• Wspólnie przeciwko uzależnieniom i przemocy
     • Wspólnie przeciwko uzależnieniom i przemocy

     • 23 maja uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Miejskiej Akcji Profilaktycznej, czyli biegu patrolowym pt. „Wspólnie przeciwko uzależnieniom i przemocy".
      Akcję zorganizował Zespół doradczy ds. przeciwdziałania narkomanii w Białogardzie, do którego należy pedagog szkolny Pani Sabina Derewońko.
      Licealiści wraz z opiekunami, Panią Elwirą Medzińską i Panią Moniką Niewińską-Sęk, przeszli trasę około 7 km wykonując po drodze zadania, za które zdobywali punkty. Rywalizacja odbywała się pomiędzy przedstawicielami wszystkich białogardzkich szkół. Uczniowie mierzyli się m. in. z rozwijaniem i zwijaniem węża strażackiego na czas, rozwiązywaniem rebusów czy zadań profilaktycznych, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelaniem z łuku oraz zabawą integracyjną z chustą animacyjną. Po podsumowaniu wyników licealiści uplasowali się na 3 pozycji. Trasa zakończyła się na strzelnicy w Zwinisławiu, gdzie uczniowie po wyczerpującym marszu mogli spożyć przygotowany dla Nich poczęstunek.
      Rozstrzygnięto również konkurs na plakat pt. „Profilaktyka uzależnień i przemocy". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Zuzanna Amarowicz z klasy II b zajęła I miejsce, a Wiktoria Kijewska z klasy I b wywalczyła II miejsce. Fundatorem nagród jest Burmistrz Miasta Białogard. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom 
      https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:)
      Mamy nadzieję, że taka forma spędzania wolnego czasu jest świetną alternatywą dla używek i przypadła do gustu młodzieży 

    • Idea oddawania krwi
     • Idea oddawania krwi

     • W kwietniu i maju uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach terenowych w Punkcie Krwiodawstwa w Białogardzie.
      Pani Beata Sosnowska przedstawiła licealistom idee oddawania krwi, zasady funkcjonowania placówki oraz etapy poboru krwi.
      Dziękujemy Pani Beacie za rzetelne przedstawienie tematu. Mamy nadzieję, że niektórzy pełnoletni już uczniowie naszej szkoły podejmą świadome decyzje i staną się dawcami krwi dla potrzebujących.

    • Zebranie z rodzicami 29 maja 21019 r.
     • Zebranie z rodzicami 29 maja 21019 r.

     • Zapraszamy Rodziców w dniu 29 maja 2019 r. na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów, które rozpocznie się o godz. 16.30. Prosimy o przybycie ze względu na ważność omawianych spraw.

    • NASZ TEGOROCZNY TYDZIEŃ BIBLIOTEK
     • NASZ TEGOROCZNY TYDZIEŃ BIBLIOTEK

     • Od 2004 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek , ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo, biblioteki i bibliotekarzy, która odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza i trwają do 15 maja.

    • Konkurs Biblioteczny
     • Konkurs Biblioteczny

     • Tydzień Bibliotek stanowi doskonałą okazję, aby wszystkim licealistom przypomniała o sobie szkolna biblioteka. W tym roku - w formie konkursu bibliotecznego przygotowanego przez szkolnego bibliotekarza, który do zdrowego współzawodnictwa zaprosił wszystkich pierwszo- i drugoklasistów. Już wzięli w nim udział uczniowie z II a i I a, co ukazuje mini-fotoreportaż.
    • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w kwietniu 2019
     • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w kwietniu 2019

     • 1 kwietnia – zajęcia klasy II c w Punkcie Krwiodawstwa

      2 kwietnia – zajęcia w klasie I a nt. Niebieskiej Karty

      5 kwietnia – wyjazd uczniów z klas I b, II c, III b na zajęcia z języka angielskiego na Politechnikę Koszalińską

      8 kwietnia – zajęcia klasy I a w Punkcie Krwiodawstwa

      10 kwietnia – udział delegacji naszej szkoły w sesji popularno-naukowej w Delegaturze Kuratorium w Koszalinie

