Menu główne

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy Rodziców uczniów klas I-III na zebranie z rodzicami w dniu 18 września o godz. 16.30

 • Konkurs Biblioteczny w klasie III c
  13.09.2019

  13 IX odbył się pierwszy konkurs biblioteczny z przewidzianych na bieżący rok szkolny. Jako pierwsi przystąpili do niego uczniowie klasy III c. O palmę pierwszeństwa walczyło 16 osób, które w ciągu 45 minut, w parach, „rozpracowywało” 10 zadań, z których niektóre należało traktować z przymrużeniem oka. [A. T.]

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r. o godz. 10:00 w Auli.

 • Wykaz podręczników

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020 dostępny jest w poniższym linku

 • Egzaminy poprawkowe

  Egzaminy poprawkowe

  Terminy egzaminów poprawkowych:

  • 26 sierpnia 2019 r.(poniedziałek), godz. 9.00 s. 108 - język angielski, język polski 
  • 27 sierpnia 2019 r.(wtorek), godz. 13.00 s. 115 - chemia, historia
  • 28 sierpnia 2019 r.(środa), godz. 09.00  s. 108 - matematyka

  Uwaga: 
  Po części pisemnej egzaminu poprawkowego, rozpocznie się część ustna.
   

 • Zakończenie roku szkolnego klas I-II

  Zakończenie roku szkolnego klas I-II

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego klas I-II.

 • Wycieczka klas drugich do Gdańska i Gdyni

  Wycieczka klas drugich do Gdańska i Gdyni

  14 czerwca młodzież z klas drugich uczestniczyła w szkolnej wycieczce do Gdańska i Gdyni. W Gdańsku zwiedzali przepiękną Starówkę, w w Gdyni obejrzeli spektakl w Teatrze Muzycznym "Gorączka sobotniej nocy".

 • Wspólnie przeciwko uzależnieniom i przemocy

  Wspólnie przeciwko uzależnieniom i przemocy

  23 maja uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Miejskiej Akcji Profilaktycznej, czyli biegu patrolowym pt. „Wspólnie przeciwko uzależnieniom i przemocy".
  Akcję zorganizował Zespół doradczy ds. przeciwdziałania narkomanii w Białogardzie, do którego należy pedagog szkolny Pani Sabina Derewońko.
  Licealiści wraz z opiekunami, Panią Elwirą Medzińską i Panią Moniką Niewińską-Sęk, przeszli trasę około 7 km wykonując po drodze zadania, za które zdobywali punkty. Rywalizacja odbywała się pomiędzy przedstawicielami wszystkich białogardzkich szkół. Uczniowie mierzyli się m. in. z rozwijaniem i zwijaniem węża strażackiego na czas, rozwiązywaniem rebusów czy zadań profilaktycznych, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelaniem z łuku oraz zabawą integracyjną z chustą animacyjną. Po podsumowaniu wyników licealiści uplasowali się na 3 pozycji. Trasa zakończyła się na strzelnicy w Zwinisławiu, gdzie uczniowie po wyczerpującym marszu mogli spożyć przygotowany dla Nich poczęstunek.
  Rozstrzygnięto również konkurs na plakat pt. „Profilaktyka uzależnień i przemocy". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Zuzanna Amarowicz z klasy II b zajęła I miejsce, a Wiktoria Kijewska z klasy I b wywalczyła II miejsce. Fundatorem nagród jest Burmistrz Miasta Białogard. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom 
  https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:)
  Mamy nadzieję, że taka forma spędzania wolnego czasu jest świetną alternatywą dla używek i przypadła do gustu młodzieży 

 • Idea oddawania krwi

  Idea oddawania krwi

  W kwietniu i maju uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach terenowych w Punkcie Krwiodawstwa w Białogardzie.
  Pani Beata Sosnowska przedstawiła licealistom idee oddawania krwi, zasady funkcjonowania placówki oraz etapy poboru krwi.
  Dziękujemy Pani Beacie za rzetelne przedstawienie tematu. Mamy nadzieję, że niektórzy pełnoletni już uczniowie naszej szkoły podejmą świadome decyzje i staną się dawcami krwi dla potrzebujących.

 • Zebranie z rodzicami 29 maja 21019 r.

  Zebranie z rodzicami 29 maja 21019 r.

  Zapraszamy Rodziców w dniu 29 maja 2019 r. na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów, które rozpocznie się o godz. 16.30. Prosimy o przybycie ze względu na ważność omawianych spraw.

 • NASZ TEGOROCZNY TYDZIEŃ BIBLIOTEK
  23.05.2019

  Od 2004 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek , ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo, biblioteki i bibliotekarzy, która odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza i trwają do 15 maja.

 • Konkurs Biblioteczny
  17.05.2019 Tydzień Bibliotek stanowi doskonałą okazję, aby wszystkim licealistom przypomniała o sobie szkolna biblioteka. W tym roku - w formie konkursu bibliotecznego przygotowanego przez szkolnego bibliotekarza, który do zdrowego współzawodnictwa zaprosił wszystkich pierwszo- i drugoklasistów. Już wzięli w nim udział uczniowie z II a i I a, co ukazuje mini-fotoreportaż.
 • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w kwietniu 2019

  Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w kwietniu 2019

  1 kwietnia – zajęcia klasy II c w Punkcie Krwiodawstwa

  2 kwietnia – zajęcia w klasie I a nt. Niebieskiej Karty

  5 kwietnia – wyjazd uczniów z klas I b, II c, III b na zajęcia z języka angielskiego na Politechnikę Koszalińską

