• Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut
     • Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut

     •     W czwartek, 11 IV, ponad dwudziestoosobowa grupa  naszych licealistów – teatromanów z wielką przyjemnością obejrzała w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym spektakl wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka zatytułowany „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”, w którym wystąpiła plejada znanych, lubianych i cenionych koszalińskich aktorów z Żanettą Gruszczyńską – Ogonowską, Wojciechem Rogowskim i Jackiem Zdrojewskim na czele.  Przedstawienie zostało zainspirowane filmem Agnieszki Holland „Aktorzy prowincjonalni ‘’ (1978) nagrodzonym  w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI . O jego aktualności może świadczyć fakt, że mimo upływu lat nadal jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie zdecydowali się na  adaptację filmowego scenariusza lub usilnego szukania  współczesnych analogii. Historia aktorów pracujących w prowincjonalnym teatrze, którzy pod okiem warszawskiego reżysera próbują wystawić „Wyzwolenie’’ Stanisława Wyspiańskiego, stanowi przyczynek do rozważań o życiu aktorów w Koszalinie w 2018 roku.                                                                                                                    Sztuka jest momentami gorzką  komedią, zbiorowym portretem aktorów, którzy zmagają się  z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów, częstą zmianą reżyserów, a co za tym idzie, nowymi nadziejami. Jest to spektakl nie tylko o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, bo dotyka też sfery życia prywatnego artystów, mówi o ich pasjach, marzeniach, miłości do teatru i sensie życia. Jest próbą odpowiedzi na szereg pytań, np. co ich przygnało do Koszalina; skąd się wzięli właśnie w tym, a nie innym tetrze; czy są szczęśliwi; dlaczego biorą chałtury; czy chcą stąd uciec,  a może jeszcze na coś czekają?

         Spektakl wart był obejrzenia, stąd  polecają go uczniowie kl. I a i III a oraz Anna Traczyk, organizatorka wyjazdu do BTD.

       

    • Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty”
     • Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty”

     • 2 kwietnia 2019 r. uczniowie z klas I a i I b uczestniczyli w zajęciach nt. „Procedur Niebieskiej Karty” prowadzonych przez panią Kingę Plucińska-Gudełajską z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. 
      Młodzież zapoznana została z pojęciem przemocy, jej rodzajami, omówiono procedurę uruchomienia „Niebieskiej Karty”, poinformowano kto jest uprawniony do jej zakładania, do kogo można zwrócić się o pomoc w sytuacji występowania przemocy w rodzinie, na czym polega praca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczniowie zapoznali się ze wzorem „Niebieskiej Karty”. 
      Młodzież skorzystała z okazji obecności funkcjonariusza Policji w szkole i zadawała pytania dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich.

          

    • Zebranie z rodzicami - 3 kwietnia 2019 r.
     • Zebranie z rodzicami - 3 kwietnia 2019 r.

     • Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława X zaprasza wszystkich rodziców w dniu 3 kwietnia o godz. 16.30 na zebranie z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów. 

    • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w marcu 2019 r.
     • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w marcu 2019 r.

     • 1 marca – szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

      1 marca – szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego

      2-3 marca – udział W. Zwiranowskiego w 50 Olimpiadzie języka rosyjskiego – etap okręgowy

      4 marca – konkurs Ekoplaneta

      12 marca – konkurs historyczny „Krąg”

      14 marca – szkolny konkurs matematyczny „Dzień liczby PI”

      18 marca – I etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

      20 marca – udział delegacji naszej szkoły w warsztatach w Urzędzie Miasta „Demokracja
      w praktyce”

      21 marca – Dzień wiosny na sportowo

      22 marca – warsztaty historyczne prowadzone przez przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Panów Tomasza Kocenta i Krzysztofa Wudzińskiego oraz pochodzącego z Białogardu, stryjecznego wnuka ostatniego Żołnierza Wyklętego chor. Antoniego Dołęgi "Znicza", Pana Ronalda Werelicha, wręczenie wyróżnień za działalność społeczną i propagowanie postaw patriotycznych dla uczniów Hanny Drewnowskiej i Jakuba Filipskiego

      25 marca – II etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

      22, 25, 26 marca – warsztaty „Poznaj, zrozum, zaakceptuj AUTYZM” prowadzone przez panią Annę Pius

      27 marca – III Piknik Młodych Naukowców

      28 marca – spotkanie z lekarzem panią Beatą Sielewicz w ramach zajęć zawodoznawczych

       

    • Warsztaty "Demokracja w praktyce"
     • Warsztaty "Demokracja w praktyce"

     • 20 marca w Urzędzie Miasta Białogard odbyły się warsztaty „Demokracja w praktyce”, w których wzięła udział delegacja naszego LO.
      Uczniowie w ramach warsztatów analizowali prawa i wolności obywatelskie zawarte w Konstytucji RP z 1997 roku. W czasie warsztatów mówiono o wartości konstytucji jako ustawy zasadniczej. Młodzież miała również możliwość spotkać się z Panią Burmistrz Białogardu Emilią Bury i porozmawiać na temat aktywności obywatelskiej oraz oczekiwań młodego pokolenia wobec władz naszego miasta.

    • Wręczenie wyróżnień naszym uczniom za działalność społeczną
     • Wręczenie wyróżnień naszym uczniom za działalność społeczną

     • W dniu 22 marca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Panów Tomasza Kocenta i Krzysztofa Wudzińskiego oraz pochodzącego z Białogardu, stryjecznego wnuka ostatniego Żołnierza Wyklętego chor. Antoniego Dołęgi "Znicza", Pana Ronalda Werelicha z rodziną.
      Na początku spotkania płk ZPRP Tomasz Kocent zaprezentował działalność związku w naszym regionie. Następnie dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia za działalność społeczną i propagowanie postaw patriotycznych. Otrzymali je Hania Drewnowska i Kuba Filipski Gratulujemy !
      W następnej części spotkania Pan Ronald Werelich opowiedział o swoim bohaterskim krewnym.
      W spotkaniu wzięli udział również uczniowie ZSP w Białogardzie wraz z opiekunami, którym dziękujemy za przybycie.

       

    • VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
     • VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

     • W dniu 18 marca odbył się I etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, którego organizatorem jest nasze LO
      Nagrody ufundował Starosta Białogardzki Pan Piotr Pakuszto, który objął Patronat nad konkursem (Dziękujemy )
      Konkurs jest ujęty w wykazie konkursów Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i uwzględniany w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020.
      Wyniki I etapu będą znane w najbliższą środę i przesłane do szkół.
      Najlepsi spotkają się z komisją konkursową w II etapie (ustnym) w poniedziałek 25 marca

           

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszego LO mieli okazję wziąć udział w projekcji filmu prezentującego sylwetki "Wyklętych Bohaterów", który poprzedzony był krótką prelekcją.

        

    • Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego - 1 marca 2019 r.
     • Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego - 1 marca 2019 r.

     • W piątek, 1 III, odbył się Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego, w którym udział wzięło 13 uczniów z klas drugich. Co łączy tę piętnastkę? W ciągu 90 minut indywidualnie lub w parach rozwiązywano 18 zadań o różnej trudności pod względem leksykalnym, ortograficznym i gramatycznym. Na wyniki trzeba odrobinę poczekać... [A. T.] 

                      

    • Finał akcji "Góra grosza"
     • Finał akcji "Góra grosza"

     • Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy dorzucili swój "grosz" podczas tegorocznej akcji "Góra Grosza". Wspólnie uzbieraliśmy 127 zł. i 74 gr.

          

    • Wyniki konkursu fotograficznego pt. „Zimowy pejzaż”
     • Wyniki konkursu fotograficznego pt. „Zimowy pejzaż”

     • Wyniki konkursu fotograficznego pt. „Zimowy pejzaż”, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski.
      Konkurs został rozstrzygnięty 18 lutego 2019 r.
      Komisja powołana przez Pana Dyrektora szkoły Daniela Glinkę, dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce - Władysław Zwiranowski (III a)
      II miejsce - Katarzyna Podgórzańska (I b)
      III miejsce - Justyna Pastuch (II b)

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

       

    • Wyjazd klasy II b do BTD w Koszalinie
     • Wyjazd klasy II b do BTD w Koszalinie

     • Środowe przedpołudnie (13 lutego) uczniowie z klasy II b wraz ze swoją wychowawczynią Panią Jolantą Musiał i bibliotekarką Panią Anną Traczyk spędzili nie w szkole, ale w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, gdzie mieli przyjemność obejrzeć „Dzieła wszystkie Szekspira”, oczywiście, w nieco skróconej wersji, bo jak można w ciągu ok. 100 minut zaprezentować to wszystko, co Szekspir zdołał napisać: kroniki, komedie, poematy, sonety, tragedie, które zapewniły mu sławę, majątek, tytuł szlachecki oraz miejsce w panteonie twórców czytanych i wystawianych do dziś. Na adaptację jego dzieł podaną w lekkiej przezabawnej formie, która nie została pozbawiona refleksji na temat życia, miłości, zdrady i przyjaźni, złożyły się obok genialnych tekstów, muzyka, taniec, ciekawa scenografia i duże umiejętności koszalińskich aktorów: Katarzyny Ulickiej – Pydy, Piotra Krótkiego i Jacka Zdrojewskiego. Spektakl rozpoczął się od „Romea i Julii”, a zakończył „Hamletem”.
      Warto było skorzystać z zaproszenia BTD

          

    • Warsztaty w ramach programu KinoSzkoła
     • Warsztaty w ramach programu KinoSzkoła

     • W ramach Programu KinoSzkoła nasi uczniowie uczestniczyli w czwartek 14 lutego w CKiSE w warsztatach, których tematem było bezpieczeństwo w sieci.
      Częścią warsztatów była projekcja filmu pt. "Snowden".

    • SPOSÓB NA ZŁOŚĆ - WARSZTATY DLA RODZICÓW
     • SPOSÓB NA ZŁOŚĆ - WARSZTATY DLA RODZICÓW

     •                                         Rodzicu!

       

      Jeśli interesuje Cię:

      jaką rolę spełnia złość,

       jakie potrzeby kryją się pod złością,

       jakie myśli towarzyszą złości,

       jak nie zarażać się złością,

      jak wspierać dziecko i siebie w sytuacjach napięcia emocjonalnego,

      to

      zajęcia są dla Ciebie!

       

      Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
      w Białogardzie

      serdecznie zaprasza na warsztat:

       

      „SPOSÓB NA ZŁOŚĆ

       

      28 lutego 2019 r. (czwartek)

      godz. 17:00

       

       gabinet nr 3 (parter)

       

      Prowadzące: Ewa Cieszko-Kowalska – psycholog

                          Anna Politowska-Kowal – pedagog

    • Studniówka - 26.01.2019 r.
     • Studniówka - 26.01.2019 r.

     • W dniu 26 stycznia 2019 r. odbyła się studniówka uczniów klas trzecich. Bal został przygotowany przez rodziców maturzystów we współpracy z wychowawcami.