      11 kwietnia – zajęcia klasy II b w Punkcie Krwiodawstwa

      11 kwietnia – wyjazd klasy I a do BTD w Koszalinie

      26 kwietnia – zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich

      29 kwietnia – konkurs biblioteczny w klasie II a w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek

    • Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut
     • Komedia prowincjonalna w dziewięćdziesiąt pięć minut

     •     W czwartek, 11 IV, ponad dwudziestoosobowa grupa  naszych licealistów – teatromanów z wielką przyjemnością obejrzała w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym spektakl wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka zatytułowany „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”, w którym wystąpiła plejada znanych, lubianych i cenionych koszalińskich aktorów z Żanettą Gruszczyńską – Ogonowską, Wojciechem Rogowskim i Jackiem Zdrojewskim na czele.  Przedstawienie zostało zainspirowane filmem Agnieszki Holland „Aktorzy prowincjonalni ‘’ (1978) nagrodzonym  w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI . O jego aktualności może świadczyć fakt, że mimo upływu lat nadal jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie zdecydowali się na  adaptację filmowego scenariusza lub usilnego szukania  współczesnych analogii. Historia aktorów pracujących w prowincjonalnym teatrze, którzy pod okiem warszawskiego reżysera próbują wystawić „Wyzwolenie’’ Stanisława Wyspiańskiego, stanowi przyczynek do rozważań o życiu aktorów w Koszalinie w 2018 roku.                                                                                                                    Sztuka jest momentami gorzką  komedią, zbiorowym portretem aktorów, którzy zmagają się  z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów, częstą zmianą reżyserów, a co za tym idzie, nowymi nadziejami. Jest to spektakl nie tylko o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, bo dotyka też sfery życia prywatnego artystów, mówi o ich pasjach, marzeniach, miłości do teatru i sensie życia. Jest próbą odpowiedzi na szereg pytań, np. co ich przygnało do Koszalina; skąd się wzięli właśnie w tym, a nie innym tetrze; czy są szczęśliwi; dlaczego biorą chałtury; czy chcą stąd uciec,  a może jeszcze na coś czekają?

         Spektakl wart był obejrzenia, stąd  polecają go uczniowie kl. I a i III a oraz Anna Traczyk, organizatorka wyjazdu do BTD.

       

    • Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty”
     • Zajęcia nt. „Procedur Niebieskiej Karty”

     • 2 kwietnia 2019 r. uczniowie z klas I a i I b uczestniczyli w zajęciach nt. „Procedur Niebieskiej Karty” prowadzonych przez panią Kingę Plucińska-Gudełajską z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. 
      Młodzież zapoznana została z pojęciem przemocy, jej rodzajami, omówiono procedurę uruchomienia „Niebieskiej Karty”, poinformowano kto jest uprawniony do jej zakładania, do kogo można zwrócić się o pomoc w sytuacji występowania przemocy w rodzinie, na czym polega praca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczniowie zapoznali się ze wzorem „Niebieskiej Karty”. 
      Młodzież skorzystała z okazji obecności funkcjonariusza Policji w szkole i zadawała pytania dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich.

          

    • Zebranie z rodzicami - 3 kwietnia 2019 r.
     • Zebranie z rodzicami - 3 kwietnia 2019 r.

     • Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława X zaprasza wszystkich rodziców w dniu 3 kwietnia o godz. 16.30 na zebranie z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów. 

    • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w marcu 2019 r.
     • Kalendarium wydarzeń w naszej szkole w marcu 2019 r.