  8 kwietnia – zajęcia klasy I a w Punkcie Krwiodawstwa

  10 kwietnia – udział delegacji naszej szkoły w sesji popularno-naukowej w Delegaturze Kuratorium w Koszalinie

  11 kwietnia – zajęcia klasy II b w Punkcie Krwiodawstwa

  11 kwietnia – wyjazd klasy I a do BTD w Koszalinie

  26 kwietnia – zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich

  29 kwietnia – konkurs biblioteczny w klasie II a w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek

 • Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut

  Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut

      W czwartek, 11 IV, ponad dwudziestoosobowa grupa  naszych licealistów – teatromanów z wielką przyjemnością obejrzała w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym spektakl wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka zatytułowany „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”, w którym wystąpiła plejada znanych, lubianych i cenionych koszalińskich aktorów z Żanettą Gruszczyńską – Ogonowską, Wojciechem Rogowskim i Jackiem Zdrojewskim na czele.  Przedstawienie zostało zainspirowane filmem Agnieszki Holland „Aktorzy prowincjonalni ‘’ (1978) nagrodzonym  w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI . O jego aktualności może świadczyć fakt, że mimo upływu lat nadal jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie zdecydowali się na  adaptację filmowego scenariusza lub usilnego szukania  współczesnych analogii. Historia aktorów pracujących w prowincjonalnym teatrze, którzy pod okiem warszawskiego reżysera próbują wystawić „Wyzwolenie’’ Stanisława Wyspiańskiego, stanowi przyczynek do rozważań o życiu aktorów w Koszalinie w 2018 roku.                                                                                                                    Sztuka jest momentami gorzką  komedią, zbiorowym portretem aktorów, którzy zmagają się  z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów, częstą zmianą reżyserów, a co za tym idzie, nowymi nadziejami. Jest to spektakl nie tylko o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, bo dotyka też sfery życia prywatnego artystów, mówi o ich pasjach, marzeniach, miłości do teatru i sensie życia. Jest próbą odpowiedzi na szereg pytań, np. co ich przygnało do Koszalina; skąd się wzięli właśnie w tym, a nie innym tetrze; czy są szczęśliwi; dlaczego biorą chałtury; czy chcą stąd uciec,  a może jeszcze na coś czekają?

     Spektakl wart był obejrzenia, stąd  polecają go uczniowie kl. I a i III a oraz Anna Traczyk, organizatorka wyjazdu do BTD.

   

  Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut - Obrazek 1 Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut - Obrazek 2 Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut - Obrazek 3Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut - Obrazek 4Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut - Obrazek 5Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut - Obrazek 6Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut - Obrazek 7

 • Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty”

  Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty”
  04.04.2019

  2 kwietnia 2019 r. uczniowie z klas I a i I b uczestniczyli w zajęciach nt. „Procedur Niebieskiej Karty” prowadzonych przez panią Kingę Plucińska-Gudełajską z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. 
  Młodzież zapoznana została z pojęciem przemocy, jej rodzajami, omówiono procedurę uruchomienia „Niebieskiej Karty”, poinformowano kto jest uprawniony do jej zakładania, do kogo można zwrócić się o pomoc w sytuacji występowania przemocy w rodzinie, na czym polega praca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczniowie zapoznali się ze wzorem „Niebieskiej Karty”. 
  Młodzież skorzystała z okazji obecności funkcjonariusza Policji w szkole i zadawała pytania dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich.

  Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty” - Obrazek 1 Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty” - Obrazek 2 Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty” - Obrazek 3 Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty” - Obrazek 4 Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty” - Obrazek 5

 • Zebranie z rodzicami - 3 kwietnia 2019 r.

  Zebranie z rodzicami - 3 kwietnia 2019 r.

  Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława X zaprasza wszystkich rodziców w dniu 3 kwietnia o godz. 16.30 na zebranie z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów. 

 • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w marcu 2019 r.

  Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w marcu 2019 r.

  1 marca – szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

  1 marca – szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego

  2-3 marca – udział W. Zwiranowskiego w 50 Olimpiadzie języka rosyjskiego – etap okręgowy

  4 marca – konkurs Ekoplaneta

  12 marca – konkurs historyczny „Krąg”

  14 marca – szkolny konkurs matematyczny „Dzień liczby PI”

  18 marca – I etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

  20 marca – udział delegacji naszej szkoły w warsztatach w Urzędzie Miasta „Demokracja
  w praktyce”

  21 marca – Dzień wiosny na sportowo

  22 marca – warsztaty historyczne prowadzone przez przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Panów Tomasza Kocenta i Krzysztofa Wudzińskiego oraz pochodzącego z Białogardu, stryjecznego wnuka ostatniego Żołnierza Wyklętego chor. Antoniego Dołęgi "Znicza", Pana Ronalda Werelicha, wręczenie wyróżnień za działalność społeczną i propagowanie postaw patriotycznych dla uczniów Hanny Drewnowskiej i Jakuba Filipskiego

  25 marca – II etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

  22, 25, 26 marca – warsztaty „Poznaj, zrozum, zaakceptuj AUTYZM” prowadzone przez panią Annę Pius

  27 marca – III Piknik Młodych Naukowców

  28 marca – spotkanie z lekarzem panią Beatą Sielewicz w ramach zajęć zawodoznawczych

   

 • III Piknik Mlodych Naukowców
  28.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III Piknik Mlodych Naukowców.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
  ul. Grunwaldzka 46
  78-200 Białogard
 • (+94) 312-23-31

Galeria zdjęć