Moduł Wyniki rekrutacji został zmodyfikowany
Wyniki rekrutacji
XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: rozstrzygnięcie konkursu
Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zorganizowany pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” z powodu narodowej kwarantanny odbył się nieco inaczej, świętowaliśmy on-line. Jednak, podobnie jak wcześniej, byliśmy razem.
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
Włączając się w obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II nasza szkolna biblioteka poleca uwadze czytelników szereg posiadanych na stanie księgozbioru pozycji autorstwa Karola Wojtyły /Jana Pawła II lub o nim samym osób trzecich. Na dość bogaty biblioteczny zbiór składają się m.in. adhortacje apostolskie, encykliki: „Evangelium vitae: o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego”, „Familiaris consortio: o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym”, „Laborem exercens: o pracy ludzkiej”, „Redemptor hominis” i listy: „List do Rodzin” z okazji Roku Rodziny 1994.
XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
- Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zorganizowany pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” odbędzie się nieco inaczej, ponieważ w tym roku będziemy świętować on-line. Szkolny bibliotekarz ma nadzieję, że jak dotychczas będziemy razem. Przez cały tydzień, a i odrobinkę dłużej, zarówno na stronie biblioteki, jak i na ogłoszeniach w Librusie będzie widniał przygotowany przez nauczyciela bibliotekarza konkurs biblioteczny.
BLISKIE SPOTKANIA Z TWÓRCZOŚCIĄ SZEKSPIRA
- Czwartkowa pogoda (5 III) sprzyjała uczniom klas I a i I b, którzy tego dnia pod opieką p. Joanny Grędeckiej i p. Artura Knapa, swoich wychowawców oraz p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, wybrali się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, aby obejrzeć świetnie zrealizowany spektakl zatytułowany „Dzieła wszystkie Szekspira … w nieco skróconej wersji” w reżyserii Piotra Krótkiego, uznanego i wielokrotnie nagradzanego koszalińskiego aktora.
ODKRYWANIE HISTORII NASZEJ „MAŁEJ OJCZYZNY”
W poniedziałek, 2 III , gościnne progi białogardzkiej Izby Tradycji Regionalnej podlegającej Miejskiej Bibliotece Publicznej odwiedzili uczniowie kl. I b, nad którymi opiekę sprawował szkolny bibliotekarz. Na miejscu licealistów oczekiwały p. Patrycja Bazylińska i p. Aneta Ślepaczuk, które w sposób pełny i ciekawy zaprezentowały stałe wystawy placówki: „Historię Ziemi Białogardzkiej” skupiającej historyczne pamiątki oraz przedmioty codziennego użytku związane z Białogardem i okolicami; „Wojciech Sawilski – artysta, pierwszy kustosz muzeum powojennego Białogardu” przybliżającej życie i dorobek pierwszego powojennego białogardzkiego muzealnika, który nie tylko zaopiekował się muzeum, ale i doprowadził je do stanu świetności czyniąc z podrzędnego muzeum placówkę, w której odbywały się liczne tematycznie różnorodne wystawy, w tym sprowadzane z największych polskich muzeów, dzięki czemu wzmianka o białogardzkim muzeum została zamieszczona w wydanym w 1950 r. „Przewodniku po muzeach polskich”; „Wystawę orderów i odznaczeń Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydenta RP w latach 1995 – 2005” prezentującą szereg orderów i odznaczeń otrzymanych przez Aleksandra Kwaśniewskiego, rodowitego białogardzianina, podczas jego prezydentury, a które przekazał do nowo utworzonej izby jako wyraz szacunku dla białogardzian oraz okazanie przynależności i związków z miastem, które w czasie pełnienia najwyższej funkcji w państwie często odwiedzał.
Interesująco poprowadzone spotkanie w ITR na pewno wzmogło zainteresowanie młodzieży historią Białogardu i jego okolic oraz ich mieszkańców, a także rozbudziło apetyt na więcej. [A. T.]
Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w styczniu i w lutym 2020r.
7-10 stycznia – matura próbna
15 stycznia – zajęcia klasy I c w Sądzie Rejonowym w Białogardzie
17 stycznia – warsztaty dla klas I b i I c nt. komunikacji prowadzone przez pracowników PPP
22 stycznia – wyjście klasy I c na wystawę do CKiSE
25 stycznia– bal studniówkowy
28 stycznia – wyjazd klas I c i I f do BTD w Koszalinie
30 stycznia – wyjście klasy I d na wystawę do CKiSE
31 stycznia – zajęcia dla klas III-ich prowadzone przez przedstawicieli Banku Spółdzielczego
31 stycznia – wycieczka uczniów z klas I a, I c, I d, II b do Instytutu PAN w Sopocie i udział
w warsztatach pt. „Ocean zmian”03 lutego – zajęcia klasy I d w Sądzie Rejonowym w Białogardzie
25 lutego – warsztaty z WOPR dla klas I a, I b, I c
27 lutego – warsztaty nt. zagrożenia hazardem dla klas I b, I c
28 lutego – VIII Targi Edukacji i Pracy
VIII Targi Edukacji i Pracy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VIII Targi Edukacji i Pracy.
13
Wyjazd klas I c i I f do BTD w Koszalinie
- We wtorek, 28 I, ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów klas pierwszych (I c, I f) miała przyjemność obejrzeć w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym zabawną sztukę zatytułowaną „Dzieła wszystkie Szekspira … w nieco skróconej wersji” w reżyserii Piotra Krótkiego, który znalazł się także w jej obsadzie obok Katarzyny Ulickiej – Pydy i Jacka Zdrojewskiego, uznanych koszalińskich aktorów.
Wyjście klasy I c na wystawę "Kreacja i spekulacja"
- Od kilku dni w CKiSE można obejrzeć ciekawą wystawę prac studentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej powstałych w Pracowni Artystycznej Katedry Sztuk Plastycznych, a zatytułowaną „Kreacja i spekulacja”.
Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w grudniu
2-13 grudnia - akcja charytatywna - zbiórka karmy na schronisko dla zwierząt
3 grudnia - czytanie bajek w Przedszkolu nr 3
4 grudnia - wycieczka edukacyjna do Berlina
5 grudnia - warsztaty nt feminizmu dla klas I d, e, f prowadzone przez uczennice z klasy III c
- Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg"
- rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Wiedzy i HIV/AIDS
6 grudnia - "Słodkie Mikołajki"
- zajęcia z języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 prowdzone przez
uczniów z klasy III a
9 grudnia - warsztaty z sądownictwa dla klasy II a
10 grudnia - warsztaty nt feminizmu dla klas I a, b, c prowadzone przez uczennice z klasy III c
11 grudnia - czytanie bajek w Przedszkolu nr 1
12 grudnia - czytanie bajek w Przedszkolu nr 3
13 grudnia - spotkanie z lokalnymi poetami dla klas II a, II b, III c
18 grudnia - warsztaty dla klas III b, III c "Jak budować dobre relacje w Internecie?"
- wyjazd klas I d, II a do BTD w Koszalinie
- wyjazd klasy III a do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
19 grudnia - warsztaty dla klasy I e nt samookaleczeń
20 grudnia - szkolna wigilia
Szkolna wigilia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolna wigilia.
40
Wyjazd klas I d i II a do BTD w Koszalinie
Ostatni przedświąteczny tydzień obfituje w naszej szkole w różnego rodzaju kulturalne przedsięwzięcia, do których należy zaliczyć wyjazd klas I d i II a do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie na spektakl zatytułowany „Like Fake. Historia, której nie było”. Sztuka Tomasza Ogonowskiego jest przewrotną osadzoną w „sieciowej” współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywającą się w świecie nastolatków, w którym królują wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Kluczem do zrozumienia sztuki jest zdanie wypowiadziane przez jednego z bohaterów: „Nic nie jest takie, jakim się wydaje”.
Spotkanie z lokalnymi artystami
- W piątkowe przedpołudnie, 13 XII, uczniowie klasy II b oraz grupy z II a i III c mieli wielką przyjemność spotkać się z trójką lokalnych poetów: pp. Jadwigą Kulik, Katarzyną Anną Śliwiak i Marianem Kwidzińskim, którzy są dobrze znani mieszkańcom Białogardu i okolic ze względu na fakt prezentowania swojej twórczości w ramach Białogardzkiego Klubu Miłośników Poezji „Cztery Pory Roku”. Goście zostali zaproszeni przez szkolnego bibliotekarza za życzliwym pośrednictwem p. Joanny Kowalewskiej.
Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w listopadzie
04 listopada – Konkurs biblioteczny w klasie II a
05 listopada – zajęcia klasy I f w Czytelni Księgozbioru A. Kwaśniewskiego
07 listopada – warsztaty w klasie I f nt. skutecznej nauki
08 listopada – apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada – udział szkolnej delegacji w miejskich uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości
13 listopada – Konkurs biblioteczny w klasie III a
14 listopada – warsztaty w klasie I e nt. skutecznej nauki
15 listopada – zajęcia klasy I a i I c w Czytelni Księgozbioru A. Kwaśniewskiego
18-29 listopada – konkursy przedmiotowe Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty organizowane dla uczniów szkół podstawowych
19 listopada – wyjście uczniów do CKiSE na film „Mam dość” w ramach programu KinoSzkoła
21 listopada – marsz ekologiczny uczniów naszej szkoły i uczniów ZSP w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej
21 listopada – zajęcia klasy III a w Czytelni Księgozbioru A. Kwaśniewskiego
22 listopada – apel informacyjno-porządkowy
22 listopada – zajęcia klasy II a w Czytelni Księgozbioru A. Kwaśniewskiego
25 listopada – zajęcia w klasie III c – ARS – jak dbać o miłość?
26 listopada – szkolny etap VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS
27 listopada – Powiatowa Sesja nt. Kompetencji Kluczowych
29 listopada – VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Bibliotecznego
Na apelu, który miał miejsce 22 XI oprócz spraw bieżących przekazanych uczniom przez p. Daniela Glinkę, dyrektora LO, przez p. Annę Traczyk, szkolnego bibliotekarza, zostały wręczone dyplomy i drobne nagrody rzeczowe w postaci m.in. książek (począwszy od obyczajowych poprzez fantastykę do historycznych) laureatom – zdobywcom I miejsc w jesiennych konkursach bibliotecznych na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich.
Indywidualnie nagrodzeni zostali : ex aequo Marcel Małecki i Konrad Michalik (I a) oraz Adrian Żak i Michał Żak (I e) ; Weronika Kamińska i Patryk Kościelniak (II b); Sandra Markowska i Julia Włodarz (III a ). Natomiast grupowo wyróżniono klasy: I d, II b, III a, którym jako nagrody dostały się łakocie.Za przygotowanie dyplomów p. Katarzynie Bąk oraz sponsorom za nagrody pozyskane przez p. Annę Traczyk dziękuje szkolny bibliotekarz. [A. T.]
Prelekcja dla uczniów klas drugich nt. Olgi Tokarczuk
W piątkowe przedpołudnie, 22 XI, uczniowie z klas II a (grupa z rozszerzonym językiem polskim) i II b, pozostając pod opieką p. Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza oraz p. Artura Knapa, nauczyciela historii, udali się do Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie oczekiwał ich pracownik placówki p. Marcin Pierzchliński z ciekawą prelekcją poświęconą sylwetce Olgi Tokarczuk, zdobywczyni Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (przyznana w 2019 za rok 2018). Ciekawemu ujęciu tematu towarzyszyły celowo dobrane obrazy oraz kilkuminutowy film, której bohaterką była, oczywiście, powieściopisarka. Pobytowi w Czytelni towarzyszyła - jak zawsze - miła i ciepła atmosfera, za co dziękujemy p. M. Pierzchlińskiemu i mamy nadzieję na kolejne ciekawe spotkania. [A. T.]
KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS TRZECICH: „ZAMEK W ZAMKU” ROZSTRZYGNIĘTY
Szkolny bibliotekarz zaproponował uczniom klas trzecich konkurs biblioteczny pod hasłem „Zamek w zamku ” w wersji A oraz B. Przystąpiły do niego 43 osoby, które za wyjątkiem jednego zespołu z III b , pracowali w parach. W ciągu ok. 45 minut należało wykonać 10 różnego typu zadań, np. : rozpoznać po twarzach i przedmiotach trzymanych w rękach/znajdujących się obok, jacy polscy pisarze/poeci znajdują się na dziesięciu portretach autorstwa Zbigniewa Lengrena (np. Jan Kochanowski /lipa, Bolesław Prus/lalka, Henryk Sienkiewicz/płonąca pochodnia, miecz) ; uzupełnić związki frazeologiczne (np. … spode łba, panna …, silny jak …); podać dwa zupełnie różne znaczenia wyrazów i form gramatycznych (np. pensja, przypadek, muł).
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie