szkolny. Brawo dla wszystkich uczestników, tym bardziej, że wygrani są
wszyscy.
29 listopada 2018r. opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pani Sabina Derewońko i pani Monika Niewińska-Sęk udały się wraz z uczennicami Zuzanną Amarowicz i Hanną Drewnowską do Szkoły Podstawowej nr 4 w Białogardzie, aby tam wraz z drugoklasistami świętować „Andrzejki”. Uczniowie wzięli udział w różnych zabawach. Nie zabrakło lania wosku, wróżb numerologicznych czy poznawania imion przyszłych sympatii. Spotkanie było radosną zabawą, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość
27 listopada 2018r. uczniowie z klas III a i III b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez pedagoga szkolnego Sabinę Derewońko nt. „Cyberprzemocy”. Zajęcia przeprowadziła pani Ewa Mostek z Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców. Uczniowie dowiedzieli się jakie formy może przyjmować cyberprzemoc, jakie emocje może rodzić cyberprzemoc u jej ofiar, jakie może nieść dla nich konsekwencje, jakie są możliwe konsekwencje przemocy w sieci dla sprawców tego typu działań, jak powinna zachować się ofiara cyberprzemocy i gdzie może szukać pomocy, jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy oraz jak zachowywać się, by zmniejszyć ryzyko bycia ofiarą cyberprzemocy.
6 listopada – udział młodzieży w projekcji filmu „Najlepszy” w ramach projektu KinoSzkoła
6 listopada – konkurs biblioteczny w klasie I b „Humanistyczny zawrót głowy”
6 listopada – wyjazd uczniów klas trzecich na PUM w Szczecinie
7 listopada – konkurs biblioteczny w klasie I a „Humanistyczny zawrót głowy”
9 listopada – uroczysta akademia poświęcona 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
23 listopada 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Uczniowie z klas I i II odpowiadali m.in. na następujące pytania: co zawiera wirus HIV w swoim rdzeniu, które komórki krwi atakowane są przez wirusa, co oznacza osoba seronegatywna, co to jest okienko serologiczne, co oznacza zakażenie HIV drogą wertykalną? Pięciu uczniów będzie reprezentowało naszą szkołę w Miejskim Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS, który organizowany jest po raz V w naszym Liceum, a odbędzie się 30 listopada 2018r. o godz.13.00 w auli szkoły.
.
Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa zachodniopomorskiego do pobrania stąd.
Środowe przedpołudnie 21 XI uczniowie kl. II a oraz dwóch chłopców z kl. II c wraz z Anną Dziwior – Dudek, wychowawczynią II a/nauczycielką języka polskiego i Anną Traczyk, nauczycielką języka rosyjskiego/szkolnym bibliotekarzem, spędzili czas w koszalińskim BTD oglądając spektakl w reżyserii Piotra Krótkiego „Dzieła wszystkie Szekspira, w nieco skróconej wersji”. Zabawa była przednia, a pozwoliła ona w ciągu 100 minut poznać – fakt, że pobieżnie – ponadczasowe utwory Szekspira, np. „Romea i Julię”, „Tytusa Andronikusa”, „Juliusza Cezara”, „Hamleta” i wiele, wiele innych, jakoże spod pióra geniusza ze Stratfordu wyszło, nie licząc dwóch poematów i sonetów, 37 dramatów. Gwarantem dobrej zabawy, obok tekstów, były różnorodna muzyka, taniec, niebanalna scenografia i ogromne umiejętności aktorskie Katarzyny Ulickiej – Pydy, Piotra Krótkiego i Jacka Zdrojewskiego. [A. T.
Zapraszamy do lektury najnowszego, specjalnego numeru naszego periodyku "Obiektyw". Dostepny jest w wersji on-line na stronie internernetowej oraz w wersji papierowej w szkolnej bibliotece.
Polecamy i życzymy miłej lektury!!!
W piątek, 16 XI, aż 39 drugoklasistów, uczniów II b i II c, wzięłoudział w konkursie bibliotecznym, którego tytuł brzmiał wielce oryginalnie: DUDEKÓWNA SZŁA Z PANEM PIÓRO.
Zapraszamy rodziców na zebranie w dniu 14 listopada o godz. 16.30.
Część pierwsza zebrania to spotkania z wychowawcami, część druga to spotkania z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Cele spotkania to omówienie bieżacych ocen, frekwencji i wydarzeń z życia szkoły.
Serdecznie zapraszamy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
6 listopada uczniowie naszego LO uczestniczyli w kolejnym seansie w ramach programu KinoSzkoła.
Film reżysera kinowego hitu „Bogowie” Łukasza Palkowskiego. Twórca znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna. Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman.
Powered by aSc EduPage