• Co się działo w listopadzie?
          • Co się działo w listopadzie?

          • Choć od kilku tygodni trwa nauka w trybie zdalnym, to życie szkolne nadal w pełni funkcjonuje. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią musieliśmy zrezygnować z kilku zaplanowanych przedsięwzięć. Ale jak zawsze możemy liczyć na naszych uczniów. Dzięki ich zaangażowaniu odbyło się kilka  imprez ważnych dla naszej lokalnej społeczności i narodowej tradycji. Oto one:

            1 listopada  – udział w  ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”

            10 listopada  – udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”

            14 listopada – przystąpienie szkoły do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”

            16 listopada – przystąpienie szkoły do 22 edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej

            27 listopada – finał Powiatowego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez naszą szkołę pod hasłem "HIV/AIDS – Żyję bez ryzyka”

            30 listopada finał szkolnego konkursu na logo Samorządu Uczniowskiego.

             

        • Powiatowy Konkurs Profilaktyczny "HIV/AIDS - Żyję bez ryzyka"
          • Powiatowy Konkurs Profilaktyczny "HIV/AIDS - Żyję bez ryzyka"

          • W tym roku po raz kolejny zaprosiliśmy uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w Powiatowym Konkursie Profilaktycznym „HIV/AIDS – Żyję bez ryzyka”.

            Swoje prace nadesłało 22 uczniów

            Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za zaangażowanie

            Nagrody będzie można odebrać w sekretariacie swojej szkoły w dniu 2 grudnia 2020 r. po godzinie 12.

            Przypominamy, że nagrody ufundowali Starosta Białogardzki Pan Piotr Pakuszto oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Białogardzie, za co BARDZO DZIĘKUJEMY❗

             

            Oto Laureaci Konkursu:

            Kategoria: Szkoły podstawowe

            I miejsce - Julia Hałuszka (SP3 Białogard)

            II miejsce - Oliwia Bąk (SP4 Białogard)

            III miejsce - Hanna Kołodziej (SP4 Białogard)

            III miejsce - Wiktoria Kępka (SP1 Białogard)

             

            Kategoria: Szkoły ponadpodstawowe

            I miejsce - Klaudia Szczepańska (LO Białogard)

            II miejsce - Konrad Pietniczka (ZSP Białogard)

            III miejsce - Ada Ozimkowska (LO Białogard)

            III miejsce - Maja Łojek (LO Białogard)

             

            Gratulujemy!!!

             

        • ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU  BIBLIOTECZNEGO  DLA  KLAS  TRZECICH: „ZAMEK  W  ZAMKU”
          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO DLA KLAS TRZECICH: „ZAMEK W ZAMKU”

          • Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas trzecich konkurs biblioteczny pod hasłem  „Zamek w zamku ”. Przystąpiły do niego  42 osoby, które pracowały indywidualnie. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 10 różnego typu zadań, np.:  rozpoznać po twarzach  i przedmiotach trzymanych w rękach/znajdujących się obok,  jacy polscy pisarze/poeci znajdują się  na portretach autorstwa Zbigniewa Lengrena . Było ich 10. Przedstawiały m.in. Jana Kochanowskiego umiejscowionego pod lipą, Bolesława Prusa z lalką w ręce, Henryka Sienkiewicza trzymającego w rękach płonącą pochodnię oraz miecz; uzupełnić związki frazeologiczne (np. być podobnym … , smalić …, przeczytać …); podać dwa zupełnie różne znaczenia  wyrazów i form gramatycznych (np. bal, kadż, koło).
        • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Bibliotecznego dla klas drugich
          • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Bibliotecznego dla klas drugich

          • Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas drugich jesienny konkurs biblioteczny zatytułowany „Dudekówna szła z panem Pióro ”. Przystąpiły do niego 92 osoby, z których każda pracowała indywidualnie. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 8 różnego typu zadań, np.: uchwycić różnicę między parami wyrazów i wyobrazić sobie sytuację, w której mogą być one błędnie użyte (np. kompania - kampania; status - statut); wskazać środowisko, dla którego charakterystyczne są podane wyrazy i zwroty (np. chata, fura, starzy, kolo; dać zmianę, przetrenować się, złapać drugi oddech, spalony); podać właściwą wskazaną formę rzeczowników i wyrażeń (np. N l. mn. rzeczownika „liść”;   D l. poj. rzeczownika „tapczan”); odnaleźć błędy w zdaniach i tak je przekształcić, by były poprawne(np. Przyjeżdżając w piątek, pogoda była dość dobra.); podać nazwę polskiego miasta, w którym znajdują się np. Dwór Artusa czy romańskie rzeźbione drzwi brązowe.
        • ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU  BIBLIOTECZNEGO  DLA  KLAS  PIERWSZYCH
          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO DLA KLAS PIERWSZYCH

          • Do jesiennego konkursu bibliotecznego dla klas pierwszych zatytułowanego  HUMANISTYCZNY „GROCH Z KAPUSTĄ” przystąpiły łącznie 52 osoby, z których każda pracowała indywidualnie. Jako ostatni, 23 IX, udział w konkursowych zmaganiach wzięli uczniowie z I b o profilu ogólnym. W ciągu ok. 40 minut należało wykonać  7 różnego typu zadań, np. : napisać, co znaczą podane regionalizmy: bumelek, miałki, tytka , …, a także przysłowia i powiedzenia: „Dwie niewieście i targ w mieście”, „Głos wołającego na puszczy”, „Zagiąć na kogo parol”, … ; rozpoznać istoty ze „sfer zbliżonych do Olimpu”: Prometeusza, Europę, Hefajstosa, … ; wyjaśnić podane hasła typu „dżamba”, „kminić akcję”, „lajtowy”, … . Zdaniem szkolnego bibliotekarza, organizatora konkursu, zadania nie były specjalnie trudne, a sprawdzanie konkursowych zestawów dostarczyło dużo emocji. A oto jak wyglądają ostateczne wyniki: I miejsce zdobyła Martyna Husak ; II –  Zuzanna Swędrowska, która dosłownie deptała Martynie po piętach, ponieważ miała tylko o 0,5 punktu mniej niż ona; III – Julia Klimek, której oddech Zuzanna prawie czuła na swoich plecach, bo miała jedynie o 0,5 punktu więcej. Wszystkie najwyżej punktowane miejsca przypadły w udziale dziewczętom z klasy I b. Jako zespół  najlepiej wypadła klasa I b o profilu humanistycznym, która zdobyła o 3,15 % więcej punktów  niż plasująca się na II pozycji I a o profilu biologiczno – chemicznym i o 4,1% niż zajmująca III miejsce I a o profilu ekonomiczno – informatycznym . Natomiast IV miejsce przypadło w udziale kl. I b o profilu ogólnym, którą od zwycięzców dzieli niewiele - 4,92 %.

            Szkolny bibliotekarz, dziękując uczniom klas pierwszych za udział  w konkursowym współzawodnictwie i wspólnie spędzony czas, już dziś zaprasza do następnej, już zaplanowanej wiosennej edycji konkursów w ramach Tygodnia Bibliotek.  [A. T.]

        • Zebranie z rodzicami
          • Zebranie z rodzicami

          • W środę 16 września o godz. 16.30 odbędzie się zabranie z rodzicami. Ze względu na ważną tematykę prosimy o obecność.

        • 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
          • 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

          • Włączając się w obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II nasza szkolna biblioteka poleca uwadze czytelników szereg  posiadanych na stanie księgozbioru pozycji autorstwa Karola Wojtyły /Jana Pawła II lub o nim samym osób trzecich. Na dość bogaty biblioteczny zbiór składają się m.in. adhortacje apostolskie, encykliki: „Evangelium vitae: o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego”, „Familiaris consortio: o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym”, „Laborem exercens: o pracy ludzkiej”, „Redemptor hominis” i listy: „List do Rodzin”  z okazji Roku Rodziny 1994.

        • XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
          • XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

          • Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zorganizowany pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” odbędzie się nieco inaczej, ponieważ w tym roku będziemy świętować on-line. Szkolny bibliotekarz ma nadzieję, że jak dotychczas będziemy razem. Przez cały tydzień, a i odrobinkę dłużej, zarówno na stronie biblioteki,  jak i na ogłoszeniach w Librusie będzie widniał  przygotowany przez nauczyciela bibliotekarza konkurs biblioteczny.
        • BLISKIE  SPOTKANIA  Z  TWÓRCZOŚCIĄ  SZEKSPIRA
          • BLISKIE SPOTKANIA Z TWÓRCZOŚCIĄ SZEKSPIRA

