie I e

  17 października – wyjście klasy I b na wystawę do CKiSE z okazji „100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”

  18 października – Konkurs biblioteczny w klasie II b

  23 października – wyjazd klasy I b i I e do BTD w Koszalinie

  23 października – warsztaty nt. skutecznej nauki w klasie I d

  24-25 października warsztaty w klasach pierwszych nt. HIV/AIDS

  28 października – zajęcia klasy I a w czytelni A. Kwaśniewskiego

  29 października – zajęcia klasy I e i I f w czytelni A. Kwaśniewskiego

  30 października – udział uczniów w akcji „Szkoła pamięta”

   

   

 • Wyjazd klas I b i I e do BTD w Koszalinie

  Wyjazd klas I b i I e do BTD w Koszalinie

  Like Fake. Historia, której nie było

  W środę, 23 X, uczniowie klas I b oraz I e pod opieką wychowawców p. Anny Abramciów i p. Artura Knapa, a także p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, gościli w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym, gdzie obejrzeli spektakl Tomasza Ogonowskiego „Like Fake. Historia, której nie było” wyreżyserowany przez Arkadiusza Buszka. Jeden z bohaterów wypowiada zdanie  „Nic nie jest takie, jakim się wydaje” będące kluczem do zrozumienia sztuki, przewrotnej i osadzonej w „sieciowej” współczesności opowieści o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywającej się w świecie dzisiejszych nastolatków, w którym królują wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Na postawione przez twórców spektaklu kardynalne pytanie, co w życiu jest naprawdę ważne - blichtr, poklask i pieniądze czy  bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość, odpowiedzi są niejednoznaczne, stąd mogą zaskakiwać i bohaterów sztuki, i widzów.
  Niezaprzeczalnym atutem spektaklu okazała się jego strona wizualno – muzyczna. Wizualizację powierzono Mikołajowi Ludwikowi Szymkowiakowi, poznańskiemu artyście, mistrzowi malowaniu światłem; wykonanie wyjątkowych,  niecodziennych i intrygujących scenografii  oraz kostiumów - poznańskiej Grupie Mixer; skomponowanie muzyki - wybitnie utalentowanemu koszalińskiemu kompozytorowi Maciejowi Osadzie – Sobczyńskiemu.
  Kolejną mocną stroną „Like Fake” jest wysoki poziom, który trzymają nie tylko cenieni aktorzy od lat związani z BTD tacy jak Żanetta Gruszczyńska – Ogonowska i Wojciech Rogowski, ale i duet młodych aktorów, odtwórców głównych ról. Karol Donda jako Mariusz jest wyrazisty i prowokacyjny pozorną nonszalancją. Magdalena Zabel, bardzo emocjonalnie grająca Zosię, ruchem scenicznym przekonywująco maluje żal i furię, a także łagodność.

  Po spektaklu była odrobina czasu na „małe co nieco”. [A. T.]

 • OLGA TOKARCZUK W NASZEJ SZKOLNEJ BIBLIOTECE
  21.10.2019 Olga Nawoja Tokarczuk, polska pisarka, eseistka, poetka i autorka scenariuszy, została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Jest także laureatką The Man Booker International Prize 2018 za powieść „Bieguni” oraz dwukrotną laureatką Nagrody Literackiej „Nike” za „Biegunów” i „Księgi Jakubowe”.                                                                                                                                                      Nasza szkolna biblioteka dysponuje siedmioma egzemplarzami „Prawieku i innych czasów”, trzeciej książki O. Tokarczuk, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez krytykę. Rzeczywistość wsi położonej w centrum Polski splata się w niej z mitem. To swoista parafraza Księgi Rodzaju, odwracająca jednak niektóre biblijne toposy. To jedna z najwybitniejszych powieści powstałych w ciągu ostatnich lat. Jest w niej piękno współodczuwania z naturą, umiejętność znajdowania dramatyzmu w każdej szczelinie istnienia, frapująca refleksja egzystencjonalna(za Przemysławem Czaplińskim).   
 • Jesienny Konkurs biblioteczny w klasach drugich
  18.10.2019 Jesienny konkurs biblioteczny dla klas drugich został zatytułowany "Dudekówna szła z panem Pióro".
  Jako pierwsi przystąpili do niego uczniowie z II b - 24 osoby, dla których
  konkursowe zmagania okazały się dobrą zabawą, o czym świadczyło
  ogromne zaangażowanie w pracę. Towarzyszyła jej przyjemna bezstresowa atmosfera.
  A rzecz cała miała miejsce w piątek, 18 X. [A. T.]
  Jesienny Konkurs biblioteczny w klasach drugich - Obrazek 1Jesienny Konkurs biblioteczny w klasach drugich - Obrazek 2Jesienny Konkurs biblioteczny w klasach drugich - Obrazek 3Jesienny Konkurs biblioteczny w klasach drugich - Obrazek 4
 • Klasa I b na wystawie
  18.10.2019

  W czwartek,17 X, uczniowie kl. I b pod opieką p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, odwiedzili Galerię Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, gdzie mieli ogromną przyjemność obejrzeć niepowtarzalną wystawę zatytułowaną „ Z miłości do Polski. Sto zdjęć na 100 – lecie odzyskana przez Polskę niepodległości”, na którą zostali zaproszeni przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Białogardzie, CKiSE oraz autorów zdjęć. Wystawie przyświeca jasno wyartykułowany cel: uświadamianie, że niepełnosprawność może być piękna. Po obejrzeniu ekspozycji na pierwszoklasistów czekała miła niespodzianka – zostali nie tylko szerzej zapoznani z działalnością placówki, ale i po niej oprowadzeni, dzięki czemu mogli zajrzeć do takich zakamarków, do których zwykli śmiertelnicy nie mają wstępu. A do takich należy na przykład usytuowana na poziomie -1pracownia p. Marka Kopczyńskiego, instruktora Teatru Lalek „MARKO”. Rolę przewodnika po obiekcie wziął na siebie p. Paweł Mielcarek, instruktor ds. rozwoju i upowszechniania kultury. [A. T.]