     • 1 marca – szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

      1 marca – szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego

      2-3 marca – udział W. Zwiranowskiego w 50 Olimpiadzie języka rosyjskiego – etap okręgowy

      4 marca – konkurs Ekoplaneta

      12 marca – konkurs historyczny „Krąg”

      14 marca – szkolny konkurs matematyczny „Dzień liczby PI”

      18 marca – I etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

      20 marca – udział delegacji naszej szkoły w warsztatach w Urzędzie Miasta „Demokracja
      w praktyce”

      21 marca – Dzień wiosny na sportowo

      22 marca – warsztaty historyczne prowadzone przez przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Panów Tomasza Kocenta i Krzysztofa Wudzińskiego oraz pochodzącego z Białogardu, stryjecznego wnuka ostatniego Żołnierza Wyklętego chor. Antoniego Dołęgi "Znicza", Pana Ronalda Werelicha, wręczenie wyróżnień za działalność społeczną i propagowanie postaw patriotycznych dla uczniów Hanny Drewnowskiej i Jakuba Filipskiego

      25 marca – II etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

      22, 25, 26 marca – warsztaty „Poznaj, zrozum, zaakceptuj AUTYZM” prowadzone przez panią Annę Pius

      27 marca – III Piknik Młodych Naukowców

      28 marca – spotkanie z lekarzem panią Beatą Sielewicz w ramach zajęć zawodoznawczych

       

    • Warsztaty "Demokracja w praktyce"
     • Warsztaty "Demokracja w praktyce"

     • 20 marca w Urzędzie Miasta Białogard odbyły się warsztaty „Demokracja w praktyce”, w których wzięła udział delegacja naszego LO.
      Uczniowie w ramach warsztatów analizowali prawa i wolności obywatelskie zawarte w Konstytucji RP z 1997 roku. W czasie warsztatów mówiono o wartości konstytucji jako ustawy zasadniczej. Młodzież miała również możliwość spotkać się z Panią Burmistrz Białogardu Emilią Bury i porozmawiać na temat aktywności obywatelskiej oraz oczekiwań młodego pokolenia wobec władz naszego miasta.

    • Wręczenie wyróżnień naszym uczniom za działalność społeczną
     • Wręczenie wyróżnień naszym uczniom za działalność społeczną

     • W dniu 22 marca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Panów Tomasza Kocenta i Krzysztofa Wudzińskiego oraz pochodzącego z Białogardu, stryjecznego wnuka ostatniego Żołnierza Wyklętego chor. Antoniego Dołęgi "Znicza", Pana Ronalda Werelicha z rodziną.
      Na początku spotkania płk ZPRP Tomasz Kocent zaprezentował działalność związku w naszym regionie. Następnie dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia za działalność społeczną i propagowanie postaw patriotycznych. Otrzymali je Hania Drewnowska i Kuba Filipski Gratulujemy !
      W następnej części spotkania Pan Ronald Werelich opowiedział o swoim bohaterskim krewnym.
      W spotkaniu wzięli udział również uczniowie ZSP w Białogardzie wraz z opiekunami, którym dziękujemy za przybycie.

       

    • VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
     • VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

     • W dniu 18 marca odbył się I etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, którego organizatorem jest nasze LO
      Nagrody ufundował Starosta Białogardzki Pan Piotr Pakuszto, który objął Patronat nad konkursem (Dziękujemy )
      Konkurs jest ujęty w wykazie konkursów Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i uwzględniany w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020.
      Wyniki I etapu będą znane w najbliższą środę i przesłane do szkół.
      Najlepsi spotkają się z komisją konkursową w II etapie (ustnym) w poniedziałek 25 marca

           

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszego LO mieli okazję wziąć udział w projekcji filmu prezentującego sylwetki "Wyklętych Bohaterów", który poprzedzony był krótką prelekcją.

        

    • Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego - 1 marca 2019 r.
     • Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego - 1 marca 2019 r.

     • W piątek, 1 III, odbył się Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego, w którym udział wzięło 13 uczniów z klas drugich. Co łączy tę piętnastkę? W ciągu 90 minut indywidualnie lub w parach rozwiązywano 18 zadań o różnej trudności pod względem leksykalnym, ortograficznym i gramatycznym. Na wyniki trzeba odrobinę poczekać... [A. T.] 

                      

 • Aktualności

  • Kontakt

   • Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie
   • stacjonarny: 94 312-23-31 komórkowy: 519 849 355
   • ul. Grunwaldzka 46 78-200 Białogard Poland
   • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00
   • ePUAP /LO_Bialogard/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych