Aktualności
WYSTAWKA KSIĄŻEK: NIE TYLKO JÓZEF PIŁSUDSKI …
- W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oddajemy hołd tym wszystkim, dzięki którym możemy dziś cieszyć się życiem w wolnej Polsce. Czy znamy ich wszystkich? Pochylmy się nad niektórymi z nich.
Konkurs biblioteczny
- 6 XI szkolny bibliotekarz zaprosił uczniów kl. I b do wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym skierowanym do uczniów klas pierwszych pod hasłem: Humanistyczny "groch z kapustą". Przygotowane zestawy liczyły po 8 różnorodnych zadań, które pracującym w parachkonkursowiczom bardzo przypadły do gustu.
Zajęcia z języka rosyjskiego
Uczniowie zainteresowani zajęciami pozalekcyjnymi z języka rosyjskiego proszeni są o kontakt z panią Anną Traczyk
Kalendarium wydarzeń w październiku 2018 r. w naszej szkole
2 października – zajęcia klasy I b w Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego i w Izbie Tradycji Regionalnej
2 października – wybory do Samorządu Uczniowskiego
5 października – Dzień Patrona Szkoły
Wycieczka naszych uczniów do Hiszpanii w dniach 13-21 października
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka naszych uczniów do Hiszpanii w dniach 13-21 października.
Spotkanie z lokalnym poetą
- We wtorek, 23 X, uczniowie klas I a, I b, II a i III a (gr. h.) mieli możliwość na około 40 minut przenieść się w świat poezji. A to za sprawą Kazimierza Kozłowskiego, lokalnego poety z Tychowa, który zaprezentował młodzieży swój najnowszy utwór - "Opowiastkę owartości nauki i uczenia się", którą napisał specjalnie na tę okoliczność.
Dzień Edukacji Narodowej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.
Wycieczka klas drugich - 10 października
Wczoraj uczniowie klas drugich odwiedzili ciekawe miejsca znajdujące się w okolicach Białogardu. Wycieczka zorganizowana przez mgr Annę Abramciów zaczęła się od zwiedzania Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku, gdzie historyk i przewodnik Pan Łukasz Gładysiak zapoznał uczniów z budową i charakterem bunkrów, w których była magazynowa broń atomowa. Kolejnym punktem wycieczki była integracja uczniów przy ognisku, gdzie we współpracy z Leśnictwem Dobrowo i Nadleśnictwem Białogard uczniowie wysłuchali prelekcji nt. bezpieczeństwa w lasach oraz pracy leśniczego. Dalszym etapem było zapoznanie uczniów z historią pomnika jeńców alianckich w Modrolesie i zapalenie symbolicznego znicza. Ostatnią atrakcją była opowiedziana przez A. Abramciów historia ruin pałacu von Kleist w Dobrowie (gdzie przez długi czas była szkoła) i zwiedzenie parafialnego kościoła pw. Jana Kantego w Dobrowie, w którym znajdują się ciała rodziny von Kleist (pod kościołem) oraz unikatowy ołtarz z przegrodą i relikwią św. Jana Pawła II.
Poznawanie historii naszej okolicy oraz odkrywanie piękna otaczającej nas przyrody przy wspaniałej jesiennej pogodzie wszyscy uczestnicy uważali za udany.
CZYTAMY LITERATURĘ OBCOJĘZYCZNĄ
- Spośród wielu języków obcych szczególne znaczenie mają tzw. języki międzynarodowe. Należą do nich te, którymi posługuje się ONZ i organizacje z nią stowarzyszone, np. UNESCO, UNICEF: angielski, arabski, chiński, francuski, hiszpański i rosyjski. Dla Polski największe znaczenie mają języki sąsiadów – niemiecki i rosyjski oraz najszerzej upowszechnione poza ich macierzystymi krajami – angielski i francuski.
Zajęcia klasy I a w Izbie Tradycji Regionalnej
W środę, 10 X, kl. I a pod opieką szkolnego bibliotekarza w Izbie Tradycji Regionalnej obejrzała ekspozycje stałe : "Historia Ziemi Białogardzkiej", " Ordery i odznaczenia Aleksandra Kwaśniewskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995 - 2005", "Wojciech Sawilski, artysta, pierwszy kustosz muzeum powojennego Białogardu" oraz wystawę czasową, na którą złożyły się widokówki Białogardu przedstawiające miasto sprzed kilkudziesięciu lat. Uczniowie mieli też możliwość zapoznać się z księgozbiorem Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego oraz imprezami czytelniczymi proponowanymi przez tę instytucję. Młodzież oprowadzał Grzegorz Dymiński.
Dzień Patrona Szkoły 5.10.2018r.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patrona Szkoły 5.10.2018r..
Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie
W środę 3 X, osiemnaścioro uczniów z klas III a, II a i II b pod opieką Artura Knapa, nauczyciela historii oraz Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, obejrzała spektakl „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Adaptacji sztuki dokonał Tomasz Man, dramatopisarz i reżyser teatralny, który zdecydował się wystawić ją w lekkiej formie musicalu rockowego.
Wyniki wyborów do SU
Zuzanna Amarowicz z klasy 2 b nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego!!!
Zuzia zdobyła najwięcej głosów w wyborach do SU.
Gratulujemy !!!
Zajęcia w Izbie Tradycji Regionalnej - 2.X.2018r.
- Uczniowie klasy I b z inicjatywy i pod opieką Anny Traczyk, szkolnego bibliotekarza, mieli dzisiaj możliwość zapoznać się z ekspozycjami stałymi i wystawą czasową prezentowanymi w Izbie Tradycji Regionalnej.
O zbiorach opowiadał i po Izbie młodzież oprowadzał prowadzący placówkę Grzegorz Dymiński.
Ostatnie 10 minut zostało przeznaczone na zapoznanie pierwszoklasistów z zasobami Czytelni Księgozbioru Aleksandra Kwaśniewskiego oraz organizowanymi w niej imprezami.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 2.X.2018r.
2 października społeczność naszej szkoły wybierała nowu Samorząd Uczniowski.
Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii
W piątek 28 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie nt. dawstwa komórek macierzystych oraz działalności Fundacji Przeciwko Leukemii. Wykład prowadził Prezes Fundacji Pan Henryk Siegert. Towarzyszyli mu Panowie Bogdan Bujniewicz i Krzysztof Wudziński.
11 października w godz. 12 - 15, odbędzie się w naszym LO rejestracja potencjalnych dawców.
Kalendarium wydarzeń we wrześniu 2018 r.
- 3.09.2018r. - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
10.09.2018r. - wyjście do kina na film "Dywizjon 303"
II Europejski Dzień Języków Obcych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II Europejski Dzień Języków Obcych.
25.09.2018 r. grupa uczniów z klas trzecich pod opieką S. Derewońko i A. Knapa wzięła udział w Dniach Otwartych Inkubatora Technologicznego w Białogardzie.
Młodzież uczestniczyła w wykładzie nt. „Regionalny rynek pracy i perspektywy jego rozwoju”. Uczniowie odwiedzili firmę "Valassis", norweską spółkę SBC Windows&Doors oraz Centrum Malowania Proszkowego.
Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem firm uczniowie skorzystali z poczęstunku na strzelnicy, a następnie pod okiem instruktorów sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie.
Warsztaty integracyjno-adaptacyjne
We wrześniu uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w warsztatach integracyjno-adaptacyjnych prowadzonych przez pedagoga szkolnego
S. Derewońko. W warsztatach uczestniczyli również wychowawcy klas:
E. Medzińska (Ia) i J. Szwed (Ib). Uczniowie i nauczyciele poprzez dyskusję, różne gry oraz zabawy mogli poznać się wzajemnie, swoje zainteresowania i oczekiwania. Zarówno dla młodzieży, jak i pedagogów był to mile spędzony czas. Kolejne spotkanie integracyjne już wkrótce.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Wszystkie