   

   

   

   

 • 18.10.2019

            Do jesiennego konkursu bibliotecznego dla klas pierwszych zatytułowanego  HUMANISTYCZNY „GROCH Z KAPUSTĄ” przystąpiło łącznie 100 osób, z których prawie wszyscy pracowali w parach. Jako ostatni, 16  X, wzięli udział w konkursowych zmaganiach uczniowie z I e.

  W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 8 różnego typu zadań, np. : dokończyć przysłowia oraz wybrane wyjaśnić – napisać, co znaczą i od czego pochodzą; rozpoznać istoty ze „sfer zbliżonych do Olimpu”, a także polskich królów i książęta na podstawie żartobliwych portretów wykonanych wyłącznie na podstawie ich przydomków; wyjaśnić podane hasła typu „jazda”, „kolo”, „wyczesany”.

 • Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej.

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019/2020

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019/2020

  Aleksandra Zielińska z klasy II a została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego❗️ W dniu 7 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do SU. Ola zdobyła największą ilość głosów.Gratulujemy 

  Oto skład nowego Samorządu Uczniowskiego:

  Przewodnicząca – Aleksandra Zielińska – kl. II a

  Zastępca – Aleksandra Wosińska – kl. I e

  Skarbnik – Wiktoria Kijewska – kl. II b

  Mediator – Katarzyna Czapraga – kl. I d

  Sekretarz – Paweł Połubiński – kl. II a

  Operatorzy systemu nagłośnieniowego:

  Marta Tomaszewska – kl. I b

  Nikodem Dudkiewicz – kl. I c

  Maciej Kujawa – kl. I d

  Członkowie: 

  Dominika Gilich – kl. I a

  Weronika Chyła – kl. I f

  Karina Nadziejko – kl. I f

  Paulina Jaskulska – kl. I d

  Julia Kopak - kl. I d

  Oliwia Ziółkowska – kl. I d

                       

 • Dzień Języków Obcych

  Dzień Języków Obcych

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Języków Obcych.

 • "Humanistyczny Groch z kapustą" w klasie I c
  27.09.2019

  Tak zatytułowany został jesienny konkurs biblioteczny dla klas pierwszych. Na początku tygodnia, 23 IX, przystąpili do niego uczniowie z 1c oraz 1d, łącznie 23 osoby, dla których konkursowe zmagania okazały się świetną zabawą, o czym świadczyło ogromne zaangażowanie w pracę, któremu towarzyszyły częste wybuchy śmiechu i przyjemna atmosfera pozbawiona stresu. [A. T.]

 • Zajęcia klasy I b w Czytelni Księgozbioru A. Kwaśniewskiego
  27.09.2019

  W poniedziałkowe przedpołudnie, 23 IX, uczniów klasy I b spotkała miła niespodzianka: pod opieką p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza i p. Artura Knapa, nauczyciela historii i wos-u, udali się oni do Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie mieli możliwość zapoznać się z propozycjami w/w placówki oferowanej mieszkańcom Białogardu, w tym, oczywiście, młodzieży. Prezentacji dokonał prowadzący Czytelnię p. Marcin Pierzchliński. [A.T.]

 • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019/2020

   WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019/2020

  Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy chcą tworzyć nowy skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019 / 2020, aby zgłaszali kandydatury do pedagoga szkolnego p. Sabiny Derewońko, najpóźniej do dnia 30.09.2019 r.

  1. Wybory nowego składu Samorządu Uczniowskiego odbędą się 07.10.2019 r.

  2. Kampania wyborcza będzie trwała od 30.09 do 04.10.2019 r.

  3. Cisza przedwyborcza obowiązuje w dniu 06 10.2019 r.

  4. Ordynacja wyborcza regulująca tryb i zasady wyboru przewodniczącego i członków Samorządu Uczniowskiego znajduje się do wglądu u pedagoga szkolnego.

  Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

  mgr Sabina Derewońko

  mgr Monika Niewińska-Sęk

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy Rodziców uczniów klas I-III na zebranie z rodzicami w dniu 18 września o godz. 16.30

 • Konkurs Biblioteczny w klasie III c
  13.09.2019

  13 IX odbył się pierwszy konkurs biblioteczny z przewidzianych na bieżący rok szkolny. Jako pierwsi przystąpili do niego uczniowie klasy III c. O palmę pierwszeństwa walczyło 16 osób, które w ciągu 45 minut, w parach, „rozpracowywało” 10 zadań, z których niektóre należało traktować z przymrużeniem oka. [A. T.]

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r. o godz. 10:00 w Auli.

 • Wykaz podręczników

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020 dostępny jest w poniższym linku

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
  ul. Grunwaldzka 46
  78-200 Białogard
 • stacjonarny: 94 312-23-31
  komórkowy: 519 849 355

Galeria zdjęć