          •  Czwartkowa pogoda (5 III) sprzyjała uczniom klas I a i I b, którzy tego dnia pod opieką  p. Joanny Grędeckiej i p. Artura Knapa, swoich wychowawców oraz p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, wybrali się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, aby obejrzeć świetnie zrealizowany spektakl  zatytułowany „Dzieła wszystkie Szekspira … w nieco skróconej wersji” w reżyserii Piotra Krótkiego, uznanego i wielokrotnie nagradzanego koszalińskiego aktora.                             
        • ODKRYWANIE  HISTORII  NASZEJ „MAŁEJ  OJCZYZNY”
          • ODKRYWANIE HISTORII NASZEJ „MAŁEJ OJCZYZNY”

          •          W poniedziałek, 2 III , gościnne progi białogardzkiej  Izby Tradycji Regionalnej podlegającej Miejskiej Bibliotece Publicznej odwiedzili uczniowie kl. I b, nad którymi opiekę sprawował szkolny bibliotekarz. Na miejscu licealistów oczekiwały p. Patrycja Bazylińska i p. Aneta Ślepaczuk, które w sposób  pełny i ciekawy zaprezentowały stałe wystawy placówki: „Historię Ziemi Białogardzkiej”  skupiającej historyczne pamiątki oraz  przedmioty codziennego użytku związane z Białogardem i okolicami; „Wojciech Sawilski – artysta, pierwszy kustosz muzeum powojennego Białogardu” przybliżającej  życie i dorobek pierwszego powojennego białogardzkiego muzealnika, który nie tylko zaopiekował się muzeum, ale i doprowadził je do stanu świetności czyniąc z podrzędnego muzeum placówkę, w której odbywały się liczne tematycznie różnorodne wystawy, w tym sprowadzane z największych polskich muzeów,  dzięki czemu wzmianka o białogardzkim muzeum została zamieszczona w wydanym w  1950 r. „Przewodniku po muzeach polskich”; „Wystawę orderów i odznaczeń Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydenta RP w latach 1995 – 2005”  prezentującą szereg orderów i odznaczeń otrzymanych przez Aleksandra Kwaśniewskiego, rodowitego białogardzianina,  podczas jego prezydentury,  a które przekazał do nowo utworzonej izby jako wyraz szacunku dla białogardzian oraz okazanie przynależności i związków z miastem, które w czasie pełnienia najwyższej funkcji w państwie często odwiedzał.

            Interesująco poprowadzone spotkanie w ITR na pewno  wzmogło zainteresowanie młodzieży historią Białogardu i jego okolic oraz ich mieszkańców, a także rozbudziło apetyt na więcej. [A. T.]

        • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w styczniu i w lutym 2020r.
          • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w styczniu i w lutym 2020r.

          • 7-10 stycznia – matura próbna

             

            15 stycznia – zajęcia klasy I c w Sądzie Rejonowym w Białogardzie
             

            17 styczniawarsztaty dla klas I b i I c nt. komunikacji prowadzone przez pracowników PPP

             

            22 stycznia – wyjście klasy I c na wystawę do CKiSE

             

            25 stycznia– bal studniówkowy

             

            28 stycznia – wyjazd klas I c i I f do BTD w Koszalinie

             

            30 stycznia – wyjście klasy I d na wystawę do CKiSE

             

            31 stycznia – zajęcia dla klas III-ich prowadzone przez przedstawicieli Banku Spółdzielczego

             

            31 stycznia – wycieczka uczniów z klas I a, I c, I d, II b do Instytutu PAN w Sopocie i udział
            w warsztatach pt. „Ocean zmian”

             

            03 lutego – zajęcia klasy I d w Sądzie Rejonowym w Białogardzie

             

            25 lutego – warsztaty z WOPR dla klas I a, I b, I c

             

            27 lutego – warsztaty nt. zagrożenia hazardem dla klas I b, I c

             

            28 lutego – VIII Targi Edukacji i Pracy
             

        • Wyjazd klas I c i I f do BTD w Koszalinie
          • Wyjazd klas I c i I f do BTD w Koszalinie

          • We wtorek, 28 I, ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów klas pierwszych (I c, I f) miała przyjemność obejrzeć w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym zabawną sztukę zatytułowaną „Dzieła wszystkie Szekspira … w nieco skróconej wersji” w reżyserii Piotra Krótkiego, który znalazł się także w jej obsadzie obok Katarzyny Ulickiej – Pydy i Jacka Zdrojewskiego, uznanych koszalińskich aktorów.     
  • Aktualności

    • Kontakt

      • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
      • stacjonarny: 94 312-23-31
        komórkowy: 519 849 355
      • ul. Grunwaldzka 46
        78-200 Białogard
        Poland
      • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00
      • ePUAP /LO_Bialogard